Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nagyon szeretnék harmadik...

Nagyon szeretnék harmadik babát ti vállalnátok?

Figyelt kérdés

Van 2 fiam. Nagyon szeretnék egy kislányt.

2 szobás a lakásunk...nem tudom eltudjuk e cserélni a lakást nagyobbra. Ha igen az is lehet évekbe telik. De ha addig várok korban kifutok az időböl.

Tanácstalan vagyok...

valaki hasonló helyzetben?



2014. aug. 9. 21:10
 1/9 anonim ***** válasza:
Mi is kétszobás lakásban lakunk, ez is albérlet. Most várjuk az első babát, 30-on túl vagyok. Én azt gondolom, hogy ilyen helyzetben nekem elég az egy gyerek is, a férjem szeretne még egyet még akkor is, ha szerintem a kétszobáshoz már szűkösen leszünk két gyerekkel. De mondjuk az még megoldható. Hármat 2 szobás lakásba nem vállalnék. Eltérő neműekkel meg végképp nem. Mert képzeld el a két fiút egy szobában egy kislánnyal, mert gondolom előbb utóbb majd ő is oda kerül, hacsak nem lesz veletek évekig egy szobában. (ha ugye kislány lesz, mert erre nincs garancia)
2014. aug. 9. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
51%

Szia!


Nekem van egy 6,5 éves fiam és egy 2,5 éves lányom, de nagyon vágyom még egy gyerekre! Mi helyzetünk is elég összetett és faramuci...én jelenleg 32 vagyok...de már így is kicsit félek hogy túl késő nekem!

Mi egy saját építésű házban lakunk, kétszobás illetve a nappali... Most egyik szobában mi vagyunk a lányommal a fiam különszobában van..

és akkor most jöjjön a tanácstalanság oka:

1.én külföldön dolgozom - ingázok - alig vagyok otthon...ez persze nem lesz mindig így...de most elég nehéz a férjemnek aki főállásban dolgozik és mellette a két gyereket és a háztartást is vezeti - segítség nélkül!

2. a szervezetem túlstimulálja magát - így nagyvalószínűséggel nem 1 baba lenne! - erre meg kicsit nehéz alapozni, hogy 2, 3...vagy kitudja :D

3. nem szerettem volna soha túl nagy korkülönbséget a gyerekek között....


Nagyon vágyom babára! a szívem azt súgja igen, de agyilag a földön kéne állnom.... borzasztó, hogy egyáltalán ezen kelljen gondolkoznom - nunk!

2014. aug. 9. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
19%
Barátnőm lakik az anyjával és a 3 testvérével egy olyan lakásban, ahol van 2 háló, egy nappali, konyha, fürdő, wc és nem nyomorognak meg botladoznak fel egymásban, sőt, aludtunk már fenn náluk úgy, hogy vittünk még 1-2 barátot, én hatalmas házban (400 nm) lakom, de nem éreztem szűkösnek.
2014. aug. 10. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Két szoba+ nappali vagy két szoba, amiből egyik a nappali?


Két szobába nappali nélkül csak akkor vállalnék 3 gyereket, ha akkorák lennének a szobák, hogy kettéosztva is (bútorral vagy ideiglenes fallal) megfelelő méretű helyet kapnának.


Főleg akkor, ha tényleg lány lesz, hisz a fiúknak egy idő után kényelmetlen lenne.

2014. aug. 10. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Hát azt nem lehet tudni, hogy kislány lesz-e a harmadik....
2014. aug. 10. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nekunk is 2 szoba+ nappalis a lakasunk,most varjuk a masodik kisfiut.Nekunk mar igy is szukosnek bizonyul a lakas,ha a baba 6 hos koraig nem sikerul eladni es ujat venni akkor kiadjuk alberletbe,mi pedig egy nagyobb albiba koltozunk.A lakas temat ti is megoldhatnatok igy amig sikerul masikat venni.

Mi is nagyon szeretnenk kislanyt,megfordult a fejemben,hogy vallalhatnank kesobb harmadik babat,de felek,hogy nagyon csalodott lennek ha megint kisfiunk szuletne.Inkabb ezen a reszen gondolkozz el,hogy semmi garancia nincs arra,hogy a harmadik baba kislany lesz.

2014. aug. 10. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Két szoba plusz nappali? vagy összesen két szoba (háló+nappali)? Mert az első verzióban még kényelmesen megoldható a 3 gyerek, a második verzióval már elég necces.
2014. aug. 10. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hasonló a dillemánk és hasonló a szitu. A férjem mindig 3 gyerekről álmodozott, én kettőről. Az első után nagyobb lakásba költöztünk, hogy a második is elférjen. Így most egy 67 nm-es panelben lakunk, a két fiúnak közös szobája van, ezen kívül egy háló és egy nappali. A fiúk után mi is nagyon vágyunk egy kislányra, reméltük, hogy a második az lesz, de nem így alakult. A férjem mindig szeretett volna lányt, én csak az első után. Ha a második lánynak születik, talán nem fájna ennyire a szívünk egy harmadik után, bár a második szülésem nem úgy alakult ahogy terveztem, emiatt maradt bennem egy hiány. DE! A szívünk és az eszünk viaskodik... Most kényelmesen elférünk és kellőképpen tudunk a gyerekekről anyagilag gondoskodni. Egy harmadik babával már újra kicsi lenne a lakás, nem hiszem, hogy nagyobba tudnánk újra menni. Mivel nincs autónk, csak a szüleinknek, minden kirándulás, kiruccanás komoly logisztikai feladat, így is alig férünk egy autóba. Ráadásul én 33, a férjem 44 éves, így éveket már nem várhatunk. Borzasztóan jó érzés lenne újra terhesnek lenni, babázni, de a jövőtől nagyon félek. 3 iskolás kamaszt ruházni, biztosítani a szórakozást, fejlődést, sokba kerül, a továbbtanulásról nem beszélve.... De hol egyikünk, hol másikunk van úgy, hogy lesz ami lesz, legyen még egy, hátha lány lesz... Ha fiú, az sem probléma amúgy. :) Lassan letelik a gyedem, mi most úgy vagyunk, hogy visszamegyek dolgozni és meglátjuk hogy alakul jövőre az életünk, addig jegeljük a dolgot. Pedig csoda nem fog történni. Mikor azt hallom, látom, hogy másnak, aki roaszabb anyagi körülmények kôzött van, a harmadik babája születik, mindig elgondolkozok, hogy tényleg csak mi vagyunk ennyire félősek, vagy az a másik a felelőtlen. Megértem, aki úgy szül sok gyereket, hogy "a szeretet a legfontosabb", de én tudom, hogy milyen fájó számomra, mikor kamasz koromban a többiek márkás ruhában jártak, több zsebpénzt kaptak, szép helyeken nyaraltak. Egyke vagyok, anyukám egyedül nevelt, nem futotta rá. Megértettem, hogy drágább dolog ajándékba jut karácsonykor, szülinapkor, stb., de azért fájt a szívem... Ezt én nem akarom a gyerekeimnek! Szóval borzasztó nehéz nekünk is okosnak lenni, hogy eldöntsük bemerjünk-e vállalni egy harmadikat.
2014. aug. 10. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
és ha a harmadik baba - iker fiúk lesznek? (az idő előrehaladtával egyre nagyobb az esély)
2014. aug. 10. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!