Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Így lenne esélyem gyerekekre...

Így lenne esélyem gyerekekre vigyázni?

Figyelt kérdés
18 éves lány vagyok és még sose vigyáztam gyerekre, maximum annyi volt, hogy ameddig az ő meg az én anyukám beszélgettek én játszottam és foglalkoztam egy 4-5 éves kislánnyal már számtalanszor. Tetszett a dolog és szeretnék olyan 1 évestől 6-7 éves korig gyerekekre vigyázni. De mivel egyáltalán nincs benne gyakorlatom így nem tudom, hogy szerintetek van olyan szülő aki így rám merné bízni a gyereket néhány órára? Nagy baj nem történhetne szerintem, felelősségteljesnek tartom magam. Vidéken élek.
2015. aug. 26. 14:17
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
És sajnos nincs olyan ismerősünk ahol kicsi gyerek lenne.
2015. aug. 26. 14:18
 2/23 anonim ***** válasza:
50%
ez a nagy baj nem történhetne dolgot én átgondolnám. Én is vigyázok gyerekekre, volt hogy az egyik majdnem megfulladt egy fél halrúdtól, egy perc alatt, a másikuk, bár akkor nem velem volt, a wc-n énekelgetett és hadonászott, leesett és szétnyílt a homloka. Ez nem felelősség teljesség kérdése, hanem, hogy ha baj van, ami bármikor lehet, elég ha megcsípi egy darázs, tudsz-e rögtön cselekedni. Én nem bíznám a gyerekem olyan emberre, akinek nincs tapasztalata. Elég csak arra gondolni, hogy ha megijed, vagy fáj valamije, meg tudnád-e nyugtatni. Pici babát még kevésbé bíznék tapasztalatlan emberre. Ha nagyon muszáj, olyan 10 éves kortól, mikor már nagyjából önellátó.
2015. aug. 26. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Egy egy éves gyereket így még biztosan nem bíznék rád. Egy 6-7 évest már talán.
2015. aug. 26. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:

Á, így biztos nem. Oké hogy felelősségteljes vagy de azért teljesen más egy kisgyerekre egyedül vigyázni, főleg ha mondjuk a hiszti és dackorszakát éli pl...


Max úgy lehetne hogy jópár alkalommal együtt vagytok az anyukával meg a gyerekkel hármasban, hogy lásd miket csinál a gyerek, anyuka hogy reagál, miket csinál stb. De ez több alkalom lenne, aztán miután ez megtörtént, kevés időre akár vigyázhatnál is a gyerekre, az időt fokozatosan lehetne növelni.

2015. aug. 26. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:

Egyetértek előzőkkel. Ha érdekel a dolog, keress valami tanfolyamot, biztosan találsz (agysebészetet és rakétaépítést még nem oktatnak OKJ keretében, szinte minden mást igen:-)), és végezd el. Ha tudsz nyelv(ek)et, később au-pairnek is kimehetsz külföldre.

Némi csecsemőgondozás, alap elsősegélynyújtás mindenképp jó lenne.

2015. aug. 26. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:

Én azt sem akarnám, hogy ki baj történjen.

inkább 6-7 évestől felfelé kéne vigyázni.Nem egy évesre.

Nekem is jól jönne néha ilyen kis segítség,oviból hazahozni őket, vagy valami, de csak olyanra bíznám, akit ismerek (sokszor az sem készpénz).

2015. aug. 26. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
29%

Szia.


Hat akinek van tapasztalata az is kezdte valahol. Annak is csak volt avlaki aki az elso volt es bevallalta nem?


En babysitter vagyok angliaban es 3 gyerkocre is vigyazok mar 4 eve ugyan annal a csaladnal es tanfolyamra sem mentem. De nekik ez nem volt baj, mert anyuka is sokat van itthon es bevallaltak. Persze ismerostol szereztem referenciat ( nem igazi), de azt biztos a csalad is sejtette.


Soha nem volt semmi gond, de ha lett volna is tudtam volna mit csinalni,mert a szuloket is el lehet erni, de egy mentot is ki lehet hivni. A magyarok egy kicsit forron eszik a kasat mindennel kapcsolatban. Itt jottem ra!!!


Probalj meg kulfoldon elhelyezkedni (ha tobb eszem lett volna eretsegi utan rogton kijovok)


Sok sikert!


Ha eredkel a dolog lan meg segiteni is tudok irj privatot!

Szia

2015. aug. 26. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
25%
Most olvasom az egyik hozzaszolast, hogy ha tudsz nyelveket au-pair-nek is mehetsz. Ugye en az vagyok. Es nyelvtudas nelkul jottem. Ugyhogy az sem igaz hogy kell. :)
2015. aug. 26. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
utolsó, sajnos sok helyzetben, mire kiér a mentő, és a felvigyázó nem tud segíteni, már késő. Tudom persze, sok szülőnek sem volt tapasztalata gyerek előtt, de azért az megint más, mint fizetni valakinek. Nekem sem volt úgymond tapasztalatom, de főiskolára járok, és gyerekekkel fogok foglalkozni, mi tanulunk elsősegélyt, gyermekgyógyászatot, pszichológiát, konfliktus kezelést, ami azért nagyban megkönnyíti a dolgomat. Sok dolog van, ami veszélyes, de nem gondol rá az ember, meg úgy van vele, mint a kérdező, hogy nagy baj úgy sem történhet.
2015. aug. 26. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
75%

Én 5 évig babysitterkedtem. A legtöbb anyuka biztonságban akarja tudni, így olyat keres, akinek tapasztalata van. Sokan még olyan végzettséget is kérnek, ami valamilyen módon a gyerekekhez kötődik.

Tegyük fel, kisbabánál jelez a légzésfigyelő..

Az 1 éves legurul a kiságyról..

A 2 évesnek torkán akad a halrúd..

Az 5 éves kiszalad a főútra..

Mit teszel? :)

2015. aug. 26. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!