Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan küzdjem le azt a...

Hogyan küzdjem le azt a nehézséget, ha beteg a gyermekem, nem én vagyok vele, hanem nagyi, mert nekem muszály bemennem dolgozni?

Figyelt kérdés
Annyira megvisel engem ha beteg a gyermekem, (pl:lázas,egyebek...)és nem én lehetek vele, hanem a mamához visszük, mert sajnos nem tehetem meg, hogy eljöjjek táppénzre. Egyszerüen lelki beteg vagyok. Hogyan tudnék ezen felülkerekedni?
2015. jún. 25. 14:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Gyerekkoromban a nagyszüleimmel laktunk együtt. Így mikor betegek voltunk (kivéve egy-két esetet, amikor nagyon-nagyon rosszul voltunk), anyukám nem maradt otthon velünk, hanem a nagymamám vigyázott ránk, és teljesen jól ellátott minket, anyukám persze ilyenkor sietett haza a munkából. Ettől nem lett rosszabb a viszonyunk, és nem ért minket semmiféle hátrány.
2015. jún. 25. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Úgy kell felfognod, hogy de jó, hogy a mama tud rá ilyenkor vigyázni, és jó helyen van a gyerek.

Mert mi lenne, ha te sem ès a mama sem tudna rá vigyázni?

Tudom, hogy nehéz, nàlunk is a mama a nagy segítség, de persze az embernek így is lelkiismeret-furdalása van. Viszont mindig az lebeg a szemem előtt, hogy de jó, hogy a mama ilyen segítőkész. Rám is sokat vigyázott anno a nagyim, és nem maradt bennem semmi negatív a szüleimmel szemben. A gyereknek a biztonság a lényeg, nem azon fog gondolkozni, hogy nem anya maradt vele otthon, főleg ha amúgy szeretitek és foglalkoztok vele.

2015. jún. 25. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Sajnos én is max első nap tudtam velük otthon maradni. Ha nincs nagy bajuk a mama tökéletesen elvan velük. Lehet jobban élvezik mintha velem vannak, mert ő mindent megenged :)

Amikor volt 1-2 alkalom hogy nagyon szarul voltak akkor 1-2 napot megoldottam én.

De pl volt hogy kórházban is a mama volt a lányommal. Nem viselte meg egyáltalán a gyereket.

2015. jún. 25. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Én az első 1-2 napban otthon vagyok vele, azalatt általában kicsit jobban lesz. Ennyi táppénz sem fér bele?
2015. jún. 25. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
az a baj, hogy 1 személyes üzletben dolgozom, és ha este beteg lessz, reggel akkor is bekell mennem kinyitni. csak nagyon rossz ugy elmenni otthonrol. 13 óráig dolgozom, nem estig, hála....csak nagyon nehezen, "betegesen"viselem ezt a helyzetet.
2015. jún. 25. 15:16
 6/11 anonim ***** válasza:
13%
Én erre nem lennék hajlandó. Felmondtam már emiatt. Első a gyerekem. Gondolom, van ennek az üzletnek egy tulajdonosa, akinek érdekében áll kinyitni. Ha muszáj lenne, meg tudná oldani biztosan, de így kényelmesebb neki, hogy te előbbre helyezed az ő üzleti hasznát a beteg gyerekednél. Mert hogy törvény szerint jár a táppénz neked ilyenkor. De ha nem állsz a sarkadra, akkor ez így marad. Ettől függetlenül, ha a nagyival szoros a kicsinek a kapcsolata, az ő jelenléte is majdnem olyan jó lehet a számára, mint a tiéd.
2015. jún. 25. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
hát ott hagni meg nem szeretém a m. helyem, annyira kisgyerekes anyaként nem egyszerü, nem ugrálhat az ember. de igy nagyon nehezen viselem ha beteg, nem lehetek vele, ez számomra szörnyü. Van valaki hasonló cipöben? Vagy csak én reagálom tul a dolgot?Elsö lenne a gyermek, de ez nem egyszerü.
2015. jún. 27. 16:17
 8/11 anonim ***** válasza:

Teljesen megértelek, de szerencsés vagy, hogy neked legalább van hadra fogható nagyszülő a közelben. nekem sajnos már meghalt az anyukám, a férjemé pedig jó messze van. Így mindig kiveszek egy nap szabit, és ha másnapra már javul valamelyest, akkor a pótnagyijához megy. Ha nem javul, akkor sajnos el kell mennem vele GYÁP-ra, ami jó nagy érvágás, de ez van:-(

Sajnos tényleg nem ugrálhat az ember a munkahelyek között kisgyerekes anyaként. Én is folyton keresem a kompromisszumokat...Szerencsére nem nagyon beteges a lányom, mert ellenkező esetben nem tudom mit tennék.

2015. jún. 29. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szerintem kicsit túlreagálod. Anyukád vagy anyósod a nagyi? Mennyi idős a gyerek?

Bárcsak nekem lett volna a közelben hadra fogható Nagymama!!!

2015. jún. 29. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
3 és 5 évesek. anyós a nagymama. csak volt példa, hogy magas láza volt a gyermekemnek, nekem meg reggel elkellett mennem dolgozni, kinyitni. Mit is tudnék csinálni ilyenkor? Maradjak otthon, és ne menjek be?
2015. jún. 30. 12:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!