Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért nem szeret a kislányom...

Miért nem szeret a kislányom mesélni, elmondani hogy mi történt vele? Erőltessem a komonikációt vagy hagyjam?

Figyelt kérdés
4,5éves a kislányom és egyszerűen képtelenség belőle kihúzni hogy mi történt vele az óvodában. Hiába kérdezgetem mit csináltak mit evett vagy bármit alig tudok belőle valamit kiszedni. Vagy gyorsan egy-két szóban válaszol,vagy azt mondja "nem tudom elfelejtettem".

2014. nov. 28. 17:16
 1/9 anonim ***** válasza:
Ilyen dolgokat felesleges erőlteni ha akarja mondja.
2014. nov. 28. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Jó de azt sem akarom hogy egyálltalán ne beszélgessünk! Nem akarok én semmit erőltetni,de mikor megkérdezem hogy mi volt az ebéd azt válaszolja "nem tudom".

Aztán mégis csak tudja,ha harapófogóval kihúzom belőle.

2014. nov. 28. 17:21
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

"Jellegzetes kép egy óvodás gyermek és anyukája/apukája életéből:

"Szülő: – És mi volt ma az óvodában?


Gyermek (új cipőjével egy kavicsot rugdosva): – Semmi.


Szülő (remélhetőleg anélkül, hogy a kavicsrugdosásért gyermekére szólna): – És mi volt az ebéd?


Gyermek: – Nem tudom.


Egy több ezer óvodás részvételével készült külföldi felmérés szerint az óvodában a gyerekeknek az a legjobb, amikor értük jönnek… Amikor tehát végre elhagyják szüleikkel az óvodát, nem szeretnének gondolatban visszatérni. Beszámolóikat sokszor meghallgathatjuk később, spontán, például este a fürdőkádban. Az óvodából hazafelé menet rugdossunk inkább együtt kavicsot, esetleg fagyizzunk!"

Forrás: [link]


A Waldorf pedagógia azt tartja, hogy nem jó, ha az ovis gyereked a napjáról faggatod. Pont a fentiek miatt. Meg kell várni, hogy magától meséljen, esetleg meséld el te a napod, hátha kedvet kap ő is, de ne faggasd.

2014. nov. 28. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az vâlt be, hogy elmeséltem én a napom, aztán elhallgatok. Általában utána automatikusan elkezdi ő is, nem kell faggatni.
2014. nov. 28. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ezt a cikket én is olvastam. Szerintem ne faggasd, este esetleg kérdezz rá, ha magától nem mond semmit.
2014. nov. 28. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha rögtön ovi után kérdezem, nem sok mindent tudok meg. De ha nem kérdezgetem, este kibukik belőle és csak mondja.
2014. nov. 28. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Hagyjad szépen! :) Majd vacsoránál elmeséli apának, meg neked, hogy mi volt vele az oviban. Hazafelé beszéljetek másról. Meséld el neki te is, az ő szintjén, hogy mi volt veled a munkában, milyen volt a napod, stb, aztán kérdezd meg, otthon mit szeretne csinálni, stbstb :)
2014. nov. 28. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem 5 éves a kisfiam. Ha kérdezgetem akkor Ő sem mond semmit,de általában este lefekvés előtt elmeséli a számára fontos dolgokat.
2014. nov. 28. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem felesleges ilyeneket kérdezni. én a suliról se szerettem soha beszélni. Anyukám mindig kérdezte, Na milyen volt a suliban? Semmi extra nem történt, és sose fogta fel. Ennél sokkal értelmesebb dolgok is vannak, amiről lehet beszélni. Mire gimis lettem elmagyaráztam neki hogy ne kérdezgesse, úgy is azt mondom el amikez kedvem van :D
2014. dec. 1. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!