Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek egy kisgyerek...

Szerintetek egy kisgyerek szemében van hozzáadott értéke annak, ha anya vagy apa vagy nagyi saját kezűleg készítette az ajándékot / játékot?

Figyelt kérdés
Vagy esetleg inkább kevésbé értékesnek találja így, mert úgymond "nem eredeti"? (Tudom, hogy sokkal eredetibb, de a gyerekek talán a boltban / neten / barátjuknál látott dolgora jobban vágynak.) Nyilván a ráfordított időt nem tudja értékelni, hisz neki még "végtelen" ideje van, de hogy strapáltad magad, azt értékeli? Hisz ők is saját kezűleg gyártott ajándékokkal szoktak készülni. Vagy büszke rá, hogy ilyen ügyes anyukája / apukája / nagymamája van?

2015. júl. 14. 08:55
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
52%
Abszolút a család értékrendjétől függ. Ha tele van nyomva márkás, bolti játékokkal, és a szülein is azt látja, hogy ez fontos, akkor nem sokat fog érni egy házi sütemény és egy kézzel írt képeslap, még akkor sem, ha órákig tartott megcsinálni. Ha a szülei úgy nevelték, hogy ő maga is ilyen ajándékokat ad, és a játékai többnyire ilyenek, akkor értékelni fogja. Nálunk ez utóbbi a helyzet. Csináltunk mi magunk is játékokat, közösen, és ezért tudja, mit jelent ez. Most kaptunk egy doboznyi horgolt, színes labdát a déditől, elképesztően örült nekik, egész nap ezekkel játszik. Nem márkás, nem drága, de imádja őket.
2015. júl. 14. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
83%
Egy egész kisgyereknek valószínűleg tök mindegy, de olyan 5-6 éves kortól - ha úgy neveled - már tudja értékelni.
2015. júl. 14. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
83%

Attól függ hány éves a gyerek!

Fiam 3 és féléves! 3. szülinapjára a keresztanyjától egy saját kézzel varrt óriás macit kapott. Kb. 10 percig érdekelte. Ami normális, mert egy plüssel nem igazán tud mit kezdeni. Azt,hogy ki készítette felfogta, de az sem érdekelte. Ettől függetlenül én örültem neki,mert szép maci, meg értékeltem,hogy ő csinálta. De a gyereknek ugyanolyan volt, mint egy boltban vett ajándék.

2015. júl. 14. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
12%
szerintem nincs. én például sose értékeltem...max sirva fakadtam, h de ronda...
2015. júl. 14. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem meg lehet találni az egyensúlyt a vett és készített ajándékok, játékok között. Mindkettő fontos.


A készített játékok esetében te választod ki az anyagot, a formát, a stílust. Hat a gyerek szépérzékére, befolyásolja az ízlését.


A gyerekeimnek pocak életük óta gyártok ajándékokat, se nem jobban, se nem kevésbé nem értékeik mint a vásárolt játékokat. Sok olyat csináltam, amit nem is lehet megvásárolni Sokmindent együtt csináltunk, nezeknek nagyobb értéke van, mint egy boltinak. Legalábbis a mi gyerekeinknél. Emlegetik az emlékeket, a folyamatot, mindent.


Már kétévesen volt időérzékük abból a szepontból, hogy mindig este volt időm kötni, horgolni, faragni, festeni, így reggel alig várták, hogy megnézhessék, mennyit haladtam.


Ilyen volt a babaház, az adventi naptár, a zsebes tároló, a bababútorok stb.

Csak hozzáadott értéke van, még egy kamasznál is, még ha látszólag nem is értékeli. Legrosszabb esetben nem tűnik fel, hogy mekkora értéke van a készített dolgoknak, de nagy űrt hagyna a hiányuk.


Nem utolsó sorban, bár elcséppelten hangozhat, fejleszti a kreativitást, a térlátást, a fantáziát, főleg ha együtt készítünk.

2015. júl. 14. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
61%
A kisebbik fiam a hugának csinált egy pilangot biciklijére papirbol ,amit rá ragasztot ,lányom örült neki .
2015. júl. 14. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem attól függ. Ha egy boltban vásárolt plüssel sem játszik, nem érdekli, akkor a saját kezűleg varrottal sem fog. Persze biztos megérti, hogy ezt x y varrta neki, ahogy azt is értené, hogy x y vette.

Mi csináltunk dekorációt a szobájukba, éppen ami aktuális kedvenc, olyat. Az tetszett nekik, szeretik. A lányom nagy babás, a varrt rongybaba mégsem érdekli, csak a "műanyag testű"

Szóval szerintem attól függ mi az.

2015. júl. 14. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

De miért készítene bárki olyasmit, ami pontosan tudja, hogy nem fog tetszeni a gyereknek? Nem erről szól a kérdés, nem is arról, hogy mi legyen a vett és a készített dolgok aránya, hanem hogy (ahogy írtátok) egy 5-6-7 éves gyerek örül-e neki és büszke-e arra, hogy azt a dolgot (ha szépen van elkészítve, nem pedig egy összetákolt vacak) direkt neki készítette saját kezűleg valamelyik általa szeretett családtag? Vagy ez inkább elvesz a dolog értékéből mert jobb lenne a bolti? Első három választ külön köszönöm, de a többiekét is.

Nem fogok senkit lepontozni.

2015. júl. 14. 10:51
 9/21 anonim ***** válasza:
65%
Azt gondolom én is, hogy ez életkor és nevelés függő. Egy 5-6 éves gyerek szerintem már abszolút tudja értékelni, ha egy szívéhez közelállótól kap egy sk ajándékot.
2015. júl. 14. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is nevelés függő a dolog... nálunk inkább a készített dolgok jönnek szóba,nem azt mondom nincsen bolti játék a gyerekszobába,de sok minden saját készítésű. Az egyik nagyi nem is játékot vesz nekik,hanem ideadja a rávalót és cső.. a másik nagyi viszont kreatív,sok mindent kaptak már Tőle,amit saját maga készített. Nagyon tudnak neki örülni...sőt,van hogy ünnepek közeledtével külön kérik,hogy most mit varrjon vagy kössön nekik. :)Tudják értékelni,még a kisebbek is(4-5 évesek),gondolom azért mert ebbe születtek,nőttek bele. És sokat beszélgetünk is ezekről a dolgokról,főleg a nagyokkal. Nagyon sokszor kézműveskedünk itthon,és olyankor mi lepjük meg a nagyszülőket,keresztszülőket,nagynéniket nagybácsikat. Úgy látom élvezik,és jó érzés nekik nem csak kapni,de adni is. :)
2015. júl. 14. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!