Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Vannak itt hányásfóbiás anyukák?

Vannak itt hányásfóbiás anyukák?

Figyelt kérdés

Ti hogy oldjátok meg, ha a gyerkőc benne van a hányós-hasmenős vírusban?

Én annyira félek ettől a betegségtől, hogy magam is rosszul vagyok, ha valaki a közelemben hány. Próbálom leküzdeni, de nagyon nehéz. Valakinek sikerült? Van egy 3 és egy 1 éves gyermekem.


2015. júl. 6. 12:48
 1/9 anonim ***** válasza:
63%

Jelen! Először azt hittem, én írtam ki a kérdést! :-)

Pszichológiai eset vagyok, 20 éve van emetofóbiám. 2 éves a lányom. Sokat bukott csecsemőkorában, de az nem volt olyan félelmetes, nem is erőlködött hozzá. Kajától eddig kétszer hányt, de akkor is pici volt még és túl sok kölesgolyót tömött a szájába, nem boldogult vele és visszajött egy kevés az ebédből. Szörnyű volt látni az erőlködését, szerencsére itthon volt az apukája.


Hányós-hasmenős vírusa még sosem volt, de fél év múlva bölcsibe megy, sanszos, hogy ott összeszedi. Ha rám hasonlít, inkább hasmenése lesz, mint hányás, de ki tudja. Nekem is nagyon nehéz ezt leküzdeni! Igazából nem is tudom. Felmegy a vérnyomásom, erős szívdobogás jön rám, már akkor is, ha azt látom, hogy valaki öklendezni kezd. Meg persze az undor. A saját gyerekemnél nem is maga a hányadék látványa, feltakarítása borzasztana, hanem maga a folyamat.


Kicsit irigylek mindenkit, az ezt az élet szükséges részének tartja és bár nem találkoztam még olyannal, aki nem utálna hányni, de valahogy gond nélkül túljutnak ezen a dolgon.

2015. júl. 6. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Pszichológus vagy pszichiáter segít! Minél hamarabb jó lenne elmenni!
2015. júl. 6. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Egyes vagyok, nekem nem segített egyik sem. A pszichiáter szorongáscsökkentő, antidepresszáns gyógyszereket akart adni, én meg nem akarok gyógyszert szedni. Annyira nem találkozom sűrűn ezzel a problémával.

A pszichológusoknál ún. terápiás ülésekre jártam. Jókat beszélgettünk, kiderült, hogy egyébként épelméjű vagyok. De a fóbia ugyanúgy megmaradt. 18 éves korom óta tart...

2015. júl. 6. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Addig nincs ezzel gond, ha meg tudod oldani, le tudod gyűrni magad. De,ha Isten ne adja a gyerek több napig hány, és te "leblokkolsz", nem tudod úgy ellátni,ahogy kellene, akkor kell valami megoldás.
2015. júl. 6. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Megint egyes vagyok. Szerintem nem blokkolnék le, ellátnám, minden rendben lenne a gyerekkel, csak én remegnék, mint a nyárfalevél. Mindent elkövetnék, hogy jobban legyen!


Kérdező, Nálatok hogy alakulnak az ilyen kellemetlen betegségek?

2015. júl. 6. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Jelen, én is az vagyok. 4 éves gyermekem van, hányt már jó párszor, kisebb korában refluxos volt, így akkor sűrűbben.Leküzdeni teljesen nem sikerült, de kevésbé zavar, mintha bárki más hányna mellettem. Gond nélkül fel is tudok takarítani utána, persze azért enyhe hányinger nálam is előjön. (Az visel meg jobban, ha hányás után is marad nála a rossz közérzet. Ha nem, akkor hamar elfelejtem a gusztustalan részét a dolognak.) Én úgy vagyok vele, hogy muszáj megcsinálni, nem menekülhetek el a helyzetből, a gyerek is számít rám, így kibírom.
2015. júl. 6. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Sajnos ezzel nem tudok mit kezdeni. Amikor fel kell takarítani, próbálok máshová nézni. A lányom hányós volt, a fiam szerencsére nem az. De azt vettem észre az idő múlásával, hogy valamit javult a helyzet.

Minden mással megbirkózom, ez nem megy. De ha ott a férjem, a hányást ő takarítja fel, így tudom megoldani legjobban. Ajánlom neked is.:)

2015. júl. 6. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Én úgy oldom meg, hogy lehetőleg itthon legyen a férjem. Én takarítom ki, mosom ki a ruháit a gyerekeknek. Remegek mint a nyárfalevél. Igazából mindig utólag visszagondolva gondolom azt, hogy hogy bírtam ki, közben nem is jut eszembe. El tudom látni, meg minden, csak rossz látni, hallani. A kicsi még nem volt beteg, de a nagyobb többször is. Legelőször mikor hányt, elrohantam vele az ügyeletre, mert hirtelen nem tudtam mit csináljak.
2015. júl. 7. 12:44
 9/9 anonim ***** válasza:
én a szagát nem birom,pedig óvodában dolgozom.sajnos iylenkor mindig dajka segitségét kérem,otthon apa húzza le az ágyneműt-és megy a mosásba.
2015. júl. 8. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!