Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi idősen tanulnak meg a...

Mennyi idősen tanulnak meg a gyerekek önállóan öltözködni?

Figyelt kérdés

Legalábbis részben. Azt tudom, hogy a gomb, cipzár sokáig nem megy.

15 hónapos a lányom, öltöztetésnél nagyon együttműködő. A Fejére tett pólót áthúzza a fején, a kezét dugja a ruha ujjába. Nadrágnál egyenként felemeli a lábát, hogy rá tudjam húzni.

Az önálló öltözködéshez ugye még számos egyéb mozdulat is kellene. Pl. nadrágnál a pelenkára is fel kell húzni a nadrágot, nem csak a lábra. Vagy felsőnél bonyolultabb egyedül megtalálni a kijáratokat, mint segítséggel.


Ezek mennyi idős korban jelennek meg? Tehát gomb és cipzár nélküli ruházatot mikor tud segítség nélkül (akár kifordítva is, gondolom az esztétikai rész később lép be) felvenni egy gyerek?


2015. aug. 18. 05:52
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Fiam 3,5 éves. Most kezdi az ovit. Most nyaron értük el, hogy bilihez lehúzza egyedül a kisgatyát és ami felette van. Fel is tudja húzni a nadrágot. Pólóra is ösztönzöm, de az még nem megy. Cipőt nagyjából felvesz egyedül, ha tépőzáras. Utána néztem és kiscsoportban még nem elvárt az egyedül öltözés, de a próbálkozàst azt elvàrjàk.

Lányom 22 hónapos, Ő simán leveszi magáról a nadrágot, akár felsőt is.

Egy 15 hónapostól eszembe nem jutna, hogy öltözést várjak.

Így is nagyon ügyes, de ne legyen már elvárás...

2015. aug. 18. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az első írta. Nekem lassan 5 éves a nagy és 1,5 éves a kicsi. A nagy 2 évesen kezdte a bölcsit, ott abszolút nem volt még elvárás, max hagyták őket próbálkozni. Ovi kiscsoportban szintén egyre jobban ösztönözték őket, ha jól emlékszem a kiscsoport utolsó szülőin mondták (nálunk vegyes csoport van), hogy már a többség tud egyedül öltözni, de abszolút nem szólták le azt aki nem tud. Ami most volt kis középső csoport már mind a 25 gyerek önállóan öltözött (harisnya, zippzár, gomb is beleértve). A kissebbikem, nyilván mivel itt a nagy és mindenben utánozza, már tud egyedül levenni pólót, nadrágot és a szandiját fel és leveszi, igaz általában kacsaláb, de nálunk sem elvárás, inkább a nagy majmolása. Bőven ráérsz az önállósításal :)
2015. aug. 18. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekem a nagylányom 2 évesen már tudott teljesen egyeddül öltözni, úgy, hogy naponta 3x is átöltözött teljesen egyedül. Az is egy kicsit nehéz volt, mert persze a ruhákat szétszorta a szobájában. Viszont a sok gyakorlással korán tudta, és akarta.


A második lányom 3 éves és habár képes lnne rá, de egyáltalán nem akar egyedül öltözni. Félig felhúzott nadrággal ordít, hogy neki ez nem megy. A bölcsibe mindent egyedül csinált, de itthon csak hiszti van.

2015. aug. 18. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Két és fél éves a lányom, a bugyit és a nadrágot már felveszi, a pólót még csak lefelé tudja. Cipőt is felhúzza, néha fordítva :), de a zoknit még nem tudja, szintén csak lefelé... :)
2015. aug. 18. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

"Egy 15 hónapostól eszembe nem jutna, hogy öltözést várjak. "


Ilyet hol olvastál?

2015. aug. 18. 10:13
 6/7 anonim ***** válasza:
Valahogy a kérdésedből ez jön le, hogy már várod vagy illene... Bocs, hogy válaszoltam a kérdésedre...
2015. aug. 18. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Rosszul értelmezted, ilyen nem szerepelt a kérdésben.
2015. aug. 18. 11:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!