Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hány éves kortól fürödjön...

Hány éves kortól fürödjön egyedül a gyerek?

Figyelt kérdés

A húgom most 10 éves. Az lenne a kérdésem, hogy ilyen korban lehet-e hagyni egyedül fürödni? Vagy még korai?

A ti gyereketek hány éves korban fürdött magától?

Azt sem szeretném, hogy egy életképtelen valami legyen belőle, és ne tudjon önállósulni...szóval ilyen korban lehet hagyni, hogy pl megkenjen egy kenyeret meg ilyesmik?



2015. júl. 25. 10:26
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Persze hogy lehet! Èn a fiamból tudok kiindulni aki 8 éves. Egyedül fürdik már egy ève. Tusolónk van. A kenyeret is meg tudja kenni.
2015. júl. 25. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Az unokaöcsém már 5 évesen kakaót és lekváros kenyeret csinált magának és a húgának. Párom öccsét otthon nem engedik semmit csinálni. Most 8 éves, egy pohár vizet nem tölthet ki saját magának.

Mindenhol más a szokás/mentalitás. Én biztos hagynám 10 évesen, hogy megkenjen néha egy kenyeret (sőt már előbb is)

A fürdést kb 8 éves korától engedném. Vagy úgy, hogy kiengedem a kádba a vizet, a többit meg intézi ő, vagy hogy h zuhanyzó van és már eléri a zuhanyfejet.

2015. júl. 25. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
5éves a fiam már régóta egyedül fürdik,lányom 3éves ő is egyedül fürik,e nála még segíteni kell,hogy ne maradjon ki semmi. Fiam már simán megkeni a kenyeret, igaz nem a legtökéletesebben de egyre ügyesebb. 10évesen már elég nagy az alapvető dolgokhoz a gyerek. Még fürdetni kell? vagy hogy kell érteni,hogy nem egyedül fürdik.
2015. júl. 25. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Akkor valóban butuska a húgom. De mit lehet vele csinálni? Ha azt mondom hajtsa össze a takaróját azt mondja hogy nem tudja meg hogy lusta vagyok megtenni?

És az egyedül fürdést sem könnyű kivitelezni. Ha azt mondanám hogy nem fürdetem meg, tanuljon egyedül, akkor jönne nagymamám, hogy ne lustuljak, akkor megcsinálja ő ha lusta vagyok meg ilyenek

Tudtok valami tanácsot adni?

2015. júl. 25. 10:45
 5/18 anonim ***** válasza:

10 évesen már minden, csak nem kisgyerek.


Ilyen idösen már rendszeresen föztem, nemhogy egy kenyeret megkenjek.


A fürdést meg jóval elöbb - óvodás kor végefelé - javasolt úgy alakítani, hogy egyedül csinálja, csak az ajtót ne zárja kulcsra, hoyg ha probléma lenne, akkor tudjon segítséget kapni.

2015. júl. 25. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

megdöbbentő. de miért a te dolgod? miért te vagy lusta ha egy nagylányt nem fürdetsz le? nem megalázó a húgodnak?


nekem 5,5 éves a fiam, 3 hete fürdik teljesen egyedül. előtti is egyedül fürdött, de vagy néztem, vagy én is átmostam, most már ezt megszűntettük, mert nagyon alapos :)


reggelit magának szokta készíteni, vagy egy szendvicset (a kenyeret én szeletelem) vagy műzlit vagy gabonapelyhet eszik, amit éppen kíván.


én 10 évesen főztem, mert a szüleim nem voltak otthon... szerintem ennyi idős gyerek arra képes amit szeretne

2015. júl. 25. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Bajok vannak anyukámmal. Egyébként engem is a bátyám nevelt. Most én kellene a húgomat önállóságra neveljem.

Ez azért néhéz kicsit mert nagyon nem akar...a feje egy 5 éves szintjén áll.

Azért köszönöm a válaszokat:)

2015. júl. 25. 11:07
 8/18 anonim ***** válasza:

Én 5 éves voltam, amikor megszületett a húgom és amíg anya őt fürdette, meglepiből egyedül lezuhanyoztam :) úgyhogy a húgodnak már bőven egyedül kéne.

Mitől fèl? Vagy miért nem akar egyedül?

2015. júl. 25. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Lehet önállóságra nevelni, de a fürdés lehet egy kicsit más...lehet, hogy akkor igényli a társaságodat.
2015. júl. 25. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
4ésfél és 3 évesek a gyerekeim, a nagyobb simán előveszi a vajat,kenyeret,megkeni. Fürdőt,fogkefét előkészítem nekik,nyitott ajtónál de egyedül intéznek mindent. Ruhákat is van,hogy egyedül választják ki maguknak és veszik fel, a nagyobb ha nehézkesen is,de be tud ágyazni. Nyilván ők versenyeznek is egymással ezért igyekeznek mindent ügyesen megcsinálni. Valahogyan motiválnod kellene tesódat,mert ez nagyon nincs így rendben,ha majd elmegy táborba vagy iskolai kirándulásra,hogy fog reagálni? Nem szoktak átjönni barátai? Nem azt mondom,hogy nyíltan kérdezz rá a barátnőjétől,nem szabad cikizni,de pl. úgy,hogy azt hallottad,hogy egyik vele egykorú kislány... Talán ha hallaná,látná mástól,nagyobb hatással lenne rá. Nem tudom,hány éves vagy,de mi lesz,ha neked tanulnod,dolgoznod kell,nem fog fürödni meg enni? Csak jót teszel vele,ha önállósul.
2015. júl. 25. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!