Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Azok az anyukák, akiknek...

Azok az anyukák, akiknek tényleg semmi segítségük, hogy oldják meg a gyerekek elhozatalát óvodából, iskolából, a hétvégéket?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem jelenleg külföldön élünk, de tervben van, hogy haza költözünk, de szüleinktől messze. 1 év múlva lesz óvodás a kisfiam. Eladó a szakmám, de voltam vendéglátásban is és jogi asszisztens szakmám is van. Az utóbbiban lehetetlen elhelyezkednem protekció és gyakorlat hiányában. A vendéglátás nem kéne család mellett. Maradt az eladó szakma, ebben dolgoztam is. De pl. drogériák 6-ig vannak nyitva, más multik 8-10-ig. Ja és hétvégén is nyitva vannak. Óvoda fél 5-ig van, hétvégén nincs. Férjem visszajárna határontúlra dolgozni. Szóval kíváncsi lennék más, hogy csinálja? Nulla segítséggel, hogy lehet dolgozni is és kisgyereket is nevelni. Eléggé kétségbe estem, hogy így nem lesz munkám. Amúgy is nehéz találni, hát még így. Köszi a válaszokat.

2015. aug. 20. 21:58
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Bébiszitter.
2015. aug. 20. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Férjem 8-ra jár dolgozni, fél8-ra viszi be a gyereket reggelenként. Én 7-re megyek dolgozni, fél4-re végzek, 4kor ott vagyok a gyerekért.

Ha messzebb lenne az ovi akkor 6-ra járnék dolgozni vagy keresnék 6 órás munkát.

Ami segítség: Albérletben élünk, direkt ovihoz közel kerestünk, kb. 50 méterre van, a munkahelyünk meg fél órára.

Lehet lehetőségünk lesz majd heti 1-2 nap home office-ra olyankor majd még hamarabb tudunk a gyerekért menni.

2015. aug. 20. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
70%
Barátok, szomszédok, rokonok, bébiszitter. De legfőképpen a szülők, olyan munkahelyet kell keresni, ahonnan haza lehet érni időben. Tudom, hogy nehéz, én könyvelőként dolgozom, minden nap 4 kor hazajövök, el tudom hozni egyedül a gyerekeket, én sem szémíthatok a férjemre. DE este amikor lefeküdtek aludni a gyerkőcök folytatom itthonról a melót.
2015. aug. 20. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyenlőre sehogy.Itthon vagyok,de szeptembertől mennem kéne dolgozni,a pàrom majd nem 6-ra fog menni,hanem 7-re,a gyerek meg megy 1/2 7-re.Szegény kislànyom:(((
2015. aug. 20. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Itt nálunk -Hollandia - teljesen normális, hogy a tanév kezdete előtt rengeteg hirdetés jelenik meg, ahol gyerek iskolába vitelere és hazahozatalara keresnek valakit. Vannak "buitenschoolopfang"-ok, ahol iskola időn kívül vigyáznak a gyerekre, ehhez lehet kérni azt is, hogy a gyereket z iskolabol elvigyek. Egy-egy csoport szülei is össze fognak, van olyan szülő, aki 3-4 gyereket how - visz a sajátja mellett naponta
2015. aug. 21. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk pest ahol én lakom 6ig van nyitva az ovoda reggel 6tol negyed 7 re fog járni a lányom ha én viszem az oviba és minimum 4ig marad ha férjem hoza haza 5fél 6 ha én hozom haza ha férjem visszi reggel akkor 7 re viszi az oviba.

De van egy elkeseritö hirem drogériák este 8ig fél 9 vanak nyitva pl pesten viszont csak reggel9töl vanak nyitva .a nagyáruházak este 10 ig vanak nyitva reggel 5 töl vagy 7töl meglehet oldani.csak nagyobb szervezést igényel .

2015. aug. 21. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Létezik olyan, hogy akár 4, 6, 8 órás munkarendről beszélünk, hogy nyitástól kelljen dolgozni max. 4-5-ig és hétvégén ne? Szerintem nincs ilyen, a munkáltatók nagyban tesznek rá szerintem, hogy nincs segítségem és nincs ki vigyázzon a gyerekre.
2015. aug. 21. 09:39
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

De a férjed is dolgozik hétvégén vagy úgy érted hogy határontúlra jár, hogy ott is lakik és csak havi 1x jön haza? Mert én úgy értelmeztem h a határon laktok és naponta megy át.

Ha a férjed kint lakik és neked bolti eladón kívül más nem jöhet szóba miért nem költöztök ti is ki? Kint jobban fizetnek és eladóként vagy árufeltöltőként (ha még nem megy annyira a nyelv) ott is el tudnál helyezkedni és emberségesebbek a munkaidők.

2015. aug. 21. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Én eleve nem szívesen mennék bele egy olyan helyzetbe, hogy ez csak és kizárólag az én megoldandó feladatom legyen, és a férjemnek ezt ne kelljen számításba vennie. Nálunk bármi ilyesmiről van szó, mindketten annak figyelembevételével döntünk, hogy a gyereket tudjuk-e hozni-vinni. Nálunk pl. én járok korábban dolgozni, ezért a férjem az odavivő ember, viszont ő később végez, ezért én vagyok a hazavivő ember.

Ha eladóként dolgozol, akkor tényleg sok helyen keresnek részmunkaidőst is, a beosztás pedig megbeszélés kérdése. Vagy akkorra kéred magad, ami mellett még az ovi megoldható, vagy akkorra, amikor a férjed már otthon van. Én is dolgoztam kereskedelemben, sok ilyen kollégám volt, nem is ők voltak bent este hatig. Viszont volt olyan, aki hattól volt bent este tízig, mert akkor már otthon volt a férje, ezért ő mindig zárós műszakban volt.

2015. aug. 21. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
56%

Én 3 kisgyerekemet nevelem egyedül. Segítségem nincs. 7,5 órában dolgozom , 3 órát utazom oda-vissza.

6ra viszem a két nagyobbat oviba, majd bölcsi a kicsi, 6.40es busszal be dolgozni. 8-15-30-ig dolgozom, 17,30körül érek a gyerekekekért. Sparban vásárolok hétköznap, illetve 18-ig nyitva vannak a környéken a boltok. Hétvégén ha nagyobb vásárlást tervezek. Ennyi.

2015. aug. 21. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!