Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért játszik a kisfiam...

Miért játszik a kisfiam mindig a "rossz" szerepében?

Figyelt kérdés

Fiam 5 éves, imád szerepjátékozni. Nekem egy dolog nem tetszik a játékaiban. Bármilyen játékban, mindig gonosz szerepet vállal. ma például kitalálta játsszunk királyosdit és királynősdit. Én voltam a királynő, ő egy félig ember és madár. osztom a parancsokat, kérek tőle egy pohár bort, ő meg hozza és mondja: - ez a bor mérgezett.. haljál meg! Jó?

Később felgyújtotta a palotát.. Más játékban is "agresszív" pl. lövöldöz.. stb. nem is szeret már társasjátékozni.. se festeni, se rajzolni. szerintetek is probléma ez vagy csak én reagálom túl?


2015. máj. 24. 18:43
 1/4 anonim ***** válasza:
Azt írod már nem szeret társasjátékozni, festeni, rajzolni. Történt valami, ami addig nem? Esetleg mostanában néz olyan filmeket/meséket, ahol több agressziót lát? Jött új, agresszívabb csoporttárs az oviba, akitől eltanulhatja?
2015. máj. 24. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, bármit játszik a gyerek, annak oka van, és hagyni kell, így tud feldolgozni egy problémát. Normális esetben néhány hónap alatt lecseng, addig szerintem nem kell miatta aggódni. Mostanában kezdett a fiad ilyeneket játszani?
2015. máj. 24. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igen, mostanában kezdett ilyeneket játszani. Előtte szerepjátékban óvodáztunk vagy kórházast, állatkertest játszottunk lego duploval. Igen, néz mostanában szuperhősöket illetve arról készült animációs filmeket. Tudom, hogy ezeket még nem szabadott volna, férjem letöltötte neki én meg ráhagytam. Gondolván tudja mit nézet vele. :(
2015. máj. 24. 23:32
 4/4 anonim ***** válasza:

Valóban nem túl jók ezek a filmek, de nem biztos, hogy csak azoktól van.


A gyerekeink haragszanak ránk, hol ezért, hol azért, nekünk pitinek tűnő dolgokért.

igaziból nem bánthat, mert 5évesen már tudja, hogy azt nem illik, nem való, csúnya dolog.

De a királynőt megmérgezheti a félmadár bünti nélkül, hisz az nem ő, a királynő meg nem az anyukája. ;-)

A játékban kiéli a szorongásait, így oldja a feszültséget.

Ezt hagyni kell!!

2015. máj. 24. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!