Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi idős volt a lányotok,...

Mennyi idős volt a lányotok, amikor először felvilágosítottátok?

Figyelt kérdés

Mivel ő a nagyobb tesó, azt már az oviban is tudta, hogy a gyereket nem a gólya hozza, hanem anyuka pocakjából bújik elő. Oviban nekik még ennyi elég is.

Most 7 éves, és eddig szerintem azt gondolta, hogyha felnőtt lesz egy nő, akkor utána "automatikusan" szüli majd a gyerekeket. Mert egyszer előjött azzal, hogy ő nem akar túl sok gyereket, és akkor mit csináljon. Mondtam neki, hogy majd a férjeddel megbeszélitek, hogy mikor és hány gyereket akartok. Erre megnyugodott, de 1 hét múlva elkezdte újra, hogy és akkor mégis mit kell csinálni, hogy ne legyen gyerekem. Eléggé zavarba jöttem, de a férjem közbelépett, és lehurrogta, hogy kicsi vagy még, neked ezt nem kell tudnod. Ez nem nagyon tetszett nekem, de hirtelen nem is tudtam mit mondjak. Azóta is gondolkodom, hogy mégis mit mondjak neki és hogyan.

Van egy 5 éves öccse, imádják egymást, most ebben a nagy melegben egész nap tök pucéran pacsálnak a kerti medencében. Ha elkezdenék neki a szexről beszélni, attól tartok már az öccsére és másképp nézne.

Én jóval idősebb voltam, amikor megtudtam, de nagyon sokkolt a dolog. Nem tudom tényleg mikor és mit mondjak neki. Néztem felvilágosító könyveket, persze kort nem írtak, de élesben leírtak mindent, hogy mit hogyan. Valahogy túl durvának éreztem neki. Kolléganőm azt mondta, hogy a 6 éves fiának már mindent elmondott a szexről. Nem korai?


2015. júl. 19. 22:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%

13

Ne mondd el!

2015. júl. 19. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
0%

Kicsi még!

Te joo eg, nehogy elmondd ;)

2015. júl. 19. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Szerintem ha kérdez, akkor válaszolni kell. És hazudni sem jó a gyereknek. Persze én sem mondanék el teljes részletességgel mindent. Lehet, hogy elég, ha például azt mondod: akkor lesz csak gyerek, ha apuka és anyuka együtt akarják.
2015. júl. 19. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha azt akarod, hogy a lányod mindig őszinte legyen hozzád, illetve hozzád forduljon, ha érdekli valami, vagy baja van, és ne a kortársai ostobaságaiból kelljen szép lassan összerakni a "tudhatót", akkor szedd össze magad, és próbáld valahogy kielégíteni a kíváncsiságát.

Pl. amikor apu és anyu úgy döntenek, hogy kisbabát szeretnének, nagyon szorosan összebújnak, és akkor apa elültet egy magocskát anya hasában.

A pici gyerekeknek ennyi általában elég, nem szokták tovább firtatni a részleteket. Ha mégis, akkor kénytelen leszel valahogy azt is emészthető formába önteni.

Vagy elzavarod, hogy ő még ehhez kicsi, és akkor majd mástól tudja meg, esetleg kevésbé cizellált formában.

2015. júl. 19. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

8-9 évesen már nagyvonalakban tudnia kéne, főleg a ráeső részét. Emellett az iskolában rengeteg butaságot összehordanak a gyerekek, jobb ha tőled hall egy normális magyarázatot. Pont most volt egy történet egy ismerős 10 éves kisfiúval, aki a táborban szembesült azzal, hogy az egyik osztálytársa már ki tudja verni magának, és meg is mutatta nekik. Elég gáz volt a sztori, de az is, hogy a fiú nem tudott mit kezdeni a helyzettel, mert még azt sem tudta, miért áll néha a kukija.

Vannak lányok, akiknek már 9 évesen megjön, így illik még előtte felvilágosítani.

2015. júl. 19. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Fokozatosan kell felvilágosítani és mindig annyi, amennyi a szintjének megfelel és amennyit kérdez. Nem szabad bonyolítani és a lehető legtermészetesebben kell elmondani. Az enyém még csak 5 éves, 4.5 évesen lett kistesója, így már tud ezt-azt. Azt még nem tudja és nem is érdekli szerencsére, hogy hogy került egészen pontosan a baba a hasamba, csak annyit tud, hogy azt apa intézte:D Én azt mondtam neki, hogy apuka sejtje találkozott anyuka sejtjével-és ezt képen is megmutattam neki (terheskönyv)-és aztán kifejlődött a baba és a puncimon kell kibújnia. Elmondtam, hogy ez egy kicsit fájdalmas, de nem kell aggódni, nála is ez volt és hogy pár napig kicsit gyenge leszek, benn kell maradnom a kórházba, de aztán minden rendben lesz. Na ehelyett sürgősségi császár volt, így azt mondtam neki, hogy kistesó nem találta a kijáratot ezért doktorbácsi segített. Teljesen elégedett volt a magyarázattal. A menstruációról annyit tud, hogy ha majd nagy lesz, akkor ő is fog vérezni, minden nagylány szokott néha, ilyenkor kell a betét-és ennyi. Ha látja, hogy nem csinálok belőle nagy ügyet, akkor nem esik kétségbe. A mi 9 éves szomszéd kislányunk is sajnos már menstruált. Azt is tudja az enyém, hogy ha megnő, lesz cicije, szőrös lesz a puncija, hónaalja, lába.

Ezeket évről évre pontosítani-bővíteni kell, hogy minél pontosabb kép alakuljon ki benne a dolgokról. Szexről talán 10 éves kor körül kell. A fiúknak mindenképp, hisz ők már 9-10 évesen akár átélhetik az első magömlésüket. Ha bevezeted a menstruáció témát, előbb-utóbb megkérdezi, hogy miért menstruálunk. Ekkor korának megfelelően felvázolod, hogy mi is történik ilyenkor a női testben, és hogy ez a folyamat miért van. Mire odaér, addigra tud majd mindent. Én sem akarom, hogy butaságokkal rémítsék a suliban, mert valamelyik gyerek valamit félreértett és azt terjeszti.

2015. júl. 19. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Azzal teljesen tisztában van, hogy hogyan bújik ki a kisbaba, hiszen van kisebb testvére. Inkább az az érdekes már neki, hogy hogy került oda.

Azt már tudja, hogy a nők menstruálnak, meg hogy a felnőttek szőrösek.

"Apa már nagyon nagy, neki már nagyon szőrös a lába."

Annyit mondtunk neki, hogy csak akkor lehet gyereke, ha van férje, magától nem lesz. Most egyelőre úgy tűnik ebben megnyugodott. Remélem pár évig nem kérdezget újra.

2015. júl. 20. 01:12
 8/14 anonim ***** válasza:

Nem is fog miután az apja úgy lehurrogta.

A férjes mese pedig igencsak félre tudja vinni szegény gyereket ("Pistitől nem lesz gyerek akkor is ha azt csináljuk, mert ő nem a férjem és egyébként se akarjuk!")

5 év volt köztünk bátyámmal, így már óvodában mindent tudtam, mert amikor őt anya beavatta, engem se zavartak ki. És milyen jó, mert eztán soha semmilyen ökörséget nem vettem be. S nem, a szexet se kezdtem túl korán amiért tudtam (17,5).


Ne annak örülj, ha nem kérdez, mert az vezet a félreértéshez!

2015. júl. 20. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Én is az utolsó válaszolóval értek egyet. Az a jó ha kérdez a szüleitől, és nem az oviban iskolában terjedő kicsavart magyarázatoktól retteg. Én még nem tartok itt, mert kicsik a gyermekeim, de nem hiszem, hogy ettől a témától a felnőtteknek is ennyire rettegnie kell. Teljesen normális az érdeklődése, és mindig az életkorának megfelelő választ kell neki adni, de tényleg vigyázni kellene az olyan magyarázatokkal, ami nem teljesen fedi a valóságot. Pl. csak akkor lesz gyereke ha lesz férje, meg ha akarják, mert ez valóban nem fedi a valóságot. Persze, tudom, hogy csak meg akartad nyugtatni a kislányt, hogy nem lesz csak úgy a semmiből gyereke, ha eléri a felnőtt kort. Kb 7-8 éves lehettem, amikor anyukám adott egy rajzos felvilágosító könyvet, azt mondta, ha elolvastam és kérdésem van, nyugodtan kérdezzek. A könyvből mindent megértettem, de azt is éreztem, hogy anyumnak ez kínos téma és nem nagyon szeretne beszélni róla. Így utólag azt gondolom, hogy együtt kellett volna megnéznünk és átbeszélni a könyvet.
2015. júl. 20. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem csak a férjedet kell felvilágosítani. A kislánynak pedig nyugodtan elmondhatsz mindent, ami érdekli. Olyan nincs, hogy valamihez kicsi. Ha kérdez valamiről, akkor már érett arra, hogy igaz választ kapjon rá.
2015. júl. 20. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!