Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Másnál is ötpercenként rá...

Másnál is ötpercenként rá kell szólni a nagyobb gyerekekre, hogy csendben legyenek, amíg a kistesó alszik?

Figyelt kérdés
A két nagyobbik gyerek 4 és 6 éves, ők már nem alszanak délutánonként, a legkisebb viszont igen. A két nagy nagyon zajosan játszik, üvöltöznek, visítoznak, hangosan vihognak állandóan. Mikor a kicsi alszik, ötpercenként vagy még gyakrabban rájuk kell szólnom, hogy legalább ilyenkor legyenek már csendben, ne ébresszék fel. Már mindent kipróbáltam, kértem őket szépen, csúnyán, kaptak büntetést, beállítottam őket a sarokba, megvontam tőlük az édességet, de minden csak pár percig működik, utána kezdik megint az üvöltözést. Másnál is így van ez?
2015. júl. 14. 17:21
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Valami csendes foglalkozás? legozás, társasjáték, rajzolás esetleg?
2015. júl. 14. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
58%
Igen,másnál is így van.Nem várhatod egy gyerektől,hogy néma csendben játszon.Esetleg kösd le őket addig egy mesével.Bár az üvöltözés elég idegesítő lehet,de a babának kell hozzászoknia a zajokhoz,mert szerintem az sem állapot,hogy mindenki néma csendben legyen,míg alszik.Aludjon a saját szobájában,a gyerekek szintén játszanak a sajátjukban.
2015. júl. 14. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Egy 3 gyerekes anyuka mesélt róla, hogy ő hogyan oldotta meg ezt a problémát. Választás elé állította őket, hogy vagy mennek ők is aludni délután (hiszen ovisok még), vagy csendes pihenő. Rajz, legó, építőjátékok, könyvnézegetés stb. Nekik nagyon bevált.
2015. júl. 14. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Lekötni leköti őket szinte minden, amit mutatok nekik, van, hogy 1 órán át is elvannak ugyanazzal a játékkal, de ennek ellenére nem tudnak csendben játszani. Legózás közben is megy a hangos vihogás meg a sikítozás. Még rajzolás közben is. Egyedül a tévé az, amit megunnak, úgyhogy azt már meg se próbálom többször. Nem kell néma csendben lenniük, de az a hangerő, amit produkálnak, már engem is kikészít, és a baba is rosszul alszik.
2015. júl. 14. 17:36
 5/8 anonim ***** válasza:
44%
Miért nem alszanak délután? Oviba nem járnak? Ott sem alszanak?
2015. júl. 14. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
61%

1. vagyok

Hallásuk rendben? Miért ordítoznak? Máskor is olyan hangosak, vagy csak akkor, amikor a kicsi aludna?

2015. júl. 14. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Beszélgetni normál hangerőn szoktak, csak játék közben vadulnak be ennyire.
2015. júl. 14. 19:15
 8/8 anonim ***** válasza:
75%
Akkor tedd le aludni mindhármat. Egy-egy kiadós séta, medencézés, játszóterezés után ők is fognak aludni.
2015. júl. 14. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!