Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Én vagyok türelmetlen vagy a...

Én vagyok türelmetlen vagy a gyerekem bűn rossz?

Figyelt kérdés

Nem bírom idegileg nem figyelek oda 5 percig rá és mindent kicsinál.

Se kint se bent nem találja fel magát.

Bent a vezetékes telefont nyírja ki állandóan felmászik az asztalra 2 éves fiam, és nyomkodja gombokat drótot csavargassa tépkedi rángassa.

Hiába mondom szépen hiába ordítok hiába húzom el onnét semmi nem használ.

Cumisüveget csepegteti az ágyra, el lopja a telefonomat, dobálja,fetreng, ajtókat nyitogassa, csapkodja, porszívóval szenved,csővet akarja ki be dugdosni ha nem sikerül neki akkor ordít de a játékaihoz ma még hozzá sem nyúlt, kivittem mert konyhába kéne végeznem a munkám hogy szem előtt legyen,erre fő én a konyhába ő az udvaron hallom ám hogy már visít oda csípte az ujját a ruha szárítóhoz.

Ha rászólok fetreng a szőnyegen és visít.

Ma eddig minden 15 perben elordította valamiért magát.

Türelmetlen vagyok, ideges, pár másodperc alatt begurulok.

Nem tudom köze van e a havimhoz de az is pont most van meg.

Állandóan meglogik mellőlem nincs látótérben, bemegy anyósom szobájába szétpakol bujkál a szobába.

Ha kiküldöm onnét szófogadás helyett levágja magát a szőnyegre és visít.

Mindig abba kell abbahagyni a takarítást mert őt kell keresgélnem és pakolnom utána.

Nem tudom leírni amit szeretnék mert már megint eltünt, már húzta fel a lépcsőn a felmosót.

Nem szokott ennyi rosszaságot csinálni egymás után.

Nem létezik hogy ennyire unatkozik.

Mi a megoldás?



2015. aug. 7. 09:53
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
18%

Bölcsi.

Neki sok figyelem kell, amennyit te nem tudsz biztosítani. Enyém is hasonló lenne, de nálunk van egy nagytesó, plusz bölcsibe jár. Nem rossz ő, csak azzal foglalja le magát, amit talál.

2015. aug. 7. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
14%
Sikerült nagyon elrontanod. Most már nehéz lesz leszoktatni a hisztiről.
2015. aug. 7. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
86%
Az hogy foglalkozol a gyerekeddel.
2015. aug. 7. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
95%

Nem unatkozik ő, lefoglalja magát, mert nincs más.

Ha minden mást félretennél és vele játszanál, egy picit irányítanád a figyelmét, elmesélnéd, mit lehet és mit nem, türelmesen, másképp alakulna a nap. Nekem pont ugyanilyen idős fiam van, és nem, nem lehet mellette sok mindent csinálni, és azt a keveset is gyorsan kell, de ha beszélek hozzá, lekötöm a figyelmét, akkor sokat tanul. Mostanra eljutottunk oda, hogy simán el tudok mosogatni, rosszat nem tesz. Megbeszéltük ezerszer, hogy mit-hogy lehet, és mit nem lehet. Néha hallom, amikor egyedül sétál a lakásban, hogy mondja magának, hogy mit szabad, mit nem szabad, a tárgyak nevét, stb. Ha a konyhában vagyok, oda van készítve egy doboz ártalmatlan eszköz, azokkal játszik, azokat pakolja, és beszélgetünk (a maga szintjén). Egy két évest nem lehet magára hagyni, és azt tenni, amit akarsz. A gyereked nem rossz, csak egy átlagos két éves, akit érdekel minden a világban. Egy picit neked kéne alkalmazkodnod hozzá. N32

2015. aug. 7. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
98%

Azt szokták mondani, hogy egy gyerek nem rossz, csak rosszul viselkedik.

A te fiaddal sincs probléma, csak több figyelmet igényel. Amúgy is benne van a dackorszakban, de türelem kell hozzá, ami úgy tűnik, nálad elfogyott.


"Én még őszinte ember voltam,

ordítottam, toporzékoltam.

Hagyja a dagadt ruhát másra.

Engem vigyen föl a padlásra."


Kb. a te fiad is hasonlóan gondolkodik, mert csak annyit lát belőled, hogy házimunkázol, vele meg nem foglalkozol, amire neki igénye van. Hagyd a takarítást, majd megcsinálod alvásidőbe, kaját könnyűt és gyorsat csinálj, vagy vond be a teendőkbe, még ha lassabban is haladsz. Egy ekkora gyerekkel már lehet játékosan "dolgozni". Pl. segíthet a mosógépet bepakolni, kipakolni, adogatja neked a teregetni valót. Főzésnél adogathatja neked a pucolni valót. Kis seprő a kezébe és sepregethet veled. A figyelmedet keresi, azért rosszalkodik, mert tudja, hogy akkor rá figyelsz. Nem buta, csak kicsi. :D Kitartás!

2015. aug. 7. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
2%
Nálunk is ez van egyeves kora óta, most 2 éves.
2015. aug. 7. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
az en fiamnak iis van ilyen napja. egy ponton tul sajnos be kell latni, h az az idopont nem alkalmas hazimunkara. a. legszuksegesebbet pl fozes vegetd el aztan figyelj csak ra. kesobba nap folyaman meg be tudod potolni amicel elmaradtal. ne ragaszkodj ahhoz amit elore elterveztel. egy keteves melllett rugalnasnak kell lenni
2015. aug. 7. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
96%

eltűnik? egy 2 éves gyerek? beviszed a konyhába és azt veszed észre, hogy a kertben ordít? jézusom kérdező, te nem türelmetlen vagy, hanem nem neveled a gyerekedet és nem foglalkozol vele.


épp a héten volt a híradóban egy ilyen, nem vették észre, hogy a 3 és 4 éves kiszökött (szomszédok szerint rendszeres volt), a HÉV elütötte a kisfiút!

türelmesnek és következetesnek kell lennie, de meg kell nevelni a gyereket. egyébként a kíváncsiságával nincs baj, az a baj, hogy szerinted ő bűnrossz, közben csak nem tanítod, nem figyelsz rá, nem mutatod meg neki a világot csak üvöltesz. szörnyű lehetsz :S

2015. aug. 7. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Igen szörnyű lehetek mert elfogyott a türelmem.

Az látom hogy minden mindég rám vár se éjjelem se nappalom.

Egyébként meg nem a kertbe ordított a gyerekem kedves utolsó hanem az udvaron a konyha ajtótól 3 méterre úgy hogy a konyha ajtó tárva nyitva volt, én pedig a konyhába tettem a dolgom.

Állandóan pakolnom és takarítanom kell 4 ember után mert egyik sem ismeri a rendet.

Foglalkozom a gyerekkel nem arról van szó hogy nem de néha csinálni is kell valamit , nem tudom megcsinálni minden feladatot 1 óra alatt amíg a gyerek alszik délben.

Hogyan kellene nevelnem foglalkoznom a gyerekemmel?

2015. aug. 7. 13:06
 10/20 anonim ***** válasza:
Ki az a 4 másik ember, akinek te vagy a cselédje?
2015. aug. 7. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!