Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan kezeljük? Tiltásra...

Hogyan kezeljük? Tiltásra nevetés a reakció.

Figyelt kérdés

15 hónapos kislány. Alapvetően nagyon kiegyensúlyozott, jókedvű, vigyorgós típus, alvással, evéssel sincs gond.

Azt már észrevettük, hogy makacs, kitartó természet.


A konnektorokat pontosan tudja, hogy nem szabad piszkálni, következetesen, minden alkalommal tiltjuk (még van pár ilyen, de legyen a konnektor a példa). Néha olyan napja van, hogy dafke egész nap a konnektorokat piszkálja.

Jellemzően nem kiabálva, nem fenyegetően, de nagyon határozott hangsúllyal rászólunk, hogy "NEM". Egy időben ingatta ő is fejét és elhúzta a kezét, de újabban csak hátranéz és konnektorba dugott kézzel áll tovább. Ilyenkor odamegyünk, finoman leszorítjuk a karját a teste mellé és megismételjük a tiltást, a karját pedig 3-4 mp-ig úgy tartjuk, ezzel mintegy gátolva a mozgásban, hogy nyomatékot adjunk. (Kiemelem, hogy nem durván, nem okozunk fájdalmat, nem szorítjuk meg!) Majd elfordítjuk a konnektortól, hogy háttal legyen neki.

Ilyenkor elneveti magát, aztán mással kezd foglalkozni és két perc múlva megint a konnektorban van.


Mit rontunk el, vagy mik a kilátások?


2015. júl. 26. 23:16
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:

A férjemmel ráadásul nagyon is egyetértünk a nevelési elvekben, ha valamit egyikünk tiltólistára tesz, akkor a másik is konzekvensen tiltja.

Nincs túlzott "tilalomerdő" sem, 3-4 dolog van, amit nem szabad neki, minden mást gyerekbiztossá tettünk, így elég nagy szabadsága van.

2015. júl. 26. 23:19
 2/21 anonim ***** válasza:
nekem írtak jó választ, mindjárt keresem ,linkelem!
2015. júl. 26. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

nekem nagyon bejött!!


a kicsi teljesen megtanulta azóta már tőlem(ránézek, "nógatom" a fejem, össszehúzott szemöldök)és azóta már ő i haználja, ha mosnám a fogát, vagy amit nem akar, magyarán azt i megtanulta, ő hogyan tudja jobban kifejezni magát


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kisgye..

2015. júl. 26. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Egyébként ilyenkor nincs hiszti, látszólag elfogadja - mitöbb, gyanúsan jókedvű lesz - de rövid időn belül ismét megpróbálja.

Aztán vannak olyan napok, amikor egész nap elkerüli a konnektort.


Nem értem a logikát a viselkedésében. Tudom, pici még a logikus viselkedéshez :)

2015. júl. 26. 23:22
 5/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a linket! A fejrázás nálunk is megvan, ahogy írtam, egy időben magától megcsóválta a fejét és hátrébb lépett. Aztán újabban ez elmaradt és csakazértis belekotor a konnektorba.

Kezdődne a dackorszak?

2015. júl. 26. 23:24
 6/21 anonim ***** válasza:

én nemhiszem, h dackorszak előszele

ha előtted cinálja, akkor tul.képpen az i lehet, hogy azt akarja foglalkozz vele, vagy tanulni a szabályokat, ismerkedni a kifejezémódoddal és abból is tanulni


ha a hátad mögött, akkor meg csak a felnőttekre kíváncsi, hogy milyük van, ami neki nem lehet(elvégre a felnőttektől tanul mindent és ezért minden érdekli, ami a felnőtté ez beléjük van kódolva)


ez a folyamat szerintem nem az ellenkezésről szól

2015. júl. 26. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
csak gondoltam megírom, hogy pl tudja, hogy a hűtőt ne pőakolja, oha nem nyúl hozzá, de ha kimegyek az erkélyre már látom is, hogy megy oda, kinyitja.., pakolgat..és amikor megjelenek ijedtében mindent eldob, felpattan, és majdnem sír(csupán mert tudja, hogy rosszban sántikált:))
2015. júl. 26. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Is-is, de 95%-ban a jelenlétünkben, mert egyedül nem hagyjuk, kamikaze szakaszban van.

Olyan szokott előfordulni, hogy bemegy a szobájába és mire odaérek, már a konnektorban van. A nappaliban van napközben, a szobája onnan nyílik, de többnyire csukva tartjuk az ajtaját.

2015. júl. 26. 23:35
 9/21 anonim ***** válasza:

akkor lehet maga a tiltás, neki még csak játék.

(ha oda nyúlok, anya rázza a fejét. vicces.)


érdekes, nálunk bejött, hogy szemébe nézek, fejcsóválás, stb)max 2 nap volt és már ő is ezt csinálja, ha nem akar enni, nem akar inni, fogatmosni, kiságyba menni...

2015. júl. 26. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
és a "nem" szót is megtanulta és használja is, igaz kicsit magyartalan akcentussal :D
2015. júl. 26. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!