Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Leszoktassam erről vagy...

Leszoktassam erről vagy hagyjam rá?

Figyelt kérdés

Pár napja a lányom nem akart aludni este, fel volt pörögve. Korábban is szokása volt, hogy rohangált az ágyon és itt-ott belecsapódott az ágyba, majd elterült és vigyorgott.


A fent említett estén is futkározott az ágyon. A kezemben volt egy párna, viccesen meglegyintettem a fejét. Ettől eldőlt, arccal a matracba csapódott. Rettentően elkezdett nevetni, felpattant és a párnára mutogatva, előre hajtott fejjel kérte a következő kört. Vagy negyvenszer megismételtük.


Annyira megtetszett neki, hogy esténkén kötelező játék lett, hogy ő futkározik az ágyon, beáll stratégiai pózba én pedig lecsapom a párnával. Lassan kaszkadőrnek is elmehet, mert olyan gyönyörű félkörívvel dobja el magát, amit mások felnőttként tanulnak meg.

Szüleim mondták, hogy én is a durva játékokat szerettem gyerekként, dobálni kellett, ágyneműkupacba belevágni, ahonnan felpattantam és teljes erőből próbáltam lebirkózni őket. Nekem amúgy ezek kellemes emlékként maradtak meg.


Az ágy körben párnázott, szivaccsal fedett, megsérülni nem tud. Hagyjam rá és továbbra is csapjam le párnával, ha kéri, vagy próbáljam leszoktatni róla? 15 hónapos.


2015. aug. 16. 22:33
 1/6 Ditta323 ***** válasza:

Jajj, de édes lehet :)

Egy kérdésem lenne: Neked okozott valamilyen problémát a hasonló játék kiskorodban?

Én játszanék vele továbbra is, ha ő szeretné.:)

2015. aug. 16. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
én altatásnak keresnék egy nyugisabb játékot, de szerintem csak az időpont lehet gond, jól felhúzod elalvás előtt, nem? enyém legalábbis csak akkor alszik el időben, ha fektetés előtt csöndes, nyugis dolgot csinálunk :)
2015. aug. 16. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem semmi gond ezzel, egy ido utan ugyis megunja, es akkor talalhatsz ki mast :)
2015. aug. 17. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nem pörgeti fel, inkább elfárad benne.

Csak azért merült fel a kérdés bennem, mert minél erősebben csapom le, annál jobban tetszik neki. (Persze a párna gombos végét fogom, nehogy a szemébe csapjak vele.)

Ránézésre olyan, mintha verném vele. Oldalirányból kapja a "párnapofont" és ahogy csavarodik el a feje, ő is csavarodik utána, ez a rész a kedvence. Feldobja magát a levegőbe és 180 fokkal megpördülve esik rá a matracra. Közben úgy röhög, hogy levegőt alig kap, a szája meg a füléig ér.


A másik oldalon ott van, hogy nekem is hasonló kedvenc játékom volt: mögöttem párna/ágyneműhalom, nekifutottam apámnak, aki lefékezve a lendületemet erősen meglökte a vállamat, amitől hanyatt belerepültem a kupacba. Az is durvának tűnhetett kívülről, én meg imádtam és követeltem, hogy még százszor csináljuk meg.


Tény, hogy abban sem volt agresszió szülői részről, meg a párnával lecsapkodásban sincs.

2015. aug. 17. 07:18
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha jól szórakoztok, csináljátok nyugodtan. Mi szelídebb változatban játszottuk, az ágyon üldögélő gyereket lökdöstem föl határozott "Feküdj le Jancsi!" felszólításokkal, ő meg rögtön felült, és közölte, hogy Kelj fel Jancsi!"

Az egyensúlyvesztés, levegőben forgás az egyensúlyrendszert ingerli, sok gyerek szereti az ilyet. (Idegrendszeri éretlenség esetén sok fejlesztő torna is ilyen hatásokkal dolgozik.)

2015. aug. 17. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Na, ezt nem is tudtam, hogy ezért vonzódnak hozzá a gyerekek.

Vannak még - számomra - furcsa játékötletei, pl. a fejére húz valamit és hang irányába rohan, vagy csak vakon mászkál a szobában.

Emellett viszont nagyon óvatosan közlekedik, ha valamit instabilnak érez, akkor pont úgy teszteli, ahogy egy felnőtt egy gyengének látszó lécet, mielőtt rálép.

2015. aug. 17. 12:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!