Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 1,5 éves kisgyerekkel kimennét...

1,5 éves kisgyerekkel kimennétek strandra? Egyedül nem lehet hagyni, folyamatosan ott kell lenni mellette a szülőnek. Így van vmi értelme?

Figyelt kérdés
Itthon is van medencénk, szerintem egy órát pancsizni az is megteszi, de kíváncsi lennék a véleményetekre, tapasztalatotokra, hogy ki miért viszi/nem viszi?

2015. aug. 10. 13:58
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
77%

Az én kisfiam is 1,5 éves. Ezen a nyáron már vittük 3-4x a Balcsira. Most hétvégén pl. 27 fokos volt a víz, nem fog megfázni..

Beleültettük a gumiba, és mentünk - a nagyvízbe is. Iszonyatosan élvezte, alig tudtuk kivinni a vízből.

Mesterséges fürdőbe nem járunk, oda nem szívesen vinném be, tekintve, hogy én sem járok évek óta.

2015. aug. 10. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
65%

Nekünk 2 gyerkőcünk van, születésük óta minden nyáron 1 hetes kirándulásra (Esztergom - Párkány és már 4. éve Balaton) járunk + ha van rá lehetőség néha 1 - 1 szombati nap valamelyik strandon. A nagylány szeptemberi születésű, tehát ő majd egy éves volt, mikor először strandoltunk vele, a kisebbik lány április végén született, tehát ő csak pár hónapos volt a az első kirándulás alkalmával. Természetesen pár hónaposan még nem vittük be a medencébe, de a fák alatt a faleveleket nézve elvolt és az esti sétákat is szerette. Minden egyes kirándulásra eljött velünk a húgom, ő is besegített, de viszonylag ritkán passzoltuk át neki a gyerekeket, hogy azért ő is élvezhesse. A nagyobbik lányunk most lesz 7 éves, ő mindig is szerette a fürdést, pancsolást, vele sosem volt gond. A kisebbik 4 éves - vele voltak érdekes dolgaink. Ő még a fürdőkádban sem szeretett fürödni. Az első balatoni kirándulásunk során szinte csak a pokrócon ücsörgött - a homok forró volt, a fű csikizte a talpát a vízben sikított és sírt, ha csak a lábujjához ért, akkor is. A lábai a nyakamban voltak, úgy kapaszkodott rajtam. Még papucsban sem volt hajlandó közlekedni.Következő éven a homok még mindig nem volt nagy kedvenc, a füvet is messziről elkerülte, a medencés vizet már elviselte, ott már pancsolt egy keveset. Tavaly nem igazán volt strandidőnk, de amikor fürödni lehetett, gumicsónakban már be lehetett vinni a vízbe és egy kis fröcskölés is belefért. Idén viszont már ki sem lehett robbantani a vízből.

Két gyerek mellett is ott kell lenni, "munkamegosztás" van a férjemmel - én szórakoztatom őket míg ő pl.sorban áll kajáért, a vízbe együtt mentünk a gyerekekkel. A délutáni alvás is sokszor a strandon volt, árnyékban, kis szellő fújdogált, míg aludtak, a húgom olvasott melletük, én a férjemmel úszni mentünk....és bizony van értelme így is, hogy folyamatosan mellettük kell lenni és ha valami van (szomjas, pisilni kell, még vissza sem értetek, de már "kaka lesz") akár tetszik akár nem, menni kell, még akkor is, ha pl. 5 perces készülődés után 2 lépést megtettél a vízben és fordulhatsz is vissza.

Egy gyerek mellett nem csak a strandon kell folyamatosan ott lenni. Gondolom az otthoni medencében sem felügyelet nélkül pancsol.Az otthoni medence hangulata teljesen más.


Megjegyzem én sem vagyok valami nagy strand imádó, 5 perc után megunom a vizet, a férjem viszont igazi bálna, reggeltől estig ázna a vízben.Tehát én viszem a kisebbik lányt (java részt), ő pedig a nagylányt.


Ha egyedül vagy, próbáljátok ki először csak délután vagy este, amikor már olcsóbb a belépő. Ha van segítséged, akkor meg szerintem nincs min gondolkodni.

Jó pancsolást!

2015. aug. 10. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
77%
Mi értelme, az hogy szórakoztok és jól érzitek magatokat együtt. Egyébként 6 éves fiamat sem hagyom egyedül, mindég a sarkába vagyok, nem mély a víz, karúszó van rajta. nagyon jókat mulatunk.
2015. aug. 10. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
35%

Mi nem megyunk, mert mi sem szeretunk. 2,5 eves a lanyom nincs ertelme az uton dugoba ulni a balcsi fele, vagy heringkent ugralni egy elmenymedencebe.

Sajat medencet epitettunk tavaly,nem tul nagy 4x5x1,5 m de boven van elmeny benne. Lehet ugralni,iden mar csuszdaja is van, illetve mindig van tarsasag is, 3 eve kezdtuk a pancsolast egy puhafaluval azota jutottunk az epitett medenceig...

tengerparta majd ha nagyobb lesz de furdobe talan soha tobbet nem megyunk.



Ja itthon se hagyom magara persze,ez csaladi dolog

2015. aug. 10. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
szia :) én csak egy "külső" (nincs gyermekem) vagyok, de tömegével látok 1 vagy még annál is fiatalabb gyerkőcöket a strandon. ( múltkor pl. egy alig pár hónapos csecsemőt hoztak ki, nagyobb tesókkal, szépen elvoltak minden. Anyuka szépen altattgatta, játszott vele, sőt a tesók is, aztán
2015. aug. 11. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
bocsánat , én vagyok az előző válaszoló. *aztán apuka vite a nagyobbakat a vízbe) békés családi idill :)
2015. aug. 11. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Lehet nem pontosan fogalmaztam meg a kérdést. Konkrétan a pancsolóra gondoltam, amibe felnőtt nem mehet bele. A gyereket csak a szélére teheted bele, hogy meg tudd fogni a kezét, ha pl el akar esni (mert előfordul) De ha beljebb akar menni, akkor hogy vigyázol rá? Így értettem, hogy van-e értelme. A Balaton az teljesen más, azzal csak az a gond, hogy messze van.
2015. aug. 12. 13:57
 18/18 anonim ***** válasza:
100%
4. vagyok. Mi sosem vittük a gyereket a pancsolóba, mert utálta, a nagy vízbe jött be velünk kicsiknek való úszógumival már 1 évesen is. Azt imádta. Most 3 éves és olyan biztonsággal mozog a vízben, hogy elképesztő.
2015. aug. 12. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!