Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ki milyen gyógyszereket visz...

Ki milyen gyógyszereket visz magával, ha külföldre utazik 1 hétre 4 éves gyerekkel? leirnátok részletesen.

Figyelt kérdés
2015. júl. 19. 13:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
73%
Nurofen, sóoldatos orrspray, korának megfelelő orrcsepp, ragtapasz, fertőtlenítőszer, Smecta por. Ha komolyabban megbetegszik, külföldön is van orvos, gyógyszertár. Az én 4 évesemet annak idején el is kellett vinni, mert három napig lázas volt.
2015. júl. 19. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
73%

Nurofen, orrspray (tengervizes és homeopátiás), Cataflam csepp, calcium, probiotikum, hasmenés elleni szer, Bepanthen krém, Fenistil gél, Betadine, kötszer, ragtapasz, lázmérő, Aloe vera spray (leégésre), szúnyogriasztó spray, naptej.

Mindig ennyit viszek, de az utolsó 3-at kivéve még sosem volt szükség semmire (kopp-kopp-kopp), viszont nélküle meg nem merek elindulni :)

2015. júl. 19. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
0%
Gyógyszert? Max fájdalom és lázcsillapítót. Ha bármi más gyógyszeres kezelest igénylő gond támadna, orvoshoz vinném, nem pedig rajta kiserleteznek. Ehhez pedig még külföldre se kell menni, itthon is ez a helyzet
2015. júl. 19. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Külföldi utazáskor gyerekorvossal érdemes konzultalni. Ő megmondja.
2015. júl. 19. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Utolsó: a lázcsillapító is gyógyszer, hiába nem receptköteles.

Egy tapasztalt szülő pedig egy szimpla orrfolyással vagy hasmenéssel stb. nem viszi orvoshoz a gyereket. Ez nem kisérletezés, hanem puszt rutin és józan ész...

Külföldön pedig megnézném, hogy mondod el a dokinak, hogy mi baja a gyereknek.

Persze, beszélek angolul én is, na de a doki nem biztos...

2015. júl. 19. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
tettem oda én is: lázcsill. kup, b-6, hányingerre kup, cataflam csepp, calciumusc, cetirizin, nurofen, bepanten, fenistil gél,orrcsepp,tasectan-hasmenésre,lázmérö.
2015. júl. 19. 14:50
 7/15 anonim ***** válasza:
0%

5!

Külföldön épp azonnal kórházba vinném, ha hányás vagy hasmenés jelentkezne, de mindegy. Olyan országba meg nem utaznék kisgyerekkel, ahol az orvos nem beszél angolul -és én se tenném ki a lábam Magyarországról, ha nem lenne biztos nyelvtudasom

2015. júl. 19. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Utolsó: itthon sem minden orvos beszél ám angolul, sőt!

Egy szimpla hasmenéssel pedig nem rohangálok orvoshoz, csak akkor, ha kiszáradás fenyeget. Pont ezért van nálunk a bevált probiotikum és egy enyhe hasmenés elleni szer.

Persze, ha súlyosabb, akkor azonnal orvos, de erre azért ritkán kerül sor, szerencsére...

2015. júl. 19. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%
Tisztában vagyok vele, hogy Magyarországon az idegennyelv ismeret -tisztelet a kivételnek - nulla, de nem ez volt a kérdés. Én nem vagyok orvos, nincs egészségügyi vegzettsegem, így nem szoktam semmit adni a gyereknek -láz és fájdalomcsillapítón kivul-orvos nélkül. Más máshogy csinálja, nekem így a jó.
2015. júl. 19. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Egyébként a láz maga nem egy betegség, hanem tünet, tehát a te elméleted szerint azzal is azonnal orvoshoz kellene fordulni.

Amúgy meg honnan tudod, hogy abban az országban, ahová utazol, minden orvos beszél-e azon a nyelven, amin te?

Nekem is mindegy, hogy ki hogyan csinálja, de itt most te voltál az, aki leszólta azokat, akik egy orrfolyással nem rohannak azonnal orvoshoz.

Egyébként meg pont az ilyenek miatt vannak tele az orvosi rendelők, akik még egy kullancskiszedéshez is dokihoz fordulnak...

2015. júl. 19. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!