Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ki milyen gyógyszereket visz...

Ki milyen gyógyszereket visz magával, ha külföldre utazik 1 hétre 4 éves gyerekkel? leirnátok részletesen.

Figyelt kérdés
2015. júl. 19. 13:56
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Hol olvastad, hogy leszoltam bárkit is? Idézd légyszíves.

Nem utazom a világ végére, nyugat Európában pedig alap, hogy angolul beszél minden felsőfokú végzettségű ember. Mellesleg ha mégse, erre találták ki a tolmacsot. Tőlem nem lesz tele az orvosi rendelő, de ha mégis, inkább menjek feleslegesen, minthogy gond legyen. Te meg úgy csinálod továbbra is, ahogy neked jó. Ja, mi ismeretlen eredetű lázzal és fájdalommal is orvoshoz megyünk.

2015. júl. 19. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

"Gyógyszert? Max fájdalom és lázcsillapítót. Ha bármi más gyógyszeres kezelest igénylő gond támadna, orvoshoz vinném, nem pedig rajta kiserleteznek. Ehhez pedig még külföldre se kell menni, itthon is ez a helyzet"

Szerinted kisérletezés az, ha egy tapasztalt szülő pl. egy szimpla orrfolyásnál beveti a jól bevált orrspray-t és nem rohan azonnal az orvoshoz, aki egyébként nagy valószínűséggel ugyanazt ajánlaná.

Tudod, az orvosok is sokszor vaktában tapogatóznak és az alapján ajánlanak gyógyszert, hogy éppen melyik cég orvoslátogatója járt náluk legutóbb.

Amúgy pedig pl. a mi dokink honlapján pontosan fel vannak tüntetve azok a házi gyógymódok is, amivel sokszor el lehet kerülni az orvoshoz kerülést.

Nyilván, ez nem azt jelenti, hogy mi sosem visszük orvoshoz a gyerekeket, csupán azt, hogy ha belázasodnak, hasmenésük van vagy elkezd folyni az orruk, akkor először itthon kezeljük és ha nem javul 1-2 nap után (amire szerencsére csak ritkán van példa), akkor irány a doki.

2 gyerekem van, a nagyobbik már 9 éves lesz, szóval túl vagyunk már jópár betegségen.

2015. júl. 19. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Ja és az idősebbek közül még mindig sokan nem beszélnek angolul pl. Olaszországban, hiába diplomások.

Csak pár éve kitétel a nyelvvizsga a diplomához.

2015. júl. 19. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Amiket felsoroltak, illetve szoktam vinni szemcseppet is, a fiamnak sokszor kell ha náthás lesz.

Nem tudom hanyadi válaszolónak: azért amikor a Földközi tenger közepén náthás lett a fiam egyszerűbb volt, hogy előkaptam a Nurofent meg a szokásos szemcseppet, mint a hajóorvoshoz rohangálni. Én is viszek magammal minden megszokott gyógyszert.

2015. júl. 19. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, tényleg még a szemcsepp. remélem nem lessz semmire szükség.bár már nyaralni vagyunk.
2015. júl. 27. 16:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!