Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » S. O. S.! Bébiszitterkedem...

S. O. S.! Bébiszitterkedem ilyenkor mit csináljak?

Figyelt kérdés
Egy kedves család két kisgyerekére vigyázok 6 éves ikrek és azzal szórakoznak már egy ideje hogy "ki akarják nyírni egymást" vagy nem tudom. Az előbb is az egyik fiú fejbe rúgta a másikat a földön, nagy sírás után a másik bosszúból úgy megharapta a testvérét, hogy belilult a karja! Segítsetek mert a végén még azt hiszik a szülők én bántottam a gyerekeket,mert a szüleik előtt áldott angyalkáknak mutatkoznak mindig...
2015. júl. 16. 13:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Elő a baromi szigorú énedet. Tekintélyt parancsoló hangon fektesd le a játékszabályokat. Ha nem megy, ugyanazon szoba két sarkába állítsd őket be külön-külön, te meg ülj közéjük.
2015. júl. 16. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszi! még nagyon új vagyok eddig csak egy kislányra vigyáztam de ő mindig szépen elrajzolgatott...
2015. júl. 16. 13:56
 3/6 anonim ***** válasza:
A fejedre nőnek éppen. Egyik az egyik szobába, másik a másikba, leültetni valahova, ahány éves, annyi perc bünti néma csöndben. Közben nem játszhat, nem beszélgethet. Utána el kell mondania, miért büntették meg és mit kell másképp csinálnia.
2015. júl. 16. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem is vannak ikreim, és ők is szoktak veszekedni, sőt verekedni. Egy bébiszittertől elvárnám, hogy ne netezzen, míg én meg fizetem az órabért...


Külön kell őket szedni, ez mindig bejön. Egy-egy távolabbi szobába, ha van rá lehetőség, és kapjanak valami feladatot vagy szórakozást. Valami ülős tevékenységet, hogy lenyugodjanak, kirakót, lapokat, zsírkrétát, vagy ami náluk van. Légy kreatív, találj ki valamit.


Olyan pedig nincs, hogy a szülők előtt áldott angyalkák, mindenki ismeri a saját gyerekét.


A gépet pedig tényleg kapcsold ki, egyrészt nem túl korrekt, másrészt így a lurkók is látják, hogy kiakasztottak, elvonultál a problémamegoldástól, szabad a pálya a további rosszalkodáshoz.

2015. júl. 16. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem értem, én nem olvastam sehol, hogy a kérdező netezett volna, míg a gyerekek ölik egymást.

A gyerekek akkor szoktak ilyenek lenni, ha unatkoznak,találj nekik valami elfoglaltságot.

Augusztusban én is hívok babysittert, ő is egy középiskolás diáklány, bennem fel sem merült, hogy netezne. Szokott rájuk vigyázni esténként ha néha elmegyünk valahova, ő olvasni szokott, de akkor már alszanak, úgyhogy nem bánom.

Én azért meg fogom mondani neki, hogy mik az elvárások, napi 2 oldal a foglalkoztató füzetből,meg kicsit tornászni. Délután levegőzni. Az idő többi részében azt csinálnak, amit akarnak. Te is kérdezd meg az anyától, hogy milyen foglalkoztatást javasol nekik.

2015. júl. 16. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
9%

"Az előbb is az egyik fiú fejbe rúgta a másikat a földön..."

Nem, nem írta, hogy netezett. De a fenti mondat, amit a kérdező írt, egyértelművé teszi.


Én fontosnak tartottam az időben, hogy szakképzett, diplomás bébiszitterem legyen. Nem esett kétségbe, és nem a telefonján pötyögött segítségért, ha fesz volt, hanem megoldotta, mert ez a dolga.

2015. júl. 16. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!