Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit gondoltok arról, ha egy...

Mit gondoltok arról, ha egy pár éves kislánynak deréktól lefelé ér a haja?

Figyelt kérdés

Ilyen 3,4,5 évesekre gondolok,mert talán annyi időbe telik még addig megnől.

A lányom hatalmas hajjal született.

Igaz,hogy még csak 13 hónapos,de már most is lehetne simán 5cm vágni belőle.

Úgy tervezem,hogy hagyom hagy nőljön neki derékig. Csak a frufruját vágom,hogy ne érjen a szemébe.

Anyám kiakadt,hogy minek ilyen kislányoknak hosszú haj,mert a meleg,meg a gerince,a kezelhetősége és,hogy zavarni fogja őt.

Nekem is világ életembe hosszú volt a hajam. Most is a fenekemig ér és sose volt ezekkel a dolgokkal problémám amiket mondott.

Engem is állandóan nyüstöl,hogy minden nekem ekkora haj.

Igaza lehet és vágassam rövidre a haját,addig még ő is eltudja majd dönteni,hogy milyet akar(10-12 éves kor kb)

Ti hogy álltok a gyerkőcötök hajvágásával?


2015. aug. 7. 20:28
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

Hogy merészelné levágatni a gyereked haját az engedélyed nélkül???:-O

Megdöbbent még a feltételezés is! Nagyon elveti a súlykot! És te sem vagy elég határozott vele, ha szerinted ez "mindegy, ez legyen a legnagyobb gondod"..


Igen! Ez legyen! Ki ennek a gyereknek az anyja????:-O

2015. aug. 7. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
Nekem kiskoromban rövid hajam volt, mert a nagyon vékony szálú hajamat így akarták "erősíteni". Nem sikerült, ellenben minden képemen ronda rövid hajam van :D Azóta növesztem, sajnos elég lassan nő (most ér kb. a hátam közepéig). Ha nekem lányom lesz, akkor mindenképpen hagyom neki nőni, legfeljebb a "egészségügyi vágást" csinálnám meg neki (tehát, ha nagyon elvékonyodik a vége vagy töredezik, akkor a végén lévő 1-2 centit). Ha viszont az anyám ilyennel fenyegetne, hogy levágja a lányom haját, amikor nála van, nem engedném el vele sehova! Azért nagyon durva, hogy ennyire nem veszi figyelembe a döntéseidet, amivel semmilyen kárt nem teszel!
2015. aug. 7. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

Valóban megdöbbentő, amit anyád mondott. Ennyire hagyod, hogy beleszóljon a Te gyereked nevelésébe? A ti kettőtök kapcsolata milyen?


Az én anyám világ életében rühellte a hosszú hajat, az enyémet gyerekkoromban rendszeresen levágatta pár milliméteresre (!), lány létemre, mindenféle értelmetlen indokokra hivatkozva. Hiába mondtam neki sokszor, hogy szeretnék hosszú hajat, sosem engedte. A gyerekkori fényképeim többségét meg sem tartottam. Az óvodai ballagásomon szinte kopaszon, elálló fülekkel, elöl két hiányzó felső foggal, hatalmas horzsolással a térdemen egyszerűen embertelenül nézek ki. Már csak a füleim miatt sem volt esztétikus választás. És mindezt egyedül amiatt, mert anyám így szerette (a mai napig megkapom többször tőle, hogy miért nem vágatom le azt a szörnyen hosszú, VÁLLIG ÉRŐ hajamat, csak a gond van vele... (?))


Próbálná meg anyám a tudtomon kívül elvinni a lányomat fodrászhoz, vagy csinálni vele bármit, amivel nem értek egyet (főleg, ha hosszútávú következménye van), többé be nem tehetné a lábát hozzánk. Már csak azért sem, mert eljátszotta a bizalmamat. Bár azt már rég megtette többízben.


A kislányod szereti a hosszú haját? Nem okoz nektek gondot a hajápolás (a mosás, a fésülés, időigényes és kínzó lehet olykor)? Nyugodtan lehet fonni, lófarokba kötni, aranyos és kényelmes nyári frizurákat kihozni a hosszú hajból, hogyha az a probléma, hogy meleg.


A gerincének meg semmi baja nem lesz tőle. Nincs annak a hajnak akkora súlya, hogy gerincproblémákat okozzon. Ez csak kifogás anyád részéről.


Az egészségügyi vágással egyetértek.

2015. aug. 8. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Azért a fiúsan rövid, meg a derékig érő haj között van még néhány fokozat.

A nagyon hosszú haj viszont csak úgy szép, ha ápolt, tiszta (és az sem árt ha van tömege. 3 szál haj nem túl szép, ha hosszú) A nevelt lányomnak fenékig érő a haja, de sokszor 2 hétig nem mossa meg, mert utál hajat mosni, szárítani, fésülködni, de az istennek nem vágatna belőle egy keveset, hogy könnyebb legyen kezelni. Így meg csúnya, igénytelen.

Én azt mondom, hogy hagyd hosszúra, amíg nincs hiszti a hajápolásból. Ha nem bírja, akkor célszerű rövidebb fazont választani, sokszor 5 centi is sokat számít.

2015. aug. 8. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

Természetesen nem engedem anyámnak,hogy beleszóljon a dolgainkba.

Megmondtam neki,hogy felejtse el,hogy ő az én lányom hajához hozzá fog nyúlni. De ugye állandóan ezzel van elfoglalva és már kicsit uncsi,hogy egy dolgot elmondok 1000szer és nem fogja fel.

Úgyhogy már 1-2 hete nem is figyelek rá,amikor feljön ez a téma.


Még most tűri a hajmosást,fésülést,és azt is hagyja,hogy gumizzam.

Ja és úgy alszik el,ha fogja a haját. Ezt 1 hetes kora óta így csinálja.

2015. aug. 8. 13:07
 16/22 anonim ***** válasza:
Én azt gondolom, hogy nagyon szép. Nekem kisfiam van, gyönyörű göndör haja van, nem vágatom le neki egy centisre, kisfiúknál sem tetszik a túl rövid haj, nemhogy lányoknál.
2015. aug. 8. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
kislányomnak háta közepéig ér haja de nem vágatnám le ,ő szereti a szép hosszu haját .és nekem is tetszik .
2015. aug. 8. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
10-12 évesen tudná csak eldönteni? 4-5 évesen már elég határozott elképzeléseik vannak arról hogy milyen hajat szeretnének. Még a fiúknak is. Ha kezelhető és a gyereket nem zavarja akkor legyen nyugodtan hosszú. Ha meg ki akarja próbálni a rövidet, te se ragaszkodj a hosszúhoz. Ez nem egy tetkó, ha mégse tetszik neki röviden, visszanő :). Pont ezért is lehet nyugodtan rábízni a döntést akár egy ovisra is.
2015. aug. 8. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim válasza:
A húgom kopasz baba volt, de mára már nagyon hosszú haja van és szerintem nagyon szép. Igazi aranyhaj. Rengetegféleképpen tudja hordani, anya meg én is mindig csinálunk valami frizurát neki. Nekem nagyon tetszenek a hosszú hajak 0-10 éves korú lányokon, utána meg már a ha túl hosszú az nem szép. Hugi is lassan elér abba a korba (most 9), hogy már vágathatna belőle, de egyelőre nem akar, sosem akart, már nagyon kicsiként is azt mondta, hogy a hosszú haj a lányos és ő ezt szereti. Nem zavarja semmiben, általában befonva hordja. Itt egy kép így összeállítva 3-5-7-9 éves korában: [link]
2015. aug. 9. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
A lányom 7 éves, a fenekéig ér a haja. Az egész család ezt akarta, pont én nem. Hiszen nekem kell nap mint nap fésülgetni, ráadásul nem is tud rá vigyázni. De a legtöbb ember szerint szép a hosszú hajú kislány, így beletörődtem.
2015. aug. 10. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!