Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vállalnátok így harmadik...

Vállalnátok így harmadik gyereket?

Figyelt kérdés

Második gyerekem enyhe autista. Mindig 3 gyereket terveztünk, de így...


Ti hogyan döntenétek?


2014. aug. 9. 20:18
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha attól félsz, hogy a harmadik gyereked is beteg lesz, akkor menj el genetikai tanácsadásra.

Ha az a gondod, hogy mennyi időd fog jutni így a középső gyerekedre, azt te érzed.

2014. aug. 9. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ezt te érzed, hogy van e erőd egy harmadik gyerekhez, aki lehet hogy szinten autista lesz.
2014. aug. 9. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nagyon ritka, hogy egy családban több autista gyerek legyen. Kevés erre az esély. Ha enyhén érintett a második,akkor vele sem lesz gond, sőt még jót is tenne neki egy kisebb testvér. Ha anyagilag bírjátok a fejlesztéseket, akkor is ha esetleg a legkisebbnek is szüksége lesz rá, akkor hajrá!

Amúgy van már diagnózis?

Nekünk az első gyermekünk aspergers, de még nem írták le a diagnózist. 4 éves lesz hamarosan. A kisebbünk 2 éves múlt, őt még úgy vállaltuk, hogy nem tudtunk a nagyobb autizmusáról.

Most elértünk oda, hogy megbékéltünk a helyzettel és 2-3 év múlva vállalunk még egy gyermeket. Mi is mindig nagy családra vágytunk.

2014. aug. 9. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én sajnos nem vallalnek, nem érezném magamba hozzá az erőt. Mindenkinek magának kell mérlegelni. Ha nagy a család, nagy a rajongás a gyerekekért, sok a.segítség, akkor meggondolnam.
2014. aug. 9. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hmm,nektek kell tudni ezt.Én nem vállalnék másodikat se,ha az első beteg lenne.Mármint tudom,hogy nektek a második az,de én nem vállalnék 3.-at is,mert lehet beteg lesz,csak más bajjal.Meg nem kockáztatnám azt sem,hogy emiatt az autistának valami lelki baja legyen,vagy ne legyen rá annyi időm,mint amennyit igényel az állapota.És előre meg nem tudhatom az évek folyamán milyen irányba változik.És ha többet igényel,a nagyobbnak így is rossz lesz,nem mégha lenne egy harmadik,aki a legkisebb.
2014. aug. 10. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!