Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2,5 éves gyerek rajza?

2,5 éves gyerek rajza?

Figyelt kérdés

2,5 éves kislányom szerintem a korához teljesen megfelelő firkákat rajzol, különböző színekkel kb egyenlő elosztásban. Viszont azt figyeltem meg, hogy külön gondot fordít arra, hogy a sarkokba és lapszélekre is kerüljön rajz. Megpróbálom valahogy feltölteni egy képét hogy értsétek.

Nem gondolok semmi jó vagy rossz dologra de kíváncsi vagyok, hogy ez életkori sajátosság vagy csak kis "maximalista"? :)


2015. júl. 16. 12:46
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Lehet ez egy múló szokás de lehet akár egy képi vagy lelki egyensúlykeresés vagy különös komponáló képesség is.
2015. júl. 16. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Minden gyerek más és más, minden gyereknek az agya másképp müködik.

Ha több gyereked lesz, vagy ha a gyereked elkezd sok másik gyerekkel barátkozni látni fogod milyen mások a gyerekek.


De ha egy gyermek túl kihívo, tul sok mindent csinál másképp vagy túl korán mint a többi gyerek, akkor azért érdemes figyelni.

Az agy mindig valamit fejleszt. Az agy nem képes egyszerre mindig mindenböl tanulni, így vannak idöszakok mikor egy gyerekben erösödik a beszéd, van, hogy a kézügyesség, van hogy a mozgás...


Nekem két lányom van, az egyik már 2 évesen maci családot rajzolt. Szerencsére nem volt elörébb, mert sok vele koru gyerek már képes volt, kivehetö figurákat rajzolni, de öt a mai napig nagyon érdekli a rajzolás, naponta több orát tölt kézügyeskeessel.

A kicsi 3 éves ßes még csak most kezdte el a kivehetö figurákatrajzolni.


Rajzolgassatok közösen is,es ha továbbra is sok figyelmet fordit rá, akkor elgondokodtató késöbb, hogy rajztanfolyamra menjetek már kicsi kortól.

2015. júl. 16. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Kisfiam is ilyen. 1 éves korába adtam ceruzát a kezébe. És ugy maradt :D Órákat ül az iroasztalánál és saját magát fejleszti. 5 éves lesz, 4 éves még nem volt, amikor ördög ráját, cápát dinot rajzolt. Most már kb 10 mp alatt megrajzol egy hajot a tengeren, napocskát és embereket, halacskát a vizbe stb. És mostmár zsirkrétával dolgozik és ecsettel.
2015. júl. 17. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Amugy a rajzolás festegetés a legjobb, amit egy kisgyerek csinálhat. beinditja a fantáziáját, történetet körit mellé :) Tök jó, mikor elszit egy képet és én kapom az esti mesét, miközben mutogatja a képen, hogy mi is törtnik :)
2015. júl. 17. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Semmikeppen sem szokasos dolog sztem, en ilyent meg nem lattam, pedig kifejezetten erdekel a rajzelemzes! Az en gyerekeim ennyi idösen nem rajzoltak igy, pedig sajnos eleg maximalistak, emiatt azt gondolom, nem ezt jelezheti. 3 dolog merült fel bennem: egyik, h gazdag a fantaziaja, müveszi hajlamok - van a környezeteben, akitöl ilyesmit lat? Masik, a napi idötöltest is tükrözheti? Arra gondolok, h vannak, akiknek jol be van osztva, pl. delelött ovi, ebed, alvas, 4-töl rajzszakkör, 5-töl uszas...stb es ezt a rendet, tömör idöbeosztast mutatja meg a rajzaban? Masik, h ha esetleg tulzottan "sporolosak" a szülök, sokszor hallja, h ezt a helyet is ki kell hasznalni? Esetleg mas szelsösegek, "tulzas" a környezeteben? (Persze ha van,ezt inkabb csak kivülallok latjak...) Bar en nem gondolom, h rosszat jelentene.

Az en meg nem egeszen 2.5 evesem a papirra csak csigat, arcokat, "felismerhetetlen formakat rajzol, ill. van, h egyenletesen elosztva szines foltokkal van tele (kB mint amikor egy felnött kiprobal egy szint, csak nem vonalat, hanem kicsit nagyobb foltot rajzol.)

2015. aug. 10. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!