Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tudnátok tanácsot adni mit...

Tudnátok tanácsot adni mit tegyek a fiammal?

Figyelt kérdés
Már most kritikusan viselkedik a 4 éves fiam, főképp mióta nincs ovi. Az öccse egy éves, apuka kamionozik, egyedül vagyunk a hétvégéket leszámítva. Mindig is irigy és féltékeny volt, pedig jártunk más gyerekekkel össze, a családban is van nem is egy vele egy korú. Most viszont mióta a kicsi is elbotorkál, minden érdekli borzasztó a helyzet. Állandóan visít üvölt, menekül az öccse elöl, hogy ne nyúljon ahhoz amivel ő játszik, ne menjen oda ahol ő játszik, egyáltalán ne is legyen még a közelben sem. Ez az oviszünet óta annyiban változott, hogy reszket, remeg, üvölt amikor öcsinek is az kell ami neki. Általában elviszem a kicsit vagy elküldöm a nagyot máshová játszani, de ez is csak pár percig kivitelezhető. Próbáltam szépen, csúnyán, büntivel meg mindennel, de már nem bírom teljesen tanácstalan vagyok. Ha ráhagyom attól tartok még katasztrofálisabb lesz a helyzet, büntetni viszont nem szeretném, mert akkor utálja az öccsét. Viszont olykor ha az öccse játszik ő megy oda, piszkálja, nem hagyja békén. Értem, hogy féltékeny, próbálunk vele foglalkozni, de ő kicsinek is a magában játszós tipus volt, nem kellett mellé odaülni. Az öccse viszont az ellentéte, nem szeret és nem is marad meg egyedül. Szokott egyedül a mamákhoz menni, van hogy ketten hárman az apjával megyünk el, de mindenért és mindig hisztizik, már most őrjöng, mint aki idegbeteg. Mit csináljak vele? Már teljesen el vagyok keseredve mert egyébként nagyon okos, nagyon értelmes, az oviban példás a magatartása, de ez már borzalom, ami itt megy :(
2015. júl. 1. 16:42
 1/5 anonim ***** válasza:
79%

Amikor épp nem bántja az öccsét vagy kedves vele, akkor nagyon, akár túlzóan dicsérd meg.

Amikor rosszalkodik, akkor vagy csak válaszd szét őket, vagy ne is figyelj oda. Egy idő után leesik neki, hogy akkor kap figyelmet, ha az elvárt viselkedést hozza.


Amúgy családi szinten, párkapcsolatilag minden rendben nálatok? Gyakori, hogy az ott lappangó feszültség így tör ki a gyereken és az a valódi probléma.

2015. júl. 1. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
71%
Esetleg közös program a két gyereknek, vagy mondjuk a nagyot bevonni a kicsi ellátásában, például vigye oda a pelust, és mondani neki, hogy én is így pelenkáztalak mikor ilyen kicsi voltál, de jó, hogy már ilyen nagy fiú vagy és tudsz nekem segíteni...hogy fontosnak érezze magát. Szerintem tuti féltékeny a kicsire és elhanyagolva érzi magát, ilyen viselkedéssel próbálja magára felhívni a figyelmet...
2015. júl. 1. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi ! Az a baj, hogy ez mind és mind meg van. Olyan, mintha nem tudná mindezek ellenére elfogadni, hogy nem egyedül van. De ez sem mindig van, csak amikor jön nála egy kattanás féle. Segít sokat, dícsérem sokat. Foglalkozunk vele együtt is külön is, megyünk együtt is külön is.
2015. júl. 1. 17:03
 4/5 anonim ***** válasza:
Sajnos tanácsot nem tudok adni, de nálunk is ez megy, csak a kisebb már 2,5 éves, tehát már visszavág...mi már voltunk nevtanban is, mert olyan dührohamai voltak a fiamnak, hogy azt gondoltam, tényleg nem normális szegény. De, az. Sőt, a családunk dinamikája remek, a testvérféltékenységet jól kezeljük, példásan neveljük, mégis...Idővel jobb lesz, ez mind a féltékenység miatt van. Mostanában, hogy a hugi is büntetve van időnként és látja, hogy vele is épp úgy bánunk, kezd jobb lenni. Sajnos ezt valahogy túl kell élni. Kemény idők, tudom.
2015. júl. 1. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Velem is ezt csinálta a bátyám, és később is szétszekált egész gyerekkoromban, meg vert... A lányomnak nem lesz testvére!!

Nem tudom a megoldást, de ne csak a nagy érdekeit nézd. Neki már ott a testvér, kénytelen leszel egyformán mindkét gyerek érdekeit szem előtt tartani, ne ess bele abba a hibába, hogy jaj szegény nagyobb gyerek féltékeny, akkor hagyjunk rá mindent, nehogy megutálja a kicsit. Már úgy tűnik, sajnos, így is utálja. Ha a viselkedését hallgatólag eltűröd, azzal a kicsi életét keseríted meg.

2015. júl. 2. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!