Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 4 éves, kissé lusta, kicsit...

4 éves, kissé lusta, kicsit figyelmetlen, de mozgékony kisfiúnak milyen sportot ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Az úszást már próbáltuk, folytatni is fogjuk szeptembertől.
2015. aug. 14. 14:34
 1/7 anonim ***** válasza:
Most lusta vagy mozgékony?
2015. aug. 14. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Igazából bármi, amihez kedve van, szerintem ennyi idősen még nem lehet tudni, mi illik hozzá. Nézzetek körül, milyen lehetőségek vannak a környéken, esetleg vigyétek egy-egy foglalkozásra, hogy lássa, milyen a légkör. Az oktató/edző személye is nagyon fontos, hiszen ha pl. imádná az úszást, de egy ordítozó szigorú oktatója van, évekre megutálhatja...
2015. aug. 14. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
1-es, azért nem olyan elképzelhetetlen ez. :) Nagy a mozgásigénye, de lusta abból a szempontból, hogy nem szeret céllal végezni valamit, mondjuk feladatot. Remélem, most már világos.
2015. aug. 14. 19:09
 4/7 A kérdező kommentje:

Kedves 2., arra gondoltam, van-e valami, amit a tiétek megszeretett. Én is úgy gondolom, hogy többfélét érdemes kipróbálni. Nálunk a bőség zavara áll fenn. Van itt foci, judo, aikido, torna, kosárlabda, lovaglás, úszás.

Mi úszni már járunk, folytatni is szeretném, mellette gondoltam valami kóstolót egy másikból. Csak nem tudom, mibe kezdjünk bele.

2015. aug. 14. 19:13
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia!


A bátyámék tavaly voltak ugyanebben a helyzetben, szintén 4 éves fiuknak kerestek sportágat, többet is kipróbáltak. A kosárlabda volt az első, mert a bátyám sokáig kosarazott, ez a kedvenc sportja. Ilyen kicsi gyereknek viszont valószínűleg még nem való - igaz, hogy pici labdával és alacsony palánkra gyakoroltak, 4 évesen nehéz volt neki pattogtatni a labdát, és az alacsony gyűrűbe is csak ritkán talált bele, ezért nagyon kevés sikerélménye volt. Az edző is azt mondta, hogy a kosárlabdát jobb 6-7 éves korban kezdeni, mert ha nem kivételes tehetségről van szó, 4 évesen annyira még nem fogja élvezni.

Próbálták a tornát is, de az túl kötött volt a gyereknek, túl szigorú volt az egész, még ha az edző néni kedves is volt. A kissrác futkározott, ugrált, nehéz volt rábírni hogy próbálja meg a kötött gyakorlatokat.

Mivel egy nagyon szelíd lelkű, félénk kisfiúról van szó, bátyám elvitte pár karate edzésre is, de ez volt a legnagyobb kudarc, a kis unokaöcsém irtózott már a gondolattól is, hogy valakivel verekedjen, vagy "rugdossa" :)) Pedig az elején még nem is egymás kellett volna versenyezniük, csak önállóan a mozdulatokat betanulni.


Végül a focinál kötöttek ki, bár ezt apuka eleinte nem akarta. :) A foci szerintem is megfelelő egy 4 évesnek: nincs annyi kötöttség, szabály, mint sok más sportágban, futkározhat kedvére, de közben azért megtanulja, milyen csapatban játszani, együttműködni. Ezek a kicsik még viszonylag sok gólt rúgnak, edzésen is rengeteget rugdosnak kapura, így van sikerélmény. Rengeteg verseny, kupa van belőle már egészen kicsi korosztálynak is, ez is ösztönözheti, ráadásul választhat példaképeket tévéből, újságból (egy aikidónál ez pl. nehezebb).

Az unokaöcsém szereti a focit, élvezi, ügyes is benne. Jól megmozgatja, azóta otthon kisebb a mozgásigénye.

A bátyámék tervezik, hogy más sporttal is megismertetik, de majd csak iskolás korában, amikor több sportágra is "megérik".


Persze minden gyermek más és más, és minden sportnak megvan a maga szépsége. Szerintem bármilyen döntést hoztok, nem fogjátok elrontani - ha nagyon nem tetszik neki, beíratjátok másra. :)

2015. aug. 14. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm, sokat segítettél.:)

Nekem is hasonló kétségeim vannak egyébként, mint ami nálatok ki is jött. Szerintem a focit vagy a judot próbálja ki első körben az úszás mellett.

2015. aug. 14. 21:54
 7/7 anonim válasza:
Kaja
2015. szept. 5. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!