Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » "Ne ölelgess" típusú gyerek....

"Ne ölelgess" típusú gyerek. Kinövi, vagy ilyen marad?

Figyelt kérdés

15 hónapos, igazán soha nem láttam rajta, hogy annyira igényelné a testkontaktust. Mióta elindult, végképp. Ha megfogom, megölelem, megpuszilom, mérgesen eltol, hogy ne tartsam fel ilyen marhaságokkal, neki fontos mehetnékje van.


A közeli testkontaktust leszámítva nagyon interaktív. A maga nyelvén folyamatosan beszél, mutogat dolgokra, a 2-3 szavas szókincsét is használja. (Pl. ha a távolban felugat egy kutya, akkor ugatást imitálva a hang irányába mutat és nézi, hogy mi is észrevettük-e.)

Gyakorlatilag bárkivel találkozik, próbál haverkodni, vigyorog, mutogat, próbálja felhívni idegenek figyelmét is magára.


Egyedül ez a fizikai kontaktus dolog más nála, ebben távolságtartóbb. Arra kifejezetten rosszul reagál, ha a kezét megfogjuk, mert segíteni szeretnénk összerendezni az ujjait egy mozdulathoz. Ilyenkor kitépi a kezét a kezünkből és csúnyán néz.

Olyankor viszont kapaszkodik a kezünkben, amikor nagyon menne, de a távolság még sok neki. Szinte húz maga után, mint egy biomankót, a testsúlyát kissé a felnőtt kézre terhelve.


Nekem úgy tűnik, hogy ez veleszületett temperamentum kérdése lehet, viszont első gyerek, így tapasztalatom nem sok van.

Kell ezzel bármit kezdeni, vagy fogadjam el, hogy nem ölelkezős-puszilkodós típus és ennyi?


2015. júl. 14. 17:55
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Tény, hogy pofátlan vagyok és az ébredés utáni félkómás állapotot szoktam kihasználni. Akkor még úgy néz ki, mint én reggel kávé előtt, annyira nincs képben, így lehet ölelgetni, puszilgatni. Aztán néhány perc alatt magához tér, és jön-megy. Régebben pusziszerű harapásokat adott, de arról leszoktattuk, mert fájdalmas volt és ne tanulja meg, hogy szabad másokat harapdálni.

Akkor kivárom, amikor ő igényli.


Ja, még egy, ami az ő részéről nagyon ravasz: szemüvegmániás. Én rövidlátó vagyok, így folyamatosan szemüveg van rajtam. Néha odajön bújni, pusziszkodni, én persze olvadozom, majd amint lanyhult a figyelmem, hopp, már le is lopta a szemüvegemet. Esküszöm, hogy ez szándékos tervezés nála. Figyelemelterelés, szajré megszerzése.


Az apja csak olvasáshoz hord, de nála is dettó ezt játsza el. Odamegy, bújik, puszit ad, dörgölőzik. Apja olvad, kevésbé van résen, neki is ugrott a szemüvege.


Pár év, aztán be is árazza a puszit, ha így haladunk :)

2015. júl. 15. 16:09
 12/12 anonim ***** válasza:
Majd lesz ölelgetős, ne aggodj. Le se tudod magadról vakarni :D 4 évesen kezdte nálam.
2015. júl. 17. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!