Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van valakinek hasonló gyerkőce...

Van valakinek hasonló gyerkőce? Aggódjak ezek miatt?

Figyelt kérdés

Lányom 4,5 éves nagy mozgásigényű értelmes gyerek.

Viszont nem szeret színezni, társasjátékozni. Csak az olyen dolgok kötik le amiken gondolkozni kell, puzzle, kártya, barchoba, számolós feladatok, logikai dolgok. Játékaival nem játszik 10 percnél tovább, véleménye szerint nehogy tönkremenjenek. A könyveket imádja, minden alkalomra azt kér. Esténként egy órát is meseolvasással töltünk. Verseket mondókákat imádja, oviban önként jelentkezik, ha van lehetőség szereplésre. Viszont a közeli rokonokkal, nagynénikkel, nagybácsikkal egy szót sem beszél. Szomszédoknak is csak köszön, ha kérdezik csak nehezen vagy egyáltalán nem válaszol. Aggódjak vagy még változhat?


2015. jún. 8. 12:03
 1/4 anonim ***** válasza:
Értelmes, egészséges kislány nincs vele semmi baj. Én köszönni is alig akartam gyerekként, annyira szégyenlős voltam.
2015. jún. 8. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Fiam is hasonló, aki 4 éves múlt márciusban. Neki is a főcsapás a könyvek, feladatos füzetek, barkochba. Ő nem félti az egyéb játékait (autók - dínók). Szeret szerepelni, mindenkivel leáll csacsogni, ami néha már kellemetlen.

Nahhh... a rajz, gyurma..stb. nem erőssége :). Ezek semmilyen szinten nem kötik le őt. A ceruzát még mindig marokra fogja... Nem erőltetem, majd csak rákap. Imádja, ha én rajzolok + nagyon érdeklik a betűk és a számok.

2015. jún. 9. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem rendben van a kislányod, semmi baj nincs vele. Nem minden gyerek egyforma, ami az egyiket jobban leköti, a másikat kevésbé. Az is még bőven változhat - és nyilván fog is -, h nem beszélget annyira az idegenekkel. Én ismerek olyan kislányt, aki már hat éves, és régóta ismer minket és kislányomat is, de minden alkalommal, amikor találkozunk, az első tíz percben elbújik az anyukája mögé, még kislányommal sem beszélget. Aztán hirtelen feloldódik, és kezdődik a hülyülés. :)Oviban egyébként milyen a kislányod, óvónők mit mondanak?
2015. jún. 10. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem magyartanárnő lesz, üdv kollegina :) Tényleg ne aggódj... én ennyi évesen képzelt barátokat képzeltem be, azt mondják, ezek előző életbeli emlékfoszlányok voltak... szóval ne aggódj! Minden gyerek más, más játékokkal szeretnek játszani. Normális :)
2015. jún. 10. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!