Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 5 éves kisfiam sokszor nem...

5 éves kisfiam sokszor nem fogad szót, visszabeszél. Mit rontottam el, mit kéne csinálnom?

Figyelt kérdés
Nem is figyel oda arra, amit kérek tőle, nem vesz komolyan, visszabeszél, folyton nyaggat, nem jó neki semmi. Eléggé ki vagyok már, nem tudom, mit kéne csinálnom.
2015. jún. 21. 15:46
 1/6 anonim ***** válasza:
77%

A kérdésből kb semmi nem derül ki, úgyhogy csak tippelni tudok, de valahol ott ronthattad el, hogy nem nevelted hanem ráhagytad a dolgokat.

Általában 2 dolgot szoktak elrontani a szülők: vagy félnek a gyerektől és azért nem nevelik, vagy pedig istennek tartják és "nehogy már rászóljunk, a gyerek szent, azt csinál amit akar" és ezért nem nevelik.

Döntsd el melyik csoportba tartozol és kezd el nevelni is a gyereket, ne csak eltartani.

2015. jún. 21. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
55%
Büntesd meg! Ha rosszul viselkedik,szòlj râ ,ha késôbb kér mondjuk csokit akkor ne adj neki,ha menni akar a játszòtérre ne vidd el. Magyarázd el neki,hogy ez azért van,mert rosszul viselkedett/rossz gyerek volt. Ha megtanulja,akkor vidd el a játszòtérre. :) 19/N
2015. jún. 21. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Milyen büntetést alkalmazol olyankor amikor visszabeszél vagy nem teszi meg, amit kérsz tőle?
2015. jún. 21. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ennyiből nem derül ki, nem ismerünk titeket. Az én 5 évesem is csinál hasonlókat, nem hiszem, hogy azért, mert "nem nevelem", a feleselést, szófogadatlanságot igyekszem megfelelően lereagálni, soha nem hagyom rá. Sok ismerősöm van ilyen korú gyerekkel, mindegyikük küzd ezzel a problémával többé-kevésbé, de a gyereknevelés az ilyen, minden életkornak megvannak a maga nehézségei.

De ha írnál konkrét helyzeteket, talán jobban el tudnánk dönteni, hogy a fiad viselkedése belefér-e még, vagy valami tényleg nagyon félrecsúszott.

2015. jún. 21. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Például: kér enni édességet, én mondom neki, nem kap, mert már aznap evett, erre ő: de igen, én: nem, ő: elkezdi ordítani, hogy kér, én mondom neki: ne ordítson, nem kap, hagyja abba ezt, erre ő meg akar rúgni, azt mondja, buta anya.... például ilyen jelenetek vannak. Büntetés az szokott lenni, hogy nem nézhet mesét vagy elveszem egy játékát, de ugyanúgy csinálja ezeket másnap is, nincs visszatartó ereje.
2015. jún. 21. 16:01
 6/6 anonim ***** válasza:

Legyel kitarto! A gyerekneveles bizony tud ilyen lenni (bar konkretan az edessegre megoldas lehet, ha nincs otthon). En az 5 eves fiamat siman felzavartam a szobajaba ha igy viselkedett velunk. Soha nem kiabalok, de mindig tudatom, hogy epp mi van bennem (hangot adok neki). Pl.: "Idefigyelj Kisbence! Mara nagyon eleg volt ebbol a hisztibol, lehet igy is jatszani! Ha nem fejezed be, iranyithatsz fel a szobadba, majd ha tudsz velem normalisan viselkedni, meghallgatlak! Nincs "deigen", nem van, es kesz! ...Azert mert azt mondtam!" Utana aztan vaghatja magat foldhoz, ordibalhat, maximum beiranyitom a szobajaba. Nem vagyok kifejezetten szigoru, de vannak csatak, amiket meg kell vivni ahhoz, hogy ne egy undok, szemtelen gyerek legyen.

Ami szabaly: SOHA, DE SOHA NEM ALAZOM MEG!

2015. jún. 21. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!