Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves gyerek hisztijét...

2 éves gyerek hisztijét hogyan lehetne kezelni? Segítség mert már nagyon kikészültünk!

Figyelt kérdés

Ha valami nem úgy van ahogy ő szeretné,vagy a semmiért is ordít,de borzalmasan,bárhol,bármikor.

Próbáltunk már a vízezést,meg a rászólást de nem használt.


2015. júl. 26. 13:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Amikor nekiáll hisztizni, ne végy róla tudomást, akármennyire is ordít és veri magát. Kötél ideg kell hozzá, de így jön rá, hogy nincs hatással a hiszti a környezetére-így nem éri el amit akar. Viszont a hiszti elmúltával valami kompromisszumot ajánlj neki, hogy az ő akarata is érvényesüljön és ne legyen frusztrált. 22 hós anyukája.
2015. júl. 26. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Hagyd figyelmen kívül és legyél mindig következetes.

Ha nem figyelsz rá, nem hajtasz fejet az akarata előtt, akkor rájön, hogy hisztivel nem ér el semmit.

Ha rászólsz, kiabálsz vele, vízbe teszed, azzal csak még jobban felturbózod a hisztijét, semmi értelme.

És nyilván azért hisztizik, mert látja rajtad, hogy foglalkozol vele, látja, hogy akkor ő van a középpontban és reméli, hogy így célt ér.

Szóval nem kell róla tudomást venni.

Tudom, nehéz, de egy idő után hatásos.

A másik pedig, hogy következetesség. Ha nem engeded meg neki, hogy az asztal tetejét táncoljon, akkor semmilyen körülmények között ne engedd meg neki, hogy az asztal tetején táncoljon. Akkor sem, ha hisztizik. Mert ha engedsz a hisztinek és megengeded neki, akkor minden miatt ezt fogja csinálni, mert tudja-érzi, hogy ezzel célt ér.

Tudom, hogy nehéz, nagyon sok türelem kell hozzá, de nekem ez vált be.

Nem azt mondom, hogy nem szokott hisztizni valamiért, de alapvetően nem hisztis. Viszont más családtagoknál szokott, nem is kicsit, mert tudja, hogy náluk még célt ér vele.:) Ne hagyd magad, ne ő legyen a főnök.:)

2015. júl. 26. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszi,próbáltam már ezt is,de lehet csak ezt kéne alkalmazni ahhoz hogy érjen is valamit.
2015. júl. 26. 13:21
 4/12 A kérdező kommentje:
Ez érdekes,nálunk meg pont fordítva van,ha a mamánál van és én nem vagyok ott akkor nem csinálja.
2015. júl. 26. 13:23
 5/12 anonim válasza:
Ezt előbb-utóbb kifogja nőni, de következetesnek kell nevelni.
2015. júl. 26. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Mi egyszerűen betesszük a szobájába, és rácsukjuk az ajtót. Előtte teljesen nyugodt hangnemben elmondjuk, hogy kijöhet, ha abbahagyta. Ez néha 10mp, néha 5 perc.

2 éves 3 hónapos.

2015. júl. 26. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Ilyet is szoktunk,kiságy,ajtó becsuk és elmondom neki hogy csak akkor jöhet ki ha abbahagyta,de ez több perc is nálunk sajnos.
2015. júl. 26. 14:10
 8/12 anonim ***** válasza:

1. hirtelen megleped

2. eltereled a figyelmét

3. viccesen utánzod

2015. júl. 26. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Rnschburg tanár úr youtube videóit, vagy interneten fellelhető cikkeit javaslom olvasgatásra.

Az első dolog, hogy megértsd, hogy a hiszti a még fejletlen idegrendszer következménye, a gyermeked még nem tanulta meg a konfliktuskezelést. Most kezd kialakulni benne, hogy ő is interaktív része a világnak, és a világ visszajelzéseket ad számára. Nem mindig a neki tetszőt.

De tudnod kell, a hiszti neki sem jó.

Ha engedsz, neked nem lesz jó.

Nyilván áthidaló megoldást kell találni.

Az Öreg egyszer egy fórumon azt javasolta, hogy angyali nyugalommal a gyerek mögötti székre révedve mondjuk jó hangosan, hogy úúúúúristen, hova lett az én kisfiam. Amikor nagyon hisztizik, mindig eltűnik előlem. És nem látom, nem hallom, hogy mit mond. Még szerencse, hogy amikor a hisztit abbahagyja, akkor mindig újra láthatóvá válik. És ha a hisztit abbahagyja, meg tudom beszélni vele szépen, hogy mi a baja.

2015. júl. 27. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Bocsánat egy "a" betű lemaradt, Ranschburg Jenő tanár úrról van szó...
2015. júl. 27. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!