Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukak van akinek 2 eves...

Anyukak van akinek 2 eves kisgyereke meg mindig rossz alvo?

Figyelt kérdés

az en kisfiam mindig is rossz alvo volt de most mar ott tartunk hogy orankent ebred csak annyi kelle neki hogy megfogjam a kezet megnyugszik es vissza alszik,ez igy van akkor is ha velunk alszik meg akkor is ha egyedul.mire elaludnek mar kellhetek megint van hogy egesz ejszaka nem tudok aludni ez miatt.viszont latom hogy o is faradt napkozben es mar mi is turelmetlenek vagyunk a kialvatlansagtol.az orvostol kapott gyogyszert aminek az lenne a hatasa hogy megnyugtassa de sajnos az sem hat.meleg nincs nallunk mert ejszaka is megy a legkondi.van valakinek valami otlete hagyjam sirni ne aludjak vele,vagy ne menjek be hozza akkor az egesz hazat felveri as sirrassal.ez

en kivul hogy orankent kel meg ketszer ker tejet is ejszaka ha nem adok nem alszik vissza.tanacstalanok vagyunk.


2015. aug. 16. 13:05
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem lehet hogy túl hideg van? A picik hőérzete más mint a felnőtteké. Esetleg próbáld meg hogy kicsit vastagabb pizsi vagy plusz egy pokróc. Baja nem lesz tőle. Mi egy hétig tartó éjszakai sírást oldottunk meg ezzel egyik napról a másikra.

Éjszakai tejivást először vízzel kell kiváltani és utána a vizet is elhagyni, nekünk így ment.

Van kedvenc alvós állata? Ha nincs akkor érdemes lenne a kedvenc mesefigurájából venni egyet.

Pszichológusnál volt? Lehet érte vmilyen trauma ami neked eszedbe se jutna h gond.

Éjszakai fénye van, vagy még nem fél a sötétben?

2015. aug. 16. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Jelen! :-( sajnos...

Nekem is 2 eves a fiam es o sem volt soha jo alvo, de en is kezdek a turelmem vegere erni, foleg mert babat varok es olyan jo lenne kialudnom vegre magam.

Nalunk szinte minden ejszaka oramu pontossaggal 11 orakor felebred es ugy sir, mint akit nyuznak. 9 korul fekszik le.

Van h vissza tudom fektetni, de az esetek tobbsegeben sajnos kikeredzkedik kozenk ami senkinek nem jo, foleg a novekvo pocakomnak. Egesz ejjel nyomorgunk, mert gondolom nem kell bemutatni h alszik egy gyerkoc. A szelrozsa minden iranyaban fekszik.

Na szoval kezd nagyon elegem lenni.

Gondoltam h eltolom az alvasat, hamarabb lefektetem hatha tul faradt. Volt h nyitva hagytam az ajtajat, kinyitottam az ablakat h jobban jarjon a levego. Eddig semmi nem jott be.

Most nezem az ejszakai fenyeket... De annyira nem hiszek abban h a sotettel lenne baja.

Lehet h egyszeruen kozenkszokott??? De miert kel fel ugyanabban az idoben szinte minden ejjel???

Meg a fogara gyanakszom. Na de hosszu hetek ota fajna neki???

Tanacstalan vagyok. Pedig jo lenne ha a 4 honap mulva szuleto hugi mellett nem kene ot is abajgatni minden ejjel. :-(

2015. aug. 16. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Azt olvastam h 2-3 éves korban kezdenek el a gyerekek félni a sötéttől, akkor már van fantáziájuk hogy az árnyékokban meglássanak mindenféle szörnyeket. Szerintem ne halogasd az éjszakai fény vásárlását, esetleg menjetek el együtt és válasszon ő egyet.
2015. aug. 16. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
nekunk van ejszakai fenyunk ,de van hogy meg a szemet sem nyitja ki ugy sir.a vastagabb pizsit kiprobalom.pszihologuson mar en is gondolgoztam de mit tudna vele kezdeni o meg nem beszel semmit.nem hiszem hogy trauma erhette volna mert egesz nap velem van vagy apukajaval meg soha senki mas nem vigyazott ra.
2015. aug. 16. 13:48
 5/6 anonim ***** válasza:

Úgysem fogtok rájönni az okára. :-) bármiről lehet, fogzas, nyugtalanság, nappali élményeket éjjel dolgozza fel, rossz alom, stb. Úgysem tudja megmondani mi a baja. Csak az idő oldja meg, addig is türelem.

Az én lányom 3 éves koráig sokszor kelt éjjel, volt hogy óramű pontossággal, volt hogy óránként. Én is talalgattam, kipróbáltam minden ötletet, sírni hagyni, nem hagyni, éjjeli fény, de semmi sem használt. Amikor mar beszélt, akkor sem tudta megmondani hogy mi a baja, félálomban ezt nagyon nehéz. Még a felnőtt sem tudja hirtelen mi a baja, ha valamire felriad éjjel, főleg egy gyerek.

Aztán egyszer csak elmúlt, és mar alszik mindenki nyugodtan. Nálatok is biztos így lesz, én még sosem hallottam 4-5 éves gyerek anyukájat panaszkodni, hogy miért nem alszik jól a gyerek. (2-3 evest meg annál többet.) keserű vigasz, de addig is türelem.

2015. aug. 16. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Két nagyobb gyerekem még nem volt egy éves, de már átaludta az éjszakát. A harmadikkal mindent ugyanúgy csináltunk mégis kétszer legalább felébredt négy éves koráig. Soha nem derült ki miért. bementem, azt mondtam, aludjon tovább és visszaaludt. Semmi nem kellett neki, mégis felébredt. Utána következett egy év, amikor már aludt reggelig, ha nem pisilt be. Ha igen, akkor persze megint fel kellett kelni hozzá, és ez elég gyakran előfordult. Öt évesen végre stabilan szobatiszta lett, de akkor meg súlyos epilepsziát diagnosztizáltak nála, és a legtöbb rohama alváshoz kötődött. Attól kezdve muszáj volt egy ágyban aludnom vele, és minden mozdulatára fent voltam. Újabb két év telt el, mire beállították a gyógyszerét, így hét éves korától kezdve már nyugodtak az éjszakáink. De hozzá lehet szokni. Egy idő után már olyan természetes volt, annyira ráállt a szervezetem, hogy egyáltalán nem voltam fáradt.
2015. aug. 16. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!