Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikor, hogyan, mitől tudatosul...

Mikor, hogyan, mitől tudatosul egy gyerekben, hogy ha anya haragszik, az negatív, nem vicces?

Figyelt kérdés

14 hónapos.

nem először a wc ben kaparászna, úsztatja a játékait, vagy a felmosóvödrös vegyszeres retkes vízbe nyúlkálna. felügyelet nélkül már be sem mehet a fürdőbe, ott vagyok, folyamatosan szólok, kiviszem, stb, de amikor egy pillanatra elfordulok... és elveszem a kezét is visszanyúl könyékig. olyan düh kapott el, nem is írom le mekkora.


de szóval ez csak egy példa. mesélhetnék a kukázásról is. stb.

a lényeg, érti, hogy nem szabad, nem veszi zokon, de csak addig amíg kimondom, hat. kb 1-2 percig.


tudom, hogy ők kicsinek olyan angyalok, hogy csak szeretet van bennük, nem képesek haragudni sem, haragot érteni, felfogni sem, ahogy rosszindulatot sem, rosszakarást, átverést, semmi negatívat nem ismernek, alapvetően nincs ennek szikrája sem jelen bennük.


de borzasztó, hogy majd felrobbanok a dühtől, erre nevetés és kapok egy puszit!


2015. júl. 18. 23:39
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez ilyen időszak, mindenre kíváncsi. Ki fogja nőni. Idő kérdése.
2015. júl. 18. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ennyi idős az enyém is. Nálunk az működik, hogy nem kiabálva, nem hangosan, de nagyon határozott hangon, összeráncolt szemöldökkel rászólok. Közben a fejemet is csóválom.

Néha még mindig próbálkozik (de hátranéz, tudja, hogy tilos), viszont egyre többször nyúl a tiltott tárgy felé, majd elkezdi rázni a fejét és visszarántja a kezét.


Illetve anyám mutatott egy jó módszert konnektorra. Amikor nyúlt volna felé, rászólt, hogy NEM, majd a saját kezeit remegtetve mondta, hogy "abban áram van és ÍÍÍGY megráz". Nem ijesztően, csak határozottan. A konnektornál azóta rázza a fejét és kezeit felemelve. Még akkor is, ha én dugok be valamit - nekem mutatva, hogy megráz az áram :)

2015. júl. 19. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

de édes lehet :)

szóval szimbolikusan adjam jelét a dolgoknak :)


megpróbálom

2015. júl. 19. 00:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!