Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kilátástalan a helyzetem....

Kilátástalan a helyzetem. Stresszes, ideges vagyok folyamatosan. Az itthoni nyomást már nem bírom. Konkrétan nincs kedvem/értelme élnem. Öngyilkosnak kéne lennem, csak nemtudom, hogy elég erős vagyok, hogy ne tegyem, vagy túl gyenge, hogy megtegyem?

Figyelt kérdés
Az életem romokban,elköltözni nem tudok,és gyűlölök itthonlenni.Nincs miért élnem,méfse tudom megtenni..mit tegyek?

2014. nov. 22. 20:30
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodj meg.Menj el setalni,futni.Hallgass bulizos zenet.Bizz Istenbe.O majd segit.!!Jogazz,meditalj,baratkozz
2014. nov. 22. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Az eddigi hasonló kérdések alapján most kapni fogsz pár "tegyed meg" típusú választ, néhányan elmondják a standard "változtass az életeden" dolgot, ami magába foglalja hogy sportolj, mozdulj ki, tegyél azért, hogy jól érezd magad. Gyakori, hogy azt is közlik, "ne is gondolj az öngyilkosságra", ami szerintem a lehető legrosszabb dolog, mert így is értelmes ember vagy, tudod, hogy nem ezen kéne naphosszat agyalnod, nem azért csinálod, mert olyan jó móka. De ha tévednék javíts ki.

Amit igazából érdemben egy ilyen kérdéshez hozzá lehet szólni, az egyrészt némi érzelmi támogatás. Mert tudod bármilyen rossz, el lehet viselni, szembe lehet szállni vele és túl lehet lépni rajta. Akkor is, ha ez lehetetlennek tűnik. Meg lehet csinálni. De egyrészt neked kell akarnod, másrészt segítséget kell kérned. És eljutottunk a másik hasznos pontig: Ha komolyan segítséget szeretnél, akkor ne tőlünk várd azt. Menj szakemberhez! Hívd fel a lelkisegélyvonalat, ők megmondják hova fordulhatsz! Van kiút, de egyedül nem valószínű, hogy menni fog. Kérj segítséget, merj segítséget kérni, ez nem szégyen!

Alapvetően egy pszichológusra volna szükséged, de ha a lelki problémáid túl erős fizikai tüneteket okoznak, vagy a hangulatod állandóan a "mindjárt megteszem" szinten van, akkor szükséges lehet gyógyszer. És ezt az állításomat többen megtámadhatják majd, de néha ahhoz, hogy a terápia működhessen, kell a gyógyszer, mert ha túl rosszul vagy, akkor nem tudsz igazán foglalkozni azzal, ami a terápián zajlik. De amíg úgy látod, hogy végig tudod csinálni enélkül is, addig felesleges bogyókhoz nyúlni! Csak kérlek keress fel egy pszichológust...

2014. nov. 22. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Sportolok heti 4x,de ez sem segít...Kimozdulni..pff.. Ha engednék.Szabályok,ordibálások,és cseszegetések között élek...Kit keressek? Hova költzözzek 15-16évesen? Pszihológus...nekem az egyetlen bajom a szüleim.Köszi a válaszokat..igazából 5éve kb.ez megy az életembe,de ma eltörött a mécses. Olyan ideges vagyok,hogy nemtudom mit tegyek,és közben el is vagyok keseredve...Köszi a válaszokat.:) Félek nagyon,hogy ma este olyat teszek,amit nem kéne.:/
2014. nov. 22. 20:57
 4/8 anonim ***** válasza:
11%
Oh.. 15 évesen...Vernek otthon? Nem? akkor nincs baj.
2014. nov. 22. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

Egy pszichológus a helyzetet feldolgozni is segíthet. Az, hogy pszichológushoz jársz, nem feltétlenül jelenti azt, hogy veled van a baj. Kérdezd a gyerekorvosod/háziorvosod, vagy amint fentebb is írták, hívj fel egy lelkisegély-vonalat! Ha már az öngyilkosság az eszedbe jut, nagy a gond. Én azt mondanám, hogy próbáld meg kibírni valahogy addig, amíg 18-19 éves leszel, és akkor ha egyetemre/főiskolára mész, mehetsz kollégiumba, és ha mellette dolgozol, ki tudod fizetni. Kemény lesz, de még mindig jobb, mint ha otthon maradnál. Vannak barátaid vagy rokonaid, akikkel tudsz beszélni erről? Már az is sokat segítene, ha lenne valaki, akinek elmondhatnád, hogy mi bánt.


Kedves utolsó válaszoló! Szerinted csak a fizikai bántalmazás a bántalmazás? Nem kívánom neked, hogy olyan helyzetbe kerülj, hogy minden nap üvöltöznek és lelki terrorban tartanak, de nem ez lenne a véleményed.

2014. nov. 22. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
18éves koromig lehetetlen...11éves korom óta ez van,szívás ez az egész.A legnagyobb baj,hogy nincs semmi örömöm szeptember óta.Szó szerint semmi.barátaimmal tudok beszélgetni,csak azt is egyhavonta egyszer kb,ha "nagyságosúr" engedélyezi.rokonokal esélytelen.A pszihológushoz nem lenne időm feltünés nélkül elmenni,úgy meg,hogy tudnak róla biztos h nem megyek...
2014. nov. 22. 22:02
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

-4es! Az hogy valakit fizikailag nem bántanak az egy dolog, ezek szerint gőzöd nincs milyen egy ingerült, ideges közegben létezni vagy egy lelkiterrorban lenni. Addig örülj, amíg nem tudod, de akkor ne is írj semmit!!!


Én azt tudom ajánlani, az nem derül ki, ha elmész otthonról valahova, sportolni, vagy suli után amikor van időd engedd ki a gőzöd a Kék Vonalnak. Ott meghallgatnak, tanácsot is adnak! Segítőkészek. 116-111 Használd, erre van kitalálva! Fel a fejjel! Hali!

2014. nov. 23. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mielőtt végzetes döntést hoznál, hívd fel az Ifjúsági Lelki Elsősegélyt a 137-00 ingyenes számon! Eléred hétfőtől szombatig 9-21 óra között Telekom vagy T-mobile számról. (Utcai fülkéből is.)
2014. nov. 23. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!