Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit gondoltok arról, ha egy...

Mit gondoltok arról, ha egy pár éves kislánynak deréktól lefelé ér a haja?

Figyelt kérdés

Ilyen 3,4,5 évesekre gondolok,mert talán annyi időbe telik még addig megnől.

A lányom hatalmas hajjal született.

Igaz,hogy még csak 13 hónapos,de már most is lehetne simán 5cm vágni belőle.

Úgy tervezem,hogy hagyom hagy nőljön neki derékig. Csak a frufruját vágom,hogy ne érjen a szemébe.

Anyám kiakadt,hogy minek ilyen kislányoknak hosszú haj,mert a meleg,meg a gerince,a kezelhetősége és,hogy zavarni fogja őt.

Nekem is világ életembe hosszú volt a hajam. Most is a fenekemig ér és sose volt ezekkel a dolgokkal problémám amiket mondott.

Engem is állandóan nyüstöl,hogy minden nekem ekkora haj.

Igaza lehet és vágassam rövidre a haját,addig még ő is eltudja majd dönteni,hogy milyet akar(10-12 éves kor kb)

Ti hogy álltok a gyerkőcötök hajvágásával?


2015. aug. 7. 20:28
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

A fiam konkrétan váll alá érő hajjal született, a doki meg is jegyezte, hogy ilyet ő még nem látott. Nem vágattuk le elég sokáig, mert azt hallottuk, hogy az ilyen hosszú babahaj magától kihullik idővel. Hát neki nem hullott. Tök sokáig úgy nézett ki, mint egy kislány, már nem emlékszem, hány hónapos volt, amikor levágattuk neki végül.

A kislányom ellenben haj nélkül született, kb. 1,5 éves korára lett akkora haja, hogy tudtunk bele kis masnikat tenni. Most 4 éves, és kb. hátközépig ér a haja, nem akarja levágatni, szerinte a rövid haj nem elég csajos. Őszintén szólva nekem is jobban tetszik hosszú hajjal, csak hát nekem kell mosni és kifésülni... :D

2015. aug. 7. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Hosszú hajat akarsz a lányodnak ? Akkor növeszd. Vagy te levágattad, mert az édesanyádnak nem tetszik a hosszú?
2015. aug. 7. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
21%
"Nöljön" Az meg mi?
2015. aug. 7. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
De mi lenne a gerincével? Ezt nem értem...
2015. aug. 7. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Lányomnak 4 éves korára már a fenekéig ért a haja, és nagyon szép, nagyon szereti ő is.

Én is imádom a hosszú hajat, lányomat sem zavarja, nyáron mondjuk kéri, hogy estére fogjam fel neki, mert beleizzadna. Eddig amúgy semmiben sem zavarta vagy gátolta a hosszú haja.

Engem nem tudna befolyásolni az anyukám ez ügyben.

2015. aug. 7. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Ez kizárólag a te döntésed, és ha már ki tudja fejezni, akkor a lányodé. A nagymamáknak meg kell húzni egy határt, hogy meddig engeded beleszólni a dolgokba. Anyám, mióta az eszem tudom, rövid hajat akart nekem, mióta én is anya lettem, kb. negyedévente elmondta, hogy vágassam le, mert "így csak jóg". Azóta is hosszú, és köszönöm szépen, szeretem. 3 gyerekkel is lehet az embernek hosszú haja, ha azt akar. Mindenki a saját haja felett rendelkezzen! Ha neked úgy tetszik, növeszd és ha elég nagy lesz, majd ketten megbeszélitek a kislányoddal, hogy hogy tetszene neki.
2015. aug. 7. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
* bocsánat, jóg=lóg (csak nemrég még jógáról olvastam és szerintem ráállt az ujjam :D )
2015. aug. 7. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

Én nem vágatnám le a helyedben csak mert anyukád azt mondja.

Akkor vágatnám le, ha vmi gond lenne miatta vagy a lányomnak nem tetszene.

Mi sehogy nem állunk még, 10 hónapos és kb 2 cm-es haja van :)

2015. aug. 7. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Az nőjön akart lenni,csak gyorsan írtam.

A gerincre azt érti,hogy megterhelő neki a hosszú haj.


Többször mondott olyat is,hogy ha majd nagyobb lesz a lányom és nála lesz,akkor elviszi őt fodrászhoz.

Mind1,ez legyen egész életemben a legnagyobb proglémám,hogy hosszú vagy rövid haj.

Köszönöm a válaszokat!

2015. aug. 7. 22:29
 10/22 A kérdező kommentje:

A 41%-nak

Te mindig beszólsz mindenkinek?

Többször látlak kérdésekre válaszolni és állandóan negatív és provokatív dolgokat írsz.

Unatkozol drága?

2015. aug. 7. 22:33
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!