Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyit segít a férjetek a...

Mennyit segít a férjetek a gyerekekkel, ha ti nem dolgoztok?

Figyelt kérdés

Késő délután hazajött a férjem, és mondtam neki, hogy nagyon fáradt vagyok, mert a két gyerek egész nap nagyon lefárasztott, és nem tudna-e most egy órát ő lenni velük. Erre azt mondta, hogy ő dolgozott és ő sokkal fáradtabb, és nem tud velük lenni, és ha csak panaszkodom, akkor menjek vissza dolgozni és majd ő lesz gyed-en, mert látszik, hogy én nem tudok a gyerekekkel bánni.

Ez eléggé rosszul esett. Hétvégén sem segít, mert akkor ő a munkahelyi fáradalmait piheni ki. Másoknál hogy szokott lenni, keléstől fekvésig az anya van a gyerekekkel, ha nem dolgozik, még akkor is, ha az apa is otthon van?


2015. júl. 23. 23:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
86%

Nekem mindenbe segít első perctől fogva. Pelus csere, etetés stb... pl a fürdetés első naptól ő csinálja, én csak ha úgy dolgozik vagy rosszul vsn.


Ha nekem ilyet mondana megmondanàm h oké cserélhetünk. Intézze a gyeded magának.


Bár azt nem értem ilyen emberrel h lehet gyereket vállalni... csak látni h gyerek előtt mennyire segítő kész, ha akkor nem volt az gyerek után se lesz. Ha meg gyerek előtt segítőkész volt és most nem az akkor ott van vmi gond amit nem ártana kideríteni.

2015. júl. 24. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem pakolj fel szombaton reggel, menj el a barátnőiddel strandra és csak este érj haza. Megnézném, hogy mit kezdene a férjed velük egész nap, főleg ebben a kánikulában. Paraszt hozzáállás, amit tanúsít.

Sokat dolgozik az én uram is, azonban amikor itthon van, elvárom, hogy kivegye a részét a gyerek körüli teendőkből, hiszen közösen vállaltuk. Nem takarítani vagy főzni fogom be, de azt nem hagynám szó nélkül, hogy ilyen szöveggel lepattintson. Nálunk egyszer belekóstolhatott a sűrűjébe, ugyanis be kellett feküdnöm egy műtétre és 1 teljes napig (beleértve az éjszakát is) egyedül maradt a félévessel. Megoldotta, de megszenvedett a helyzettel.

2015. júl. 24. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt nem fair, hogy neki csak 5 napi nem teljes nap munkája van, Neked pedig mindig minden, azért mindig otthon gyerekekkel, igenis munka.

De a másik, hogy ha sosem foglalkozik a saját gyermekeivel, akkor miért vállalta őket? Minden normális apa foglalkozik velük, ez ilyen alapdolog.


Nálunk gyerek sincs, de pl. hétvégén a párom főz, mert elég nekem hétközben (kicsit durva éveim voltak drasztikus életmódváltásokkal, beleuntam). Ez teljesen független attól, hogy mennyit dolgozik, hétvégén itthon van s ennyi belefér. Bár természetesen csinál mást is, ez mindig így volt és mindig így lesz. A házimunka is közös (persze aki többet dolgozik, az érthető, ha kevesebbet csinál, de mindent a másiknak lepattintani elég komoly dolog s időrabló, jó pénzt hozó munka legyen a talpán, ahol jogosnak tartom, de akkor jöjjön a bejárónő), node a gyerekek aztán főleg és szükségük van arra is, hogy az apjuk foglalkozzon velük. Elég szomorú, ha egy férj ezt nem fogja fel, s azt sem, hogy az anyának néha picit lazítania is kell, főleg több élénk gyermek mellett.


A sértegetések pedig különösen durvák. Egy rendes párkapcsolatban értelmes emberek ilyeneket nem mondanak.

2015. júl. 24. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
52%

Habár a párom nem cserél pelenkát, nem fürdeti és nem eteti a kicsit (nem is várom el), de minden másban segít, ha itthon van.

Egyszer, amikor egész sokáig voltak kettesben, mert nekem orvoshoz kellett mennem, hazaérvén azt mondta:

"Le a kalappal minden anya előtt. Az, amit ti csináltok nap mint nap, az minden elismerést megérdemel!"

Hát nagyon jól esett.

2015. júl. 24. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
71%
A férjem tudja, hogy a gyerekkel töltött idő is felér a munkával, így besegít, ha hazaér. Sokszor annyi időm nincs a pici mellett, hogy mosogassak, vagy főzzek, így az akkorra marad, ha itthon van ő is. Ilyenkor választ, hogy mit szeretne jobban csinálni. A fürdetés mindig az övé, s ha elaludt a pici, tudunk magunkkal és egymással törődni kicsit.
2015. júl. 24. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
50%
Itt nincs gyerek, de minden házimunkát megosztva csinálunk vagy együtt. Szerintem gyerekkel is ez lenne. Csak szerintem félne hogy elront valamit. Mondta is hogy csak addig nem tudna vele mit csinálni amíg nagyon kicsi.
2015. júl. 24. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Miért kell elfogadni ilyen szintű lenézést bárkitől is??? Ha nekem a férjem így merne beszélni velem egy nehéz napom után, nem tenné zsebre amit kap! Miért hagyod megalázni magad csak azért mert lusta disznó foglalkozni a saját gyerekeivel??
2015. júl. 24. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
83%
Az enyém pelenkáz, etet, fürdet, takarít, akármit elvégez, amit én napközben nem tudtam. Ha semmi sürgős nincs, elviszi játszótérre és így van egy kis időm magamra is. Neki hiányzik a gyereke és örül, ha vele lehet munka után. Azt mondja így is alig látja. Pedig minden nap 5 körül már hazaér.
2015. júl. 24. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Ferjem is sokat dolgozik, de aztan itthon is. Nem pattint le. Nem kell foznie, takaritania, de takaritani is tud. Elmehetek tobb orara vasarolni a gyerekekkel addig o van otthon. Ketten vallaltuk, az o gyerekei is. Szavam nincs ra es nem is lehet. Rendkivuli ember. A tied hozzaallasa eleg megdobbento.
2015. júl. 24. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
71%

Ritkán fordul elő, hogy fáradtságra hivatkozva passzolja a gyereket. De olyankor megértem, mindenkinek lehet kimerítő napja. Fordítva is működik, ha én vagyok fáradt, akkor meg én szabadságolhatom magam.


Szerintem ülj le vele beszélni, mert nagyon nem állapot, ami nálatok van. A munkaidő véges, míg a gyerekkel foglalkozás állandó, ez is az egyik legfárasztóbb része.

Javasold neki, hogy visszamész dolgozni, de előtte mutassa meg, hogy tényleg tudna-e GYED-en lenni, úgyhogy egy hétvégére elutazol rokonokhoz/barátokhoz/akárhová.


A hétvége után kérdezd meg, hogy áll-e még az ajánlata.

2015. júl. 24. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!