Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit gondoltok a kisgyerekek...

Mit gondoltok a kisgyerekek jutalmazásáról? Jó ötlet golyókat, matricákat, vagy bármi mást adni amiből 5 összegyűjtése esetén kérhet valamit?

Figyelt kérdés
És rossz viselkedés esetén pedig veszíteni ezekből. Vagy milyen motivációs módszert ajánlotok helyette?
2010. márc. 10. 10:08
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Az élet nem a dolgok gyűjtögetéséről szól, úgyhogy én ilyeneket nem adnék neki. Azt kell megértse, mi mire való, miért jó az a szabály, vagy miért kell azzal foglalkoznia, amivel. Illetve szerintem a feltétel nélküli szülői elfogadást is meg kell tanulnia, hogy pár dolog egyszerűen úgy van, ahogy anyu mondja, ezt sem tudod ilyen tárgyi jutalmazással megtanitani neki. Én nem tenném. Mutass példát, ha nem akarod, hogy TV-zzen, te se TV-zz, ha azt akarod, hogy segitsen összepakolni, vidd, és pakoljatok együtt, stb.
2010. márc. 10. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Én nem értek vele egyet. Olvasd el a "Beszélj úgy, hogy értse! Hallgasd úgy, hogy elmesélje!" című könyvet, rengeteg jó megoldás van benne. Az a baj, hamar kialakul, hogy a kisgyerek a jutalomért csinál valamit. Az életben nem jár mindenért jutalom. Sőt, büntetés sem jár mindenért. Belső motiváció kell, hogy kialakuljon, mert a fentiek mind kívülről jönnek. Ebben segít ez a könyv. Nem megy egyik pillanatról a másikra, mi már gyakoroljuk, persze néha "tévesztünk", de már hihetetlen változásokat látunk a gyerek hozzáállásán, és az egész család kapcsolatrendszerében is. És ami még nagyon tetszik, hogy nem tudományos megfogalmazásban íródott a könyv, könnyű a nyelvezete, és sok példát nyújt.
2010. márc. 10. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ja, és a Beszélj úgy... szerzői: Adele Faber és Elaine Mazlish
2010. márc. 10. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
83%
szerintem nem rossz módszer :) mondjuk nekem nem volt rá szükségem, de nem rosszabb, mint az összes többi :) ha belegondoltok, minket felnőttek is lépten-nyomon pénzzel motiválnak: ha dolgozunk, keresünk, ha jól dolgozunk többet keresünk, ha nagyon jól, akkor jutalmat kapunk. ha valamilyen szabélyt megszegünk, pénzbírságot kapunk, ha valamilyen befizetést elmulasztunk, késedelmi kamatot, büntetőkamatot rónak ránk (APEH pl.), ha kárt okozunk, meg kell térítenünk. szóval a világ valahol így működik...
2010. márc. 10. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!