Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyit segít a férjetek a...

Mennyit segít a férjetek a gyerekekkel, ha ti nem dolgoztok?

Figyelt kérdés

Késő délután hazajött a férjem, és mondtam neki, hogy nagyon fáradt vagyok, mert a két gyerek egész nap nagyon lefárasztott, és nem tudna-e most egy órát ő lenni velük. Erre azt mondta, hogy ő dolgozott és ő sokkal fáradtabb, és nem tud velük lenni, és ha csak panaszkodom, akkor menjek vissza dolgozni és majd ő lesz gyed-en, mert látszik, hogy én nem tudok a gyerekekkel bánni.

Ez eléggé rosszul esett. Hétvégén sem segít, mert akkor ő a munkahelyi fáradalmait piheni ki. Másoknál hogy szokott lenni, keléstől fekvésig az anya van a gyerekekkel, ha nem dolgozik, még akkor is, ha az apa is otthon van?


2015. júl. 23. 23:56
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
72%

Azt még hozzátenném, hogy ez azon is múlik, hogy ki mit tűr el a másiktól.

Egyrsézt úgy fogalmazol, hogy "segít", tehát te sem gondolod alapvető feladatának a gyerekkel való foglalkozást. Másrészt ezidáig le tudott rázni kifogásokkal. Amíg nem állsz a sarkadra, nála lesz a gyeplő és neki persze az a kényelmes, ha a gyerekekkel te kínlódsz.

2015. júl. 24. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
72%

Nem "segít", nálunk alapvető, hogy ketten neveljük a gyerekeinket, ketten foglalkozunk velük, ketten gondoskodunk róluk.

Az ilyen apukákról olvasva mindig elgondolkozom, mi lenne, ha te több napra/hétre kiesnél? Addig meghalnának a gyerekek, mert a férj annyira lusta, hogy még alapvetően gondoskodni sem tud a saját gyerekéről?!

Fogadd el az ajánlatát, legyen ő gyed-en, de csak azzal a feltételekkel, amivel te. Tehát nem egész nap csavargás és rendelt kaja, hanem kőkeményen a mikro és bilitakarítástól kezdve a főzésen át minden háztartási munka az övé. Ha pedig hazaértél, akkor is övé a gyerek és te nem segítesz semmit.Elvégre, ő otthon van...

Aztán majd megtudja, mi a fáradtság....

2015. júl. 24. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Ajánlom a férjed figyelmébe: [link]
2015. júl. 24. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
0%
Gondolom ő keresi meg a bevételetek nagy részét. Nem tetszik? Tényleg cseréljetek, menj vissza dolgozni, és mikor hazamész hallgasd a hisztijét hogy fáradt és semmit se segítesz.
2015. júl. 24. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:

Nálunk sokat segít a párom, eteti, mindig ő fürdeti. Elviszi a játszótérre ha mondom neki, hogy most takarítanék vagy pihennék egy kicsit.

Természetesen nem várom el tőle, hogy 12 óra munka után még álljon neki mosogatni is meg takarítani, de a kislányunkkal nagyon sokat foglalkozik. Elmehetek nyugodtan vásárolni barátnőzni is, sőt ha látja, hogy kicsit besokaltam én is akkor mondja is, hogy na akkor most menjek el egy kicsit kikapcsolódni addig ő tartja a frontot! :) Persze mind ez fordítva is működik! Hozzá teszem családi házunk van, úgy hogy a kinti munkák az övék a benti dolgok az enyémek. Próbáld meg vele megbeszélni, hogy te is fáradt vagy és jól esne egy kis pihenés!

2015. júl. 26. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!