Rossz anya vagyok?

Figyelt kérdés

6 éves a lányom és komolyan mondom,sehova nem vinném magammal,ha nem lenne muszáj mert értetlen.Pl.:nem jön mellettem,elmegy előttem,foyamatosan magában beszél,futkozik,táncol énekel az utcán,holott megbeszéljük mindig h.utcán hogy kell viselkedni vagy a dr.bácsinál...olyan helyen ami nem arra való h.játszon.Egyszerűen semmibe veszi amit mondok neki.

Most megbüntettem,talán életében először komolyan.Betérdeltettem a sarokba,sírt,mondta h.jó lesz de én nem engedtem,csak akkor mikor már láttam,h.tényleg megértette mi az a büntetés.


2015. aug. 10. 13:26
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
81%
Nem egészen értem, miért volt erre szükség? Azért, mert gyerek? Mert unatkozik és szórakoztatja saját magát, és nem masírozik melletted némán, mint egy kiskatona? Őszintén szólva szerintem simán csak unja, amikor mentek és semmit sem csináltok, ahogy a várakozást is. Nálunk az vált be, hogy lefoglalom, beszélgetünk, váróban olvasunk, folyamatosan keresünk elfoglaltságot. Azt nem várhatod el tőle, hogy csendben legyen és szót fogadjon egész álló nap, kint is bent is, mert gyerek és nem kutya. Javasolnék neked 30 perc térdepelést az egyik sarokban, hogy tudj elgondolkodni azon, mit is jelent megalázni a másikat erőfölényből. Te hogy éreznéd magad, ha ezt tenném veled?
2015. aug. 10. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
68%

Nem vagy rossz anya, de attól, hogy otthon megbünteted, attól nem fogja tudni hogyan kell viselkedni. Meg kell (kellett volna) neki tanítani.

Türelmesen és folyamatosan. Az utcán sétáljatok kézen fogva és közben beszélgessetek, mondókázzatok, játszatok és akkor kevésbé akar elszaladni.

Ha van járda, akkor ott mondjuk elszaladhat a következő fáig, ott várjon meg.

Ha dokihoz mentek vigyél játékot, könyvet és próbáld lefoglalni.

2015. aug. 10. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Így leírva én semmi rosszat nem látok abban, amit csinált.

Táncol meg énekel az utcán? Ez szerintem aranyos :)

Persze az más, amikor egy gyerek dobál le mindent az üzletben a polcokról. Vagy ordít. Vagy rugdos másokat a buszon. Ezekért tényleg rá kell szólni.

De amiket írtál, hát max. azért szólnék, ha túl hangosan énekel, hogy halkabban vagy ha nekifut másoknak, hogy vigyázzon.

2015. aug. 10. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
69%

Megbuntetted mert ugy viselkedett mint egy 6 eves gyerek?


Miert ne lehetne az utcan tancolni meg enekelni?


Szerintem eloszor magadban kellene tisztaznod, hogy miert is problema ez amit leirtal neked szemelyesen.

2015. aug. 10. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
nos,ez a táncolás,énekelés azért probléma mert közben nem lát,nem hall semmit,sem öreget nem lát,sem biciklis,körülnézni nuku,holott ezt is mindig elmondom neki,a lényeg,h.tojik a szavamra meg sem hall.
2015. aug. 10. 13:43
 6/21 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem önmagában nagyon megalázó ez a büntetés egy gyerek számára. Ha azt meg hozzávesszük,h igazából én sem látom vmi tragikusnak azokat, amiket "elkövetett", akkor végképp túlkapásnak tartom. Azt Ennyi alapján nem mondhatom hogy rossz anya vagy, de azért kicsit sajnálom a kislányt. Ennél azért lazábbnak kéne lenned.
2015. aug. 10. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
És csak a közlekedésben tojik a fejedre vagy ez úgy általában elmondható?
2015. aug. 10. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Az oviban is tapasztalták ezt a viselkedést? Ha csak veled csinálja, akkor téged akar bosszantani a szófogadatlansággal, de ha általános, akkor vidd el a nevelési tanácsadóba, vizsgálják meg. Sokminden lehet a háttérben, pl. figyelemzavar.
2015. aug. 10. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
általában tojik a fejemre bmiről legyen szó,szó nélkül elveszi a cuccaimat,tegnap a szemfestékem volt nála meg ezerszer elmondtam azt is h.nem nyúl az engedélyem nélkül a hűtőbe,amit ritkán csuk be...meg ilyenek.Most nagyon elég volt,összegyűlt bennem ez a sok kicsi dolog
2015. aug. 10. 13:52
 10/21 anonim ***** válasza:
43%

Hűha, oké, hogy nincs ovi, kicsit gondolom elfáradtál, de lazíts egy picit.

Nem nyúlhat az engedélyed nélkül a hűtőbe? És elvetted a szemfestéked? Azért ezek nem olyan tragédiák.

2015. aug. 10. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!