Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Vállalnátok a harmadik babát?...

Vállalnátok a harmadik babát? Vagy várnátok vele a helyemben?

Figyelt kérdés
Anyagilag rendezettek a körülmények, a házunk 3 gyereknek is elég nagy, idén kifut az autó hitel is. A családjaink mellettünk állnak, a férjem remek apa, sokat besegít a gyerekek körüli teendőkbe, jó a kapcsolatunk és úgy terveztük, hogy vállalunk még egy babát. 29 éves vagyok. A kisebbik fiam most tölti a 3-at, lejár a gyes és elkezdtem munkát keresni. Van egy jó diplomám, a gyes alatt is tanultam, képeztem magam tovább, nagyon szeretem a szakmámat, de még egy évet nem dolgoztam benne. A férjem 10 évvel idősebb, tudom, hogy azért sürgeti a 3. babát, mert repül az idő. Én viszont elvesztegetettnek érzem azt a sok tanulást, ezen a téren is ki szeretném magam próbálni. Félek úgymond pályakezdőként 33 évesen, 3 gyerekkel esélytelen, hogy elhelyezkedjek. szerintetek mi volna jó, most dolgozni és 3-4 év múlva szülni, vagy most szülni és jegelni néhány évig a munkavállalást?
2015. aug. 26. 07:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én várnék! Korban is megteheted.Nálam csak azért jött zsinórban a 3 mert 32 évesen szültem az elsőt. Most a 3.-at 36 évesen,nem várhattam de jobb lett volna kicsit mást csinálni a gyerekek közt illetve kicsit kiélvezni velük a korosztályos csodáikat
2015. aug. 26. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
én vállalnám. Fordítva csináltam a karrierben, mint te, vártam, dolgoztam és kicsit későnek érzem már a 3. gyerekre magunkat. Persze így is vállalni fogjuk, 1,5-2 év lesz a 3 gyerek között, ha összejön, de előbb kellett volna elkezdeni is és hagyni a munkát 28-32 év között, csak a családos tervekkel törődni. Szóval mivel nem ismerem a szakmádat (de az enyém is elég jó és nagyon jól is keresek benne), így utólag minél előbb érdemes letudni a gyerektervet és utáni lehet nyomni a karriert, mire 35+ leszel, teljesen sinen lehetsz, nem kell újra kiesni belőle.
2015. aug. 26. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Munkaadó szempontjából totálisan mindegy, 2 vagy 3 gyereked van, illetve hogy 30 vagy 33 éves vagy-e.


Megnézik majd, hány éves a legkisebb gyerek, milyen szakmai tapasztalatod van (érdemes volna valami otthonról végezhető munkát keresni vagy saját vállalkozásba kezdeni) és a szokásos többi dolog. Sajnos a realitás az, hogy ha beírod, hogy kisgyered van, akkor élből a kupac aljára teszik az életrajzodat.


Én vállalnám inkább most a harmadik gyereket, ha most nem vállaljátok, később már nem fog megszületni.

2015. aug. 26. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

2-3 év alatt ugyanúgy kiesel újra a melóból, bár nem tudom mi az a szuper szakma. Az nem olyan sok idő, hogy kibírjon 3 év kihagyást újra.

Én szültem 3-at, és utána kezdtem dolgozni, 32 évesen, sokkal jobb így sztem.

2015. aug. 26. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
köszönöm az eddigi válaszokat, gyógypedagógiai főiskolát végeztem, és a gyes alatt a szurdopedagógusi szakot is elvégeztem. befejetem a jelnyelv tanulását is. Ebben sajnos itthonról nem tudok dolgozni.
2015. aug. 26. 09:27
 6/11 anonim ***** válasza:
Oh, ez azért nem olyan karrierista szak, szülj most. Nem veszítesz semmit, és ugaza van a párodnak, ő csak 40 éves .
2015. aug. 26. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Gyógypedagógusként magánba nem tudsz fogadni gyerekeket? Persze nem tudom, hol laktok, de Budapesten nagyon nagy hiány van bármilyen fejlesztőből, várólisták vannak mindenhol.
2015. aug. 26. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
tényleg mindegy hogy 30 vagy 2 gyerekkel vagy 33 3-mal. mert ígyse úgyes fognak utánad kapkodni, pláne, hogy 0 tapasztalatod van
2015. aug. 26. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ha gyógypedagógiát tanultál, képezd magad a Dévény módszerre, egyszerűen sorban állnak a kicsikkel a mi környékünkön legalábbis (bács megye) mert nincs szakember. Ezt otthon is tudod csinálni, ha nagy a házatok, csak egy szoba kell hozzá.

És én inkább most szülnék a helyedben. Ha ugymond le van tudva a 3gyerek, jöhet a karrier és már nem kell a szülés miatt megszakítanod a munkát újra.

Én pont úgy vagyok mint az első hozzászóló, nekünk is 3gyerekünk van, de gyorsan jöttek én is 32-34-36évesen születem őket. 2hét mulva megyek vissza dolgozni, 8év kihagyás után, most járt le a gyesem. Én mondtam a 2. gyerkőc után férjemnek, hogy vagy most lesz 3. baba, vagy nem lesz, mert ha visszamentem volna, már nem jöttem volna el újra babázni.

Sok sikert nektek!

2015. aug. 26. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szerintem ha szeretnétek harmadikat, akkor még most jöjjön. Ha már elkezdesz karriert építeni, akkor sokkal nehezebben szánod rá magad, hogy ismét otthon maradj.

Mellesleg az a tapasztalatom, hogy jobb a kis korkülönbség.


31/N (útban a harmadik babával)

2015. aug. 26. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!