Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Túlparázom? Ti elengednétek?

Túlparázom? Ti elengednétek?

Figyelt kérdés
4 éves lányom vonattal (3 óra) és bicajjal (10 km) menne a férjemmel a nagyszülőkhöz. Mmint nem saját bicaj hanem az apja vinné gyerekülésben. Nagyon félek :( hőségriadó, meg hogy hogy szedi le egyszerre a biciklit meg a gyereket a vonatról meg ilyenek. 2 éjszaka lenne, a kislányom ráadásul max egyet akar ott aludni.
2015. júl. 2. 18:44
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
44%
Az én gyerekeim nem kövérek, sőt. Mégsem bírják a hőséget. Ha muszáj, az más, de ha tehetik, nem mennek ki a 40 fokba biciklizni, játszani.
2015. júl. 2. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
74%

Ha valakiben ennyire nem bíznék, azzal nem vállalnék gyereket. A férjem pont olyan szülője a gyereknek, mint én, nincs szüksége az engedélyemre (ez persze nem azt jelenti, hogy nem beszéljük meg a dolgokat).

Nem is értem, hogy mi a probléma a vázolt szituációban.

2015. júl. 2. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
53%
szerintem túlparázod. menjenek korán reggel vagy késő délután. nem normális, hogy egy családban felmerül az, hogy elengedje-e a gyereküket a másik szülővel! de ha ennyire alkalmatlan a párod szerinted, akkor miért nem mész te is?
2015. júl. 2. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
65%

Én feltétel nélkül bízok a férjemben, ugyanolyan szülője a fiunknak, mint én. Tehát ahogy ő sem szabja meg, mikor hova hogyan vihetem, így én sem szabályozom,


hétvégén valóban hőségriadó lesz, így beszéljétek meg, hogy lenne Nekik a legjobb.

2015. júl. 2. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
39%

Tudom, hogy nullára le leszek pontozva, de én nem engedném el. És nem azért, mert a férjem egy szerencsétlen, megbízhatatlan pancser, hanem mert én magam sem vinném a négyéves gyerekemet ilyen módon a nagyszülőkhöz. Egyrészt valóban közeleg a hőség, ezt a fejfájásom órák óta szirénázza is, egy kicsi gyereket nem tennék ki a napszúrás veszélyének, illetve hacsak nincs bicikliút az állomás és a nagyszülők lakóhelye között, még a közlekedés sem biztonságos.

Lehet, hogy nagyon divatos dolog lazamaminak lenni, de nekem a gyerekem biztonsága ennél sokkal fontosabb. És nem arról van szó, hogy magamhoz akarnám láncolni, meg mindent megtiltani, de ilyen módon nem biztonságos a nagyszülőkhöz eljutni.

2015. júl. 2. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
85%

Igen, szerintem kicsit túlparázod, de megértelek.

A férjed gyakran viszi bringával? Ha igen, akkor nyugi. Visznek vizet, sapit, semmi baj nem lesz.

Ha nem, akkor ne most kezdjen bele.

2015. júl. 2. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
42%

Az OMSZ előrejelzése szerint Budapest körnékén a hét végén 32-34 fok és napsütés valószínű, a koponyeg.hu szerint ugyanezen időszakban és helyen 31-33 fok. Ti, anyukák, akik napszúrástól és egyebektől tartotok, tényleg ilyenkor napokig nem viszitek ki a gyereket, mert meleg van? Nem szélsőségekről, déli tűző napról beszélek, és nyilvánvaló a sok folyadék és a nap elleni védekezés.

Komolyan érdekel, hogy mit gondoltok, ilyenkor ki se menjen a gyerek a lakásból?

2015. júl. 3. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem a ki se menjen, meg a biciklizzen 10 km-t a tűző napon között azért van rengeteg fokozat...
2015. júl. 3. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
9%
Nem a gyerek biciklizik 10km-t, hanem az apa, nagy különbség! A 10 km kb. fél óra, a gyerek csak ül. Mi a nagy különbség?
2015. júl. 3. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
65%

Leszállást meg fogják oldani. A hőség ellen lehet védekezni megfelelő ruházattal, naptejjel, sok vízzel, gyümölccsel. Apuci majd odafigyel, és a pisilésre is. A vonaton jól ellesz, a biciklin is.


Egyetlen dolog, ami kérdés, hogy kényszerítsd-e kettőt ott aludni, ha nem akar, illetve vajon meggondolja-e magát menet közben, hogy mégis maradna még egyet...

2015. júl. 3. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!