Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit lehetne még tenni a súlyával?

Mit lehetne még tenni a súlyával?

Figyelt kérdés

Kisfiam 6 èves , közel 140 centi ès 32 kiló. Fèrjem 2 mèter, ès borzasztó hízèkony. A felső határ felett van a súlya legalább 5 kilóval .Annyit sikerült elérni,hogy közel egy èv alatt csak kèt kilót hízott. Sportol, heti kètszer úszik, egyszer teniszezik, most jön be az ovival a harmadik úszàs. Az àllókèpessège sokat javult.

Ha rànèzel nem mondanád meg hogy ennyi kiló,magas,nekem a mellemig èr. Fèlek csúfolni fogják a suliba. Az oviba reform ètkezès van, itthon fegyelmezett, sajnos belerögzült hogy mindent megkèrdez hogy megeheti e. A hasàt nagyon szereti de nagyon kemény munka ez. Sajnálom, ma is mondta mikor kapott a meggyes hàzi sütiből hogy olyan finom, ennèk mèg. Jaj ez jó hosszú lett,remélem jobb lesz,igazàból mèg olyan az aljata mint ha nem lenne túl az első alakvàltàson.



2015. aug. 1. 22:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
A fiad nem kövér, hanem nagy. 140 centihez tökéletes ez a súly, viszont akkora, mint egy átlag 10 éves.
2015. aug. 1. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Szia. Megnyugtató hogy ezt írod.
2015. aug. 1. 22:48
 3/14 anonim ***** válasza:
Te ducinak latod?
2015. aug. 1. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
76%

megnéztem a BMI-jét, azért igencsak a felső határon van, 75.


de azért csalóka a súly, hisz az izom többet nyom mint a háj, tehát ha izmos akkor becsapós lehet a mérés.

egyébként eszméletlen magas, nekem is nagyon magas fiam van, 5,5 éves, 125cm és messze a legmagasabb az oviban. hihetetlen, hogy a tiéd 140cm, azért a súlyát a magasságához is kell mérni!

enyém 21 kiló, kifejezetten sovány :(

egyen egészségesen, sok zöldséget, párolt husikat de azért ehessen sütit is :)

szerintem nem kell aggódnod... :)

2015. aug. 2. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
45%
A magasságához elvileg teljesen normálus a súlya. A magassága miatt úgy sem merik majd piszkálni, de persze figyelj oda az egészséges étkezésre. Én fiam is magas, de nem ennyire. Most múlt 4 éves 120 cm és 18,5 kg.
2015. aug. 2. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm. A fiam mindig sulisnak nézik.ő meg mondta hogy közèpsős ovodàs vagyok, most leszek nagy csoportos amúgy a 8 hónapos lányon egy egy èves nagysàgàval vetegszik. 9 kiló ès 80 centi. Ő se kucsi. Amúgy ha ül akkor lehet làtni csak hogy van pici meg cici.
2015. aug. 2. 02:25
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Iszonyuan magas gyereked a 6 évesek max mérete 124 ,128 cm
2015. aug. 2. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Tudom, 33-as làba van, 34 cipő kènyelmes neki.
2015. aug. 2. 06:16
 9/14 anonim ***** válasza:
Az én fiam 3,5 éves és 110 cm, 19,5 kg. 30-as lába van. Itt valaki azt írta rá, hogy túlsúlyos...ő most kezdi az ovit. Fiam alkata olya, mint egy atletae. Allandoan fut, mozog. Csupa izom egy deka haj sincs rajta. Azert en is aggodom, mert hizekony vagyok. Nem akarom, hogy duci legyen meg mellé oriasi lesz. Mar most ugy nez ki, mint egy nagycsoportos vagy aki suliba keszul. Cipeli a 12 kgos húgat. Nagyon durva. En azt mondom, hogy sport kell majd a fiamnak is, hogy biztos ne legyen baj. Ne legyen elhizott. Nagyon nem szeretnem.
2015. aug. 2. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
5ös vagyok. A lábméretet ne is mond. A 4 évesem 31es lábakon rohangál, de ebben a méretben már alig találni olyan szandál ami minőségi és tartja is a bokáját. Csak önző kiváncsiságból megkérdezhetem, hogy 4 évesen hány cm volt a fiad?
2015. aug. 2. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!