Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Annyira elegem van, nem...

Annyira elegem van, nem akarok ma játszani, nem akarok szavakat mondogatni, nem akarok semmit, csak egyedül lenni. Mit tesztek ilyen napokon?

Figyelt kérdés
2 éves. A pocakban meg egy 6 hónapos. Melegem van és elegem. Csendet akarok, nyugalmat, csak egy kicsit. Sírhatnékom van már, hogy teregetek, ő meg lepakol, rinyál, hisztizik, ha valami ilyen, akkor olyan kell. Játszani sincs kedvem, tele a tököm az egésszel. Tudom, minek nekem gyerek, meg nem érdemlem meg, meg dögöljek meg, ahol vagyok... aki csak ilyet tud, az kímélje magát a sok gépeléstől. Aki meg tudja, vagy legalább sejti, mit érzek, meséljen, hogy éli túl az ilyen napokat? Mert jelenleg ott tartok, hogy világgá futok.
2015. júl. 8. 10:54
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
68%
Én ilyenkor mesét kapcsoltam a fiamnak, túléltem és vártam az alvásidőt. Mindenkinek van ilyen napja, a meleg eleve kikészít már mindenkit. Ha alszik a 2 évesed csinálj valami olyat, ami kikapcsol (aludj, olvass, nézz tv-t netezz), de nehogy házimunkázz. Jó eséllyel kicsit jobban leszel, mire felébred. Kitartás.
2015. júl. 8. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
76%
Levihetnéd, ha van ilyen nálatok, egy biztonságos, árnyékos játszóra, berakod a homokzóba, elvan egy darabig te meg relaxálsz kicsit. Hét végén meg szabit veszel ki és apára hagyod, elmész shoppingolni vagy barátnőzni vagy moziba és nem gyerekezel. Az anyukáknak is jár szabi és az anyukák is besokallhatnak akármennyire imádják a gyereküket. Szerintem jobb, ha ezt beismeri az ember és szakít magára időt, mint ha letagadja és mártírkodni kezd és agyonnyomja később a gyereket azzal, hogy ő mennyi áldozatot hozott érte, soha nem gondolt magára és mindent csak a gyerek érdekében tett. A gyerek nem kéri tőled, hogy soha ne gondolj magadra, készítsd ki magad, áldozd föl magad; ő elvan apjával nagy nagyanyjával is.
2015. júl. 8. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:
Nagyik nincsenek, de apa igen, talán este lesz egy kis időm csendben. Teljesen ki vagyok, pedig ő az egyik legfontosabb ember az életemben, kétségkívül, mégis, minden nap, reggeltől-estig mellettem van, úgy érzem, már nem bírok normálisan gondolkodni. Okos kis két éves, de akkor is csak kettő, mások az igényeink. Segítségem sajnos nincs napközben.
2015. júl. 8. 11:02
 4/34 anonim ***** válasza:
67%
engedj neki vizet a kádba had pancsoljon.ha még alszik akkor nincs sok hátra az alvás időig próbálj vele pihenni egy kicsit. vagy adj neki lapot meg ceruzát. tudom mit érzel én most szültem és nekem is ekkora a nagy. bár nekem szerencsém van mert ügyesen elvan egyedül is.
2015. júl. 8. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
59%

Nyugi, ma elmúlik a hőség, mert átmegy egy hidegfront! Utána jobb lesz.

Amúgy megértelek, ugyanígy viselkedik a 28 hónapos lányom - ugráltat, válogat, hisztizik, csapkod - mert szegény szenved ettől a nagy melegtől. Egy percet nem hagy a fenekemen ülni, pedig én is a 21. hetet taposom, és szörnyen megvisel a hőség :-(

Én csak nyögök, és várom a holnapot. Meg az apja néha lefoglalja egy kicsit, és akkor tudok egyet szusszanni.

Aki meg azzal jön hogy "minek az ilyennek gyerek" az vagy nem nevel egyet sem, vagy van neki két babysittere és három bejárónője, illetve a nagyszülőknek vannak passzolva a gyerkőcök, amíg ő észt oszt.

2015. júl. 8. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:

Annyira szeretnék minden nap boldog lenni, nevetős, mosolygós, felszabadult. Alapvetően nincsenek problémáink, és nem akarok nyomasztó hangulatot itthon, hisz tényleg minden rendben van. De ma ébredés óta sírhatnékom van, eleinte a hormonokra fogtam, talán az időjárás is ront rajta, nem tudom.


Köszi a megértő szavakat.

2015. júl. 8. 11:06
 7/34 anonim ***** válasza:
51%

Írtad, hogy nagyik nincsenek. Nem fér bele egy alkalommal 2-3 óra babysitter?


Mindkettőtöknek jót tenne ha kipihennéd magad, sokkal türelmesebb lennél.


Ha más nincs kapcsolj neki mesét.

2015. júl. 8. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
50%

Játszóházba vagy bármilyen óradíjas bölcsőde jellegű helyre nem tudod pár órára beadni?


Egyébként igenis kell néha idő a gyerek(ek) nélkül is. Magyarországon valamiért nagyon berögzült az a mentalitás, hogy az első 2-3 évben az anyának 24 órában rá kell ragadnia a gyerekre. Nem kell, igenis lehet bárki mással, aki megbízhatóan felügyel rá. Akár családtag, akár fizetett felügyelet.

2015. júl. 8. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
73%

Legyél te is megértő magadhoz. Nem kell eljátszanod a gyereked előtt sem, hogy mindig nevetős vagy és jókedvű. A gyerekek nem hülyék, úgyis átlátnak rajtunk. Meg fogja tanulni, hogy anyának is vannak rosszabb hangulatai, nem lesz ettől semmi baja.

Lehet hülye kérdés de magnéziumot szedsz?

2015. júl. 8. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
47%

"Aki meg azzal jön hogy "minek az ilyennek gyerek" az vagy nem nevel egyet sem, vagy van neki két babysittere és három bejárónője, illetve a nagyszülőknek vannak passzolva a gyerkőcök, amíg ő észt oszt."


Érthető, hogy fáradt és elcsigázott vagy, de közben beszúrsz egy támadó félmondatot is, mintha a nagyszülők maguk lennének az ördögök és szerinted az lenne rossz anya, aki a nagyszülőkre is rábízza a gyerekét. Ne használj kettős mércét.

2015. júl. 8. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!