Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Vicces, cikis házimunka...

Vicces, cikis házimunka balesetek a gyerekkel. Meséltek?

Figyelt kérdés

A négyévesemet megtanítottam zoknit gombócolni.

Tegnap pont volt egy nagyobb adag, amit szépen ki is teregetett. Dagadtam a büszkeségtől.

Este nézem, meg is száradtak.

Egyszer csak jön a lányom, mutatja, hogy az összes zoknit szépen begombócolta.

Csak egy apróságot felejtett el, ami a ma reggeli öltözködés közben derült ki: párosítani.

:D



2015. jan. 20. 09:05
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
De cukii ❤
2015. jan. 20. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Az én lányom még jóval kisebb, de ha sütit sütök, akkor a földre teszem a nyújtódeszkát és a kimért hozzávalókat. Együtt szoktunk sütni.

Linzert készítettünk, összeragasztottuk lekvárral. Mosogattam, addig ő ragasztgatta a sütiket és porcukorba hempergette. Fura volt, hogy neki ilyen szépen sikerültek... Aztán este amikor hazajött apuka, elővettem pár maradék linzert, hogy ők ketten is tudjanak ragasztgatni. Lányom tanította neki, hogyan kell csinálni: lekvárt tett a közepébe, összenyomkodta és mielőtt porcukorba tette volna végignyalta az egészet. Mert ő rájött, hogy így sokkal jobban ragad rá a cukor...

Szóval lett egy halom nyálas sütink, amiből kivételesen nem vittünk át a szomszédoknak :)

2015. jan. 20. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Fú, erről egy másik jut eszembe.

Az én lánykám is nagy konyhás, az udvaron van a konyhácskája, a nászajándék fazekakkal, és rossz tepsikkel.

De néha a rendes konyhába is betéved. Ennek folyománya, hogy gyakran találtam a sütőben valamelyik kinti tepsijét.

Ez a történet is így kezdődött.

Gyujtom be a sütőt, hát ott egy tepsi, benne egy jó marok por.

Kérdeztem is, mit sütött. Kakaóscsigát. Ráhagytam, de kár volt.

Tíz perc múlva füst tört elő a sütőből, ugyanis a csigák éjjel elhagyták a tepsit és szépen belesültek a sütőbe.

Bevallom nőiesen, hogy én bizony hánytam. És azóta sem ettem semmilyen cukrászati csigát.

2015. jan. 20. 10:11
 4/9 anonim ***** válasza:
50%

Nekem két fiam van és még picik bármiféle segítséghez a házimunkában (és nyugalommal tölt el, hogy annyira a fiúktól később sem fogom elvárni a rendrakáson kívül).

Nagyon jók ezek a sztorik! Jót nevettem rajtuk!

2015. jan. 20. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

nekem kis kukta fiam van, egész kicsi korától segít nekem a konyhában. régebben, olyan 4 éves volt akkor, a nagyapja átjött mert apával el kellett mennünk valahova.

még délután elkezdtem főzni a húslevest, de ugye tudtam, hogy megyünk el, a nagypapa mellett meg nem hagynám a gázt így csak a húst főztem meg és kikészítettem a zöldségeket.

na hát a papa nem volt túl lelkes, nem ment utána a konyhába, gyerkőc beleöntötted a levesbe az összes mézet, szörpöt, díszítő cukrokat, beletette a zöldségeket de kevesellte ezért a gyümölcsöket is beledobálta... lehet még mást is tett bele, de ezekkel bukott "csak" le :)

2015. jan. 20. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezek nagyon jók :D :D

Sütinyalogatós nálunk is volt, a kókuszgolyót gombócozta és minden gombóc után, ami a tenyerére ragadt az lenyalta, majd csinálta a következőt. :D

2015. jan. 20. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Az mondjuk már rendszeres, hogy kiválogatom színek szerint a mosni való ruhákat és valahogy mégis találok fekete zoknit a fehérek között (persze mikor már szedem ki őket). Pedig belenézek mielőtt elindítom, de valahogy mégis bedugdossa :) Egyszer sikerült a férjem munkásruháit kimosni egy tekercs wc-papír társaságában. Nem volt szép látvány. Mondjuk ezeknél alig több, mint 1 éves volt a lányom.


Ez nem házimunka, de: kint beszélgettünk nyáron a szomszédokkal a társasház előtt (fiatalabbak vagyunk, elég jó közösség). A gyerek éppen az "Az mi? És az mi?" korszakában volt és mindenre rámutatott és kérdezgette. Szomszéd srác (30-32 év körüli) egy vékony tréningben támaszkodott a falnak. És most hogy írjam...na, szóval látszott, hogy nem kulcscsomó van a zsebében :)

Lányom egy hirtelen mozdulattal odaugrott és "rámutatva" megkérdezte hangosan, hogy Ez mi?

Szegény srác igen-igen meglepődött, de csak nevettünk rajta, nem volt mérges :)

2015. jan. 20. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
Utolsó: 30 év körül már nem "srác" az illető, és ugye megmondtátok a lánynak, hogy az mi? :D
2015. jan. 20. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

2,5 èves kisfiam van, ès imád nekem "segìteni" a házimunka közben:

-fürdőkádat sùrolok, kisfiam jön, segìtek anya, mire feleszmèlek a fogkefèvel sikálja a wc-t, vagy a másik, a wc kefèvel súrolja a falat

- mosás: a szennyes ruhákat a mosdòkagylòba pakolta ès persze engedte rá a vizet, miután telenyomta folyèkony szappannal

- másik mosòs story, a ruhásszekrèny tartalmát kihorta a mosògèpbe

- teregetès: èn teregetem a ruhákat az erkèlyen, ő közbe dobálja ki a csipeszeket

- volt szerencsèm már a plüss macik popòjának bekrèmezèsèhez is (èn voltam a hibás, mert elèrhető helyen hagytam a krèmet)

- vásárlás: hùzòs kosárral ròjjuk a sorokat, pènztárnál veszem èszre, hogy mindenfèlèvel telepakolta a kosarat

Hirtelen ennyi jutott eszembe.

2015. febr. 13. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!