Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » S. O. S. rossz anya vagyok,...

S. O. S. rossz anya vagyok, mit rontottam el?

Figyelt kérdés
Két gyerekem van 5 éves lány és 2,5 éves fiú. ma nagyon nem bírok velük. Máskor sem egyszerű, de ez a nap betett nekem és még csak dél van. Állandóan veszekednek, állandóan pimaszkodnak. Teljesen a fejemre nőttek. Pedig én sosem voltam az a engedékeny szülő. Párom a szigorúbb, de én szólok rájuk többször. Néha úgy érzem hogy az egész napom abból áll hogy velük veszekszek. Ezt necsináld, azt nemszabad, nehisztizz... A nagylány folyton kényeskedik, mostanában azt gondolja magáról hogy ővé a világ és minden úgy van ahogy akarja. Aztán ha nem úgy van akkor meg nyávog. A kisebb hergeli a nagyobban és fordítva. Bármit kérek nem teszik meg, ha azt mondom hogy pakolja össze a játékot nem pakolja, azt mondom hogy ebéd gyere enni, veszekedni kell és általában úgy rángatom oda az asztalhoz enni én már teljesen tanácstalan vagyok. Nem ér semmit a szavam. Olyan vagyok mint egy szolga, ha kérnek valamit (és teljesíthető és amúgy is megtenném) akkor megteszem. Mostanában sokkal többet szoktam játszani is velük és semmi nem elég. Reggel összeveszek a festéken, elmentünk a sarki papírboltba vettem nekik külön külön festéket és ecsetet, hogy mindenkinek meglegyen a saját. Tartott három percig a nyugodt festés mert a kisebb a nagyobb rajzába festett, összekeverte a színeket, eltépte a nagyobb papírját. Összevesztek megint. úgy érzem magam mint egy semmit nem érő rabszolga akinek annyi "fizetése" sincs hogy legalább a gyerekei normálisak legyenek. Nem kell mintagyereknek lenni, de ez ami megy ez káosz. :(
2014. júl. 22. 12:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi, vannak ilyen napok mindenkinél :)

Szerintem neked kéne egy kis szabadidő gyerekek nélkül, mert ezt nem lehet folyamatosan bírni.

Kérd meg a párodat, vagy a nagyikat, hogy pár órára vigyázzanak rájuk, te meg menj el barátnőkkel valahova, lehet bármilyen program, csak ne gyerekes legyen. Utána könnyebb lesz megint elviselni hétköznapokat.

2014. júl. 22. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy vagy rossz anya! A gyerekeim között ugyanennyi a korkülönbség, csak ők már jóval nagyobbak, de emlékszem, ennyi idősen ugyanezt csinálták. (Szintén 1 lány, 1 fiú.) Ha nagyon nem bírtak magukkal, szétpakoltam őket a lakás 2 különböző pontjára, és megmondtam, hogy amelyik szólni mer a másikhoz, az ki fog kapni. Külön - külön egyébként angyalok voltak, de együtt nem bírtak magukkal. Érdekes módon ha más gyerek (barátok, rokonok gyereke) jött át, akkor bírtak magukkal, és szépen eljátszottak, ezt nem is mindig értettem. Aztán szerencsére kinőtték pár év múlva. Kitartás! (Egy ismerősöm úgy csinálja, hogy néha az apa elviszi az egyiket, és az anyával van a másik. Ha van rá lehetőségetek, próbáljátok ki!)
2014. júl. 22. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Lehet hogy az a baj hogy hosszú már a nyári szünet, nem szoktak napi 24 órában együtt lenni. De azért amióta itthon van mindkettő azóta ez megy. Teljesen tehetetlennek érzem magam. Nekem nagyon szigorúak voltak a szüleim, rettegtem apámtól megkérdezni pl valamit mert olyan szigorú volt. Én pont nem ilyen akarok lenni, azt szeretném ha a lányom, fiam 20 év múlva is bátran elém álljon ha gondja van. De egyszerűen nem tudok mit tenni. Mivel lehet sakkban tartani őket amitől nem utál meg és nem fog szorongani sem. :(
2014. júl. 22. 12:38
 4/15 anonim ***** válasza:
Ezt mint ha csak szó szerint én ìrtam volna :( Én már a pszichológuson gondolkozom komolyan... Sajnos okosat ìrni nem tudok, de mélyen együttérzek. Az én lányom még csak 4 éves, de rettenetesek a napjaink, általában azért, mert kiállhatatlan. A 2,5 éves öccsével állandóan gyilkolják egymást, engem konkrétan hülyének néznek, főleg a lány. Csak akkor kedves, aranyos, ha olyan kedve van vagy vmit el akar érni. Általában szörnyen érzem magam miatta. :(
2014. júl. 22. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
2 - es vagyok, az enyémek már 14 és 16 évesek, és nagyon jó a kapcsolatom velük. Alkalmazott büntetések voltak ebben a kicsi korban: "gondolkodó szék" (akkor még nem tudtam, hogy ez a neve :)), kedvenc játékok időleges megvonása, fagylaltelvonás, fekvőtámasz (10 - esével.) Minden ilyen alkalommal elmagyaráztam nekik, hogy ha tőlem azt várják, hogy figyeljek az igényeikre, figyeljenek ők is az enyémre, mert ez csak így működik. Sokáig, nagyon sokáig úgy éreztem, nem használ semmit az egész, de lassacskán lett eredménye.
2014. júl. 22. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
igen nálunk bünti sarok van. A kicsi bemegy hüppög aztán kijön hogy : JÓ, többet nem csinálok ilyet!, A nagyobb be sem megy, kiröhög, ha beviszem akkor kijön, vagy mélyen megsértődik és elkezd szidni hogy buta anya :( Volt már hogy ezért ráütöttem a szájára. De mikor sírni látom azért mert leszidtam mindig lelkiismeret furdalásom van, hogy jó hát nem is biztos hogy ő volt a hülye lehet hogy én veszítettem el a türelmem. A párom szerint nem így van, szerinte nagyon sok türelmem van hozzájuk és hogy ő már százszor hamarabb ordított volna mint mikor én rájuk szólok. Persze ha apa itthon van és ő fegyelmez akkor gond nincs. :(
2014. júl. 22. 12:53
 7/15 anonim ***** válasza:
Ja, az apák azok rájuk tudnak dörögni rendesen! Nálunk ha a gondolkodó szék nem használt, akkor simán és kegyetlenül megettem előtte az aznapra szánt fagylalt (joghurt, túró rudi) adagját, és közöltem, hogy addig nem kap másikat, amíg így viselkedik. Ettől már sírva fakadt! (Nem tudom, hogy ez pedagógiailag mennyire helyes...)(Minden uzsira kaptak valami ilyesmi finomságot - ha jók voltak. Ha nem, akkor egyik sem kapott, de aki jobb volt, azét nem ettem meg...)
2014. júl. 22. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

NAGYON JO ANYA VAGY !!! Nyugi!Nälam ugyan ez van/Volt! 2eves a fiam egyke!agyon van kenyeztetve ,egesz nap semit nem csinältam csak az ö kivänsägait teljesitettem es oda juttotam hogy meg bolondulok összeesek a färadsägtol...stb a fiam szart/bocsi/räm,hiszti egesz nap semi nem jo...stb!

DE NÄLAM A MEGOLDÄS /egy hete tart es ugy nezz ki hogy bevälik!Mi együtt csinälunk mindent,azaz vont be öket is a mindennapi teendöidbe.Legyen FIX idöpont a seta,a szobaban jätek, a lefekves ideje.Igy tudni fogjäk mi mi utän következik es ez meg nyugtatja öket.Ha rendet szeretned hogy rakjon a szobäjäban azt ne akor kerd amikor jätszik epp valami mäst hanem setäläs elött es elöször csinäljätok eggyütt,te a plüsöket rakod el ök a jätekokat,es utäna indulhatok is.HURRÄ!

Ha sikerül betartanod min.4fix dolgot napponta,a többi idöben pedig bevonod öket a te dolgaid elvegzesebe,szerintem pär nap alatt rä ällnak es müködni fog!

Most az van hogy szabadon szaladgälnak /rosszalkodnak/nyügölödnek egesz nap mert nincs rendszer.De ha van renszer akor szämitanak rä es ez egy biztos pont.

Pl:-regeli közösen csinäljuk/mindenki eldöntheti hogy mit ker a hütöböl....

-bemegyünk a szobäba es közösen jätszunk egy orat härmasban.

-utäna fözünk ,a kicsi adogatja a krumplit a nagy meg mosa öket...

-közös ebed segitenek megteriteni....

-utäna rendrakäs a jätekoknäl es iräny seta,jätszoter...stb

A du.is rendszerezve!-este fürdes-lefekves elött 1-1,5 oravalmär csak nyugis csende foglalkozäs,igy nem lessznek felpörögve gyorsabban elalszanak.

Szerintem probäld ki ,egy ket nappnäl nem kell több es rä ereznek .

Nekem bevält. :)

2014. júl. 22. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%
JA es az akalmazott büntetésekel ebben a kicsi korbana SORRY!!! de En nem ertek egyett!-szerintem egy ket alkalom utän nem veszik komolyan-es az anya gyermek kapcsolatnak Sem tesz SZERINTEM! jot!!!
2014. júl. 22. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Segíteni nem tudok, csak azért írok, ne érezd magad egyedül a problémáddal. A lányom 6, a fiam 4 éves. Kivagyok tőlük. Csak akkor vannak nyugiban, ha bámulják a tv-t. Nem vagyok híve egyáltalán a sok hülye mesének, de van, hogy én kapcsolom be nekik, hogy legyen végre egy kicsi nyugalom. Eddig a kicsi viszonylag normális volt, amit kértem megtette, de pár hete mintha kicserélték volna. Direkt bosszantani akar. Nálam a sírógörcs lassan mindennapos lesz:(
2014. júl. 22. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!