Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves kislánynak 104-110es...

2 éves kislánynak 104-110es ruha? Létezhet?

Figyelt kérdés

Egy ismerősöm lánya 2 éves lesz szeptember végén. Anyuka állítása szerint 104-110es ruhákat vesz neki. Élőben mostanában nem láttam a kicsit csak fényképen de nem tűnik olyan nagynak. Az én lányom 3 éves és 100 cm magas, neki veszek 98-104-es ruhákat és rá is mindenki azt mondja hogy magas. Anyukával beszélgettem a múltkor és azt mondta egyáltalán nem magas a lányom, mert az ő lánya még 2 éves sincs és ugyanekkora mint az én 3 évesem. Valahogy nagyon furcsàltam, mert tényleg általában azt mondják hogy milyen nagy a lányom. Nem akarom elhinni hogy egy alig 2 éves kislány már 100 cm magas lenne. Vagy az enyém kicsi?

Szerintetek?


2015. júl. 30. 09:35
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Széltében is felveszi a ruha méretét, nem csak hosszban.

Rokonom lánya is ekkora méretet hordott 2 évesen, akkor enyhén husis volt. Már három éves, teljesen normális testalkattal, szerintem nem is magas a korához képest, de már 4-5 évesekre való ruhákat hord és nem lógnak rajta.

2015. júl. 30. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Mondjuk a 110-es ruhaméret inkább egy közel 5 évesre való már.. Ezért hihetetlen hogy nincs is 2 éves és ekkora ruhákat vesz neki. Azt mondja másfél éves korától ekkora ruhákat vesz neki...
2015. júl. 30. 09:42
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Fiam áprilisban volt 2 éves, 92, de már inkább 98-as ruhákat hord. 15 kg, magasságot mostanában nem mértem. Mindenki idősebbnek, legalább 3 évesnek nézi.

Vehetnék neki én is 104-110-es ruhákat. csak kicsit nagy lenne. :-)

Van az utcában egy kisfiú, novemberben lesz 4 éves, szinte egy méret a fiammal. Ami róla lejön, azt veszem is át, mert pont jó a fiamra. Pedig 1,5 év a különbség...


Ennyire mások a gyerekek.

Egyáltalán nem kicsi a lányod, korának megfelelő méret. A másik anyuka meg lehet, csak dicsekvésből mondja...

2015. júl. 30. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
26%

Hát ezt én is nehezen hiszem el...

Egyébként mekkorák a szülők?

2015. júl. 30. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem meg nem lehet egy szám alapján semmit kijelenteni. Márkafüggő is, hogy pontosan mekkora az a ruha, pl. a C&A-s ruhák kisebbek az én tapasztalatom szerint mint mondjuk ugyanaz a méret más márkában.


Amennyire én látom, a 2 a 2,5 és 3 éves gyerekek között nem feltétlenül magassgban van a legnagyobb különbség, hanem inkább testalkatban, a két évesek még babásabbak sokszor, 3 évesen már nyúlánkabbak. Tehát egy husisabb két évesre simán jó lehet az, ami egy vékonyabb 3 évesre, ha kb. ugynaolyan magasak.


Más szempontból: miért gondolod, hogy a gyerekeknek ugyanabban az életkorban ugyanolyan magasaknak kell lenniük? Ugyanúgy hordozzák azokat a genetikai egyéni jellemzőket, ahogy mi felnőttek is. A te lányod nem kicsi, hanem pont akkora, amekkorának lennie kell, ahogy pont megfelelő alkatú a másik kislány is. Miért kell összehasonlítgatni őket, és ebből következtetéseket levonni?

2015. júl. 30. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Egyáltalán nem hasonlítgatom össze őket.. Pont a másik anyuka az aki azt mondta a lányomra hogy kicsi mert az övé már mekkora.. Egyébként se az anyuka sem az apuka nem túl magas, és képeken sem tűnik a kislány akkoranak amekkorának mondja.

Szerintem csak dicsekedni akar..

2015. júl. 30. 09:57
 7/21 anonim ***** válasza:
48%
26 hónapos a fiam 94cm 13,1 kg.Nadrágból 86-92 is jó.Felsöböl 98-104. Egyèbkènt márka függö.Öt is magasnak mondják.Szerintem genetika.
2015. júl. 30. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
50%

Kicsit azért valljuk be hihetetlen, mert a fiam szeptemberben lesz 3,5 éves 20 kg és 110 cm magas. Öt éves méretnek felel meg. Én veszek neki 110-es ruhákat, illetve pólóból akár 116-os is. Ezért hihetetlen nekem, hogy egy két éves kislány is akkora ruhákat hordana, mint az én hatalmas termetű fiam.

Amúgy a lányom októberben lesz két éves, Ő is magas termetű 23-24-es lába van 12 kg, magasságot nem tudok pontosan, de 92-es ruha kell neki és magas kislány!!!

2015. júl. 30. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
35%
Egy átlagos 2 éves lány 85 cm, egy 3 éves pedig 94. Az én 3 évesem 98-as ruhákat hord, a 2,5 éves unokatesója pedig 110-est, ami kb. 5 évesre való. Az a kislány jóval alacsonyabb, mint a lányunk, azért kell rá nagy ruha, mert kövér. A te lányod nem alacsony, ne foglalkozz a másik anyukával, nincs mivel dicsekednie.
2015. júl. 30. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
82%
a barátnom lánya is 2,5 éves és 104-es ruhákat hord..én sem akartam elhinni, ameddig meg nem láttam a polojain, nadrágjain az 5y feliratot :D o nagyon magas kislány, de mellette vékony. anyja, apja 190 cm. ( a novére meg 180 cm és 12 éves.. :( :)
2015. júl. 30. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!