Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mivel hogyan bünteted 2 év...

Mivel hogyan bünteted 2 év körüli kisgyermekedet?

Figyelt kérdés

Én úgy szoktam ha valami olyat csinál amit nem szabad, hogy pár percre leültetem az ágyra vagy a sarokba állítom és nem csinálhat semmit. Ilyenkor sírna/hisztizne de azt sem engedem neki és lekanyult szájjal néz.

Persze nem egyből büntetem csak ha már kb 5-ször elmondtam hogy pl nem szabad a tesó ágyában ugrálni vagy ne rugdald a tesót vagy nem nyomogatjuk a tv-hez. Ezzel nem okozok lelki sérülést ha pár percig sarokba állítom? Olyan szomorúan néz. Utána elmagyarázom neki miért büntettem meg.


2015. aug. 17. 08:33
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem szoktam büntetni. 22 hónapos.
2015. aug. 17. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem büntetem a 2 évesem. Mondjuk ha rászólok akkor tudja hogy miért teszem , tehát ő szófogadó :)
2015. aug. 17. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
én sem buntetem a 22 honapos fiamat. ha rászolok vagy abbahagyja vagy nem :D ha nem, akkor elviszem onnan ls lekotom valami mással a figyelmét.
2015. aug. 17. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én is szoktam ilyet, mert veri a nővérét. Ízig-vérig fiú, nagyon rafinált, muszáj időnként megfogni.
2015. aug. 17. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nálunk ennél durvábbak is voltak, sőt sokszor "szelektív halló". Hiába mondasz bármit neki úgy csinál, mint aki meg sem hallja. Most már 3,5 éves a csanában eltanulta a hisztit (rosszabb, mint egy hisztis kislány) és néha annyira belelendül, hogy tényleg nem tudsz vele mit kezdeni.

Mi is először szépen szólunk neki, ha az nem válik be megemeljük a hangunkat, de volt hogy kitettük az udvarra dühöngeni (kertes házban lakunk, hogy nyugodjon le és akkor tudunk vele beszélni), sőt volt már vizes zuhany is, amikor annyira bele volt állva a hisztibe, hogy sehogysem lehetett kizökkenteni belőle, nagyon sajnáltuk, de akkor már annyira hisztizett és sírt, hogy fuldoklott. A víz kizökkentette és lehetett vele beszélni, megnyugtatni.

Egyébként nálunk leginkább az jött be, hogy ha azt mondom neki, hogy nem fogok vele beszélni én sem ha ő nem hallgat meg. Ez nála a "legrosszabb", ha nem szólunk hozzá, arra rögtön felfigyel és jön, hogy mikor beszélünk vele, bocsánatot kér, ha rosszat csinál. De még néha az is be szokott válni, ha készülünk valahová, akkor ha nem fogad szót nem jöhet. De ezt be szokta tartani :)

Szóval ki kell tapasztalni, hogy ki milyen személyiség. A kisebbre egyenlőre elég rászólni is.

2015. aug. 17. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
2,5 éves a fiam, a kistesóját (11 hónapos) szokta bántani. Rúgdalja, üti, elvesz tőle mindent. Ilyenkor nem igazán van rá hatással, ha rászólok és elmondom neki, hogy így nem viselkedhet. Ha nagyon durva a helyzet, akkor elviszem onnan , max rákiabálok.
2015. aug. 17. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ne mondd 5X!!! Ha nem hatott az első figyelmeztetés, azonnal menj oda, vedd ki a kezéből a tiltott dolgot, szedd ki a ágyból, akadályozd meg a rugdosódásban. Ha ez után mégis folytatni próbálja a tiltott dolgot, nyugodtan vond ki a forgalomból egy időre.

Persze ha pl. a testvérkonfliktust állítottad le, nézd meg azt is, min vesztek össze, és ha tudsz, segíts. Vidd el a kisebbet, ha összedöntötte a nagy építményét, állítsd le a nagytestvér piszkálódását, stb. Verekedni nem szabad, de sokszor súlyos provokáció az előzmény, amit mi nem feltétlen veszünk észre.

A többi "rosszalkodás" mögött is lehet egyszerű unalom, segíthet ha javasolsz valami tevékenységet, vagy beígérsz egy közös játékot későbbre, ha ő addig ezt vagy azt megcsinálja.

2015. aug. 17. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Most 4 éves a fiam, sosem büntettük.

2-szer rászóltunk, ha nem hatott, akkor elhoztuk onnan, lefoglaltam mással, eltereltem a figyelmét.

2015. aug. 17. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
2 évest nem szoktam büntetni.
2015. aug. 17. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Lassan 2,5 éves, de ilyen módon sosem bűntettem. Szerintem nem sokat értene meg belőle.

Hangomat fel szoktam ugyan ritkán emelni, ha már 5x ugyanarra a hülyeségre sem reagál, de még ez sem használ.

Ami legjobban bejött, hogy nyugodtam leguggolok vele szembe és próbálom megbeszélni mit miért nem szabad, mit lehetne helyette tenni, lényeg, hogy adj alternatívákat, a lányom 10-ből 10x választ valami helyes cselekvést, játékot a rosszalkodás helyett, ami után mindig meg is dícsérem. Így azóta kevesebb a csíny, hiszti, boldogabbak vagyunk... csak türelmesnek kell tudni maradni.

2015. aug. 17. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!