Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akiknek nagyon rossz evő a...

Akiknek nagyon rossz evő a gyerekük, hogy bírjátok ki, hogy ne kapjatok idegbajt minden etetéskor?

Figyelt kérdés

16 hónapos kislányom 8,5 kiló, csak anyatejes baba volt, még 2x cicizik egy nap. A kezdetektől alig eszik, a hozzátáplálás egy rémálom volt, egész egyszerűen nem nyitja ki ételnek a száját. Erőltetni nem lehet, mert azonnal öklendezik és hány. Az édes ízeket abszolút nem fogadja el, főzelékből a bolognait kb heti 1x, pékárut azonnal kiköpi, tejtermékből a kefírt néha. Husit, virslit eszik csak magában, köret nélkül. A dokink meg a védőnő állandóan csesztet, hogy alacsony a súlya, mindig felajánlom, hogy ha tudják jöjjenek és etessék meg, mert nekem nem megy...

Vérképe rendben egyébként.

Akiknél még hasonló a helyzet, ti hogy kezelitek?


2015. jún. 28. 14:21
 1/10 anonim ***** válasza:
18%
A gyereked nem rossz evő hanem valamiért nem tud rendesen enni valszeg. Ki kéne vizsgáltatni. A szoptatást meg hagyd el az is eltelíti még pluszba a gyomrát és nincs már rá rég szüksége.
2015. jún. 28. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Aha. Na csak arra a marhaságra ne hallgass hogy hagyd abba a szoptatást...

Egy alaposabb kivizsgálásnak tényleg lenne értelme. Gasztroenterológia, fülorrgégészet endokrinológia jut első körben eszembe, illetve neurológia hogy nincs-e valamilyen probléma a szája, arca körül.


A fő kérdésedre válaszolva, én már remekül viselem, hogy vannak napok, amikor a 1,5 éves kisfiam szinte semmit nem eszik... Nagyon ritkán kap el az ideg, de akkor se a mennyiség miatt, hanem ha evés helyett a kajával vagy az evőeszközzel játszik :/

Ami nekünk bevált hogy szinte csak olyasmit kap amit egyedül meg tud enni, és amikbe jó sok tápanyagot be lehet pakolni: fasírt rizzsel és zöldséggel turbózva, tócsniban a krumplin kívül sajt, sonka, tészták jó sűrű zöldséges-sajtos szósszal...

2015. jún. 28. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Étvágynövelésként vitaminpótlás?
2015. jún. 28. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

nem hiszem, hogy az étvágy növelése lenne a megoldás abban az esetben, ha húsokon kívül mindentől öklendezik és hány a gyerek.

én megnézetném, hogy nincs-e szervi gond.

2015. jún. 28. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Hát az én legnagyobb fiam sem volt több ennyi idősen! Ne erőltesd, az étvágynövelőnek sem látom értelmét. Kínáld azzal, amit elfogad, pl. hústól nem lesz baja. Nem baj, ha köret nélkül eszi!

Gyümölcsökkel hogy álltok? Esetleg savanyúbb gyümölcsöket, meggyet, ribizlit próbálnék, ha nem szereti az édes ízt.

Fontos: ne érezze, hogy neked ez egy központi probléma! Ti a férjeddel milyen alkatúak vagytok amúgy?

2015. jún. 28. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Teljesen egészséges, endokrinológuson kívül mindenki látta. Mi normál alkatúak vagyunk. Bár mindkettőnk anyja katasztrofális evő, anyumat egész gyerekkorában injekciózták, mert nem evett, anyósom pedig a mai napig csak almát és joghurtot eszik (tényleg).

De ez engem nem vígasztal, amikor az orvos nyaggat :S

2015. jún. 28. 16:17
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

5. vagyok. 4 gyerekem van túl a kisgyerek koron, van 2 unokaöcsém, őket is közelről láttam felnőni. Hidd el, azon túl, hogy változatos ételeket kínálsz neki, nem tehetsz semmit. Ne csinálj központi kérdést az evésből, tedd elé az ételt. Ha húst akar enni, hát egyen húst, üresen. Virslivel óvatos lennék, keres azokat, amire ráírták, hogy szója, glutén - laktózmentes. Nem az allergia miatt, hanem ott esélyesebb, hogy több benne a hús. Maga nem enne esetleg? Hátha tetszene, hogy nem te eteted.



orvoshoz menés előtt meg egy marék lesz..om tabletta. Etesse meg az orvos....

2015. jún. 28. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

nem szabad erőltetni csak ted le elé a kaját,

ülj le mellé és nyugotan falatoz mutasd meg neki hogy kel szépen enni,

bármit csinál ne reagálj rá csak akor dicsérd meg ha eszik ha megfogja a kanalat,

2015. jún. 28. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne erőltesd, én lányom 16 hónaposan alig evett, stresszeltem rajta én is, aztán elkezdtem nem foglalkozni vele, eltettem a kaját, legalább 2 komponensűt, indítottam neki egy kis mesét és leültem mellé én is enni, ha ette ette, ha nem nem, semmi erőltetés és semmi rágcsa. Néhány nap múlva elkezdett enni, most 17 hónapos, egyre többmindent megeszik. Ne aggódj, ne stresszelj, vedd lzán ezt a dolgot.
2015. jún. 28. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Érdekes módon a feleségem is stresszelte magát, hogy a kisfiam keveset eszik. Nála minden a kaja körül forog. A gyerekek érzelmi lények, átragad rájuk az idegesség. Ha csak én vagyok vele, megterítek, eléteszem, és eszünk.

Persze én nem szólik bele, hogy így tartsd a kanalat, meg hajolj bele a tányérba, meg ilyenek. És láss csodát, velem jóízűen eszik. Ha leette a pólóját, kicserélem neki az étkezés után, és kész...

2015. jún. 30. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!