Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Leszoktassam az éjszakai...

Leszoktassam az éjszakai felébredésről vagy hagyjam így?

Figyelt kérdés
Kislányom 20 és fél hónapos. Eddig végigaludta az éjszakát, este 8tól reggel 7-7.30ig. Esetleg fogzáskor volt egy-egy éjszakai riasztás, de ez kb háromszor ha előfordult. Egy hónapja aztán megváltozott minden. Éjfél tájékán sokszor felriadt, szószerint felordított, mint amikor megijed valamitől (utánaolvastam, ez a kor velejárója, ilyenkor már jelentkezhetnek az álmok, emlékek). Volt, hogy másfél-2 óráig ott voltam vele, nem tudtam sehogy visszaaltatni, mígnem elkezdtem azt csinálni, hogy gyorsan megvetem a kanapét a szobájában, és együtt lefekszünk oda, majd ott hamar elaludt, utána betettem az ágyába, és reggelig aludt. Most már rendszeressé vált, és az a gyanúm, hogy ezt megszokta. Nem az a baj, hogy mellette kell lennem, csak szeretném, ha visszaszokna az önálló alváshoz. Már nem is éjjel, hanem 3 óra tájt ébred...2-3 óra elmegy éjjel ezzel. Vagy sokat várok el tőle? Mitévő legyek? Kérlek segítsetek, ha veletek is hasonló történt. Mi lesz majd ha kistesó lesz, és addigra megmarad ez a "szokása"?
2010. máj. 9. 09:28
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én fiam 23 hónapos és kb ugyanez a helyzet, csak ő sosem aludt jól. Elegünk lett az éjjeli ringatásból,altatásból, mert ugyanígy kelt mint a lányod.kb 1-2 hónapja amikor felkel hajnalban, áthozom magamhoz és alszik reggelig. Sokkal kipihentebben vagyunk így, mint amikor csak az ágya mellett vártuk órákig hogy visszaaludjon. Sokszor alszik reggelig, bár ő fél6-6kor már kel. Szóval nem szokott rá, mert akkor nem aludna el az ágyában. Ezzel azt akarom mondani hogy szerintem minden átmeneti, csináld úgy hogy legalább te kipihend magad. Szerintem ne változtass. Lehet hogy egy darabig így lesz,aztán kialakul valami más szokás.

2010. máj. 9. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!