Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Négy éves gyermeket hogy...

Négy éves gyermeket hogy tudom felkészíteni, hogy a nagymamája nagyon beteg lett?

Figyelt kérdés
Édesanyám strokon ment keresztül. Még kórházban van két hónapja, de még nem beszél érthetően, illetve a mozgás is segítséggel megy még egyenlőre. Nemsokára hazakerül a kórházból, ti hogy mondanátok meg neki, hogy mi történt és hogy akivel minden nap jókat játszottak, bicikliztek most ezekre nem képes. Félek az első találkozástól, hogy egyiküknek se legyen kellemetlen. Tud valaki ötletet adni nekem? Vagy a gyerekek ügyesek és jól le tudják reagálni a változásokat?
2015. júl. 9. 11:56
 1/3 anonim ***** válasza:
őszintén elmondani neki mi történt, mit jelent és ezek után mi hogy lesz...
2015. júl. 9. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az őszinteség a legjobb, természetesen az ő szintjén. Bár ez gyerekfüggő is. Én 7-8 éves lehettem kb, amikor az imádott nagymamám agyvérzést kapott. Bevittek hozzá a kórházba, de pár perc múlva ki is mentem, mert sírva fakadtam, hogy a mindig csavargós, életerős nagyanyám egy óriáscsecsemővé vált, nem tud mozogni, beszélni, enni, inni, pelenkázni kell... Ez azóta se múlt el, pedig jó 20 éve volt..
2015. júl. 9. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Igen, őszintén, az ő nyelvén.
2015. júl. 9. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!