Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mik a kiszáradás jelei? 1...

Mik a kiszáradás jelei? 1 éves (11 kg sacc), most olvasom, hogy napi 1-1.5 l víz kellene? . ő kb iszik 4-5 alkalommal 3-5 kortyot egésznap. és vitamint kell adni a D-n kívül?

Figyelt kérdés

reggel megiszik 200 ml tápszert(a végét mindig benne hagyja) este 180-200-at) ezt bele lehet számolni, a napi 1.5 folyadékba??nyáron 38-9 fokban és a lakás is katlan...

napközben gyümölcs(üveges)beletömöm, mert nem enné, néha vízzel higítom, de kb 1 hete higítottam utoljára


ebéd előtt után iszik pár kortyot

valamint, napközben sokszor kínálva, elfogadja 1-2 szer.


2015. júl. 25. 02:11
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
*jav.: kb 200 ml vizet már sikerült bevinnem a nurofenes adagolóval ma. valahol siker végülis..
2015. júl. 26. 17:52
 12/18 anonim ***** válasza:
Nem kell egy liter vizet megigyon! Ha reggel és este megiszik 200-200 ml tápszert, az már 400 ml folyadék. Eszik valamennyi gyümölcsöt, nem tudom szoktatok-e levest enni, joghurtot adsz-e neki, ezeket mind bele kell számolni. De, mivel mindez együtt azért valószínűleg nincs egy liter, kéne hogy igyon is mellé valamennyit. Szerintem teljesen irreális, hogy naponta 10-szer majd Nurofen-adagolóval beletömsz bizonyos mennyiségű vizet. Persze minél gyakrabban minél többet adj neki, de veheted ennél kicsit lazábbra.
2015. júl. 26. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

ó. nagy megkönnyebbülés :)

köszi :)

2015. júl. 26. 19:40
 14/18 A kérdező kommentje:

de kár volt erőltetnem, most már meg amúgy sem issza a vizet :(

de gondolom holnap helyreáll

2015. júl. 26. 22:13
 15/18 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta mondta a gyerekorvos, hogy tápszer nem számít bele a napi innivaló mennyiségbe. Amúgy több mindent ki lehet próbálni, nálunk a citromos víz is nagyon bejön, vagy kubu víz, de a teába pl kell egy kis cukor, citrom, hogy legyen valami íze.
2015. júl. 27. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
köszi, megpróbálom:)
2015. júl. 27. 15:10
 17/18 A kérdező kommentje:

jelzem a tea bejött, kb fél órája szopogatja a cumisüveget, néha lemegy egy-két korty..xillit-et (ha jó írtam nyírfacukor)tettem bele kb 1-2 mokkáskanál, plusz pár csepp citromlé, úgy tudom, az nem roncsolja a fogakat


kb 1 deci, majdcsak lecsúszik, vagy ráérez, hogy igya is, most még csak az íznek örül

2015. júl. 29. 15:36
 18/18 anonim ***** válasza:
Nállunk ugyanez a helyzet,lehet még roszabb :( Este 150 tápszer,reggel 150 tápszer,napközben max 1,5 dl tea. Nagyon sokfélét próbáltam már neki adni,de semmit nem szeret.Amit szeretne inni az a kamillás tea,de ugye abból sokat nem szabad adni.Jah és csak pohárból hajlandó inni (10 hos).Viszont semmi jelét nem mutatná a kiszáradásnak,vagy annak hogy ez neki kevés lenne. A lányomnál a kiskanállal szaladgáltam egész nap utánna,mert enni nem akart,a fiamnál meg a pohárral:-)
2015. júl. 29. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!