Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szobatisztaság 4 évesnél....

Szobatisztaság 4 évesnél. Kicsit bűntudatom van, de csak így működik. Van valaki hasonló cipőben?

Figyelt kérdés

3 éves korától szobatiszta nappalra. De éjszaka még mindig bepisil, 4 évesen is. Az a baj, hogy hiába vacsizunk és iszik olyankor, bebújunk az ágyba és még ha nem alszik 9-10 órakor, akkor kér kakaót/teát. 3-4 dl-t is megiszik.


Kipróbáltam, ha utoljára vacsinál kap inni és utána pisil és aztán már később nem kap inni, akkor szárazon ébred. Csak olyan rossz érzés, hogy kér a gyerekem és nem adok neki :S Viszont reggel büszke magára, hogy szárazon ébred.


Maradhatunk ennél a rendszernél vagy ha kér inni inkább adjak neki későn is és majd megérik arra, hogy felkeljen éjjelente, ha pisilnie kell?



2015. jún. 24. 09:17
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
27%

Szerintem ne adj neki inni. Nem csoda hogy bepisil ha teleitatod ejszaka :)


Amugy 4 evesen ez meg nem problema.


Amugy meg miert nem alszik 10 orakkor? vezess be egy normalis napirendet, legkesobb 8kor alvas.

2015. jún. 24. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
97%
Ne adj neki, max egy kicsi vizet, ha nagyon szomjas. Kakaót, teát nem azért kér, mert szomjas, így ne legyen bűntudatod.
2015. jún. 24. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
44%
ja es a fogainak sem tesz jot hogy kakaot/teat itatsz vele, ha mar iszik akkor igyon vizet.
2015. jún. 24. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
A késői elalvás a másik problémánk, majd írok ki külön kérdést neki! :D Egyszerűen nem és nem és nem alszik el hamarabb, bármit csinálok. Csak akkor alszik el este időben, ha napközben nem alszik. :S
2015. jún. 24. 09:27
 5/20 anonim ***** válasza:
42%

Hat akkor ne altatsd nap kozben.


Tatám, megvan a megoldas :)

2015. jún. 24. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

A késői elalvás nálunk is probléma. Hasonló korú kisfiam van (novemberben lesz 4 éves), hétvégente itthon csak ritkán alszik délután, viszont a bölcsiben nagyot alszik, így este egyszerűen nem akar "kidőlni", pedig reggel korán kel.


A kérdésre válaszolva az ivással kapcsolatban pedig szerintem se adj neki lefekvés előtt inni, hanem korábban, az esti kakaó szerintem inkább "szertartás" mint szomjoltás.

2015. jún. 24. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
83%

Jesszus, ha ennyit innék lefekvés előtt, én is bepisilnék :D

És bizony, egy 4 éves már nem biztos, hogy igényli a délutáni szunyát. És ha mégis alszik, akkor meg nem fáradt még este, naná, hogy nem tud elaludni.

2015. jún. 24. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
79%

Nagyon fontos, hogy este 7 után a gyermek már ne igyon. A gyerek akkor lesz szomjas este/éjjel, ha este vagy délután nagyon sósat, zsírosat eszik. Vagy is vacsorára kapjon normális ételt, akkor igyon utoljára és onnantól kezdve semmit. persze kivétel ha beteg, vagy szalonna sütésröl jöttök, de egy normál vacsora után ne igyon többet.


Ami nagyon nagyon káros, a tea/kakaó fogmosás után, akkor nem csak a veséjét nem hagyod nyugodni, és pihenni, hanem még a fogait is egy az egyben roncsolod neki.


Hogy nem alszik el este, mert délután aludt? Hát ez ebben a kroban már normális. Minden gyereknél másképp van, nekem nagy lányom még 4 évesen aludt délután és este 8-kor megnt lefeküdni. A kicsi 2,5 évesen muszáj voltam az délutáni alvást elhagyni mert este nem tudott aludni.


Egyébként a bepisiléssel vagy éjszakai pelenka hordással semmi gond nincsen. 5 éves korig ezt nem is vizsgálják.

Amivel gond van, hogy túl késön iszik és a vese nem tud pihenni, pedig annak is ugyan olyan szüksége van a napi pihenésre mint az agynak vagy szívnek. A cukros löttyök meg igen nagy gyorsaságban roncsolják a fogat.

2015. jún. 24. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kérdésre adott válaszokat. Igen, ez inkább szertartás nála, ezért is sajnáltam elvenni tőle. Viszont napközben szépen eszik-iszik, így azzal nyugtattam magam, hogy kiszáradni tuti nem fog, így mertem megpróbálni ezt.


Tényleg ennyire általános, hogy 4 évesen nem igénylik a napközbeni alvást? Akkor az hogy van, hogy az oviban elalszik? Miért erőltetik ott? És nem fárad le estére úgy, hogy időben el tudjon aludni.


Viszont a reggeli ébredéssel nincs gond, annak ellenére, hogy későn alszik el.

2015. jún. 24. 10:41
 10/20 anonim ***** válasza:

"Tényleg ennyire általános, hogy 4 évesen nem igénylik a napközbeni alvást?"


A legtobb gyerek 4 eves korban hagyja el a delutani alvast. Az oviban meg azert eroltetik mert nincs hely kulon tartani az alvos es nem alvos gyerekeket. Az egyik rokonom mar 5 eves, 2 eve nem alszik delutan, az oviban meg eroltetik, szerencsetlennek az egy kinzas.


Az en lanyom olyan oviba jart ahol szet voltak valasztva az alvos es nem alvos gyerekek, o sem aludt mar 4 eves kora utan delutan.


Az is megoldas lenne ha csak 1 orat hagynak aludni oket, aztan felkeltenek.

2015. jún. 24. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!