Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Így lenne esélyem gyerekekre...

Így lenne esélyem gyerekekre vigyázni?

Figyelt kérdés
18 éves lány vagyok és még sose vigyáztam gyerekre, maximum annyi volt, hogy ameddig az ő meg az én anyukám beszélgettek én játszottam és foglalkoztam egy 4-5 éves kislánnyal már számtalanszor. Tetszett a dolog és szeretnék olyan 1 évestől 6-7 éves korig gyerekekre vigyázni. De mivel egyáltalán nincs benne gyakorlatom így nem tudom, hogy szerintetek van olyan szülő aki így rám merné bízni a gyereket néhány órára? Nagy baj nem történhetne szerintem, felelősségteljesnek tartom magam. Vidéken élek.
2015. aug. 26. 14:17
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Igen ennyi erovel az annya mellett is meghalhat a gyerek. Ennyi erovel senki ne foglalkozzon gyerekkel csak akinek erre szakosodott diplomaja van. Ugyan mar! Persze tortenhet baj, miert ne tortenhetne, de ez nem attol fugg, hogy gyereknevelesi diplomaval rendelkezel e, mert ha azzal is de besokkolsz, akkor is ott hal meg a gyerek melletted. Valamint azert halalos baleset nem gyakori, ugy hogy minden pillanatban ott van valaki veluk. Nekem hihetetlen is volt, hogy egy nyugodt privat percuk nincs a gyerekeknek ( mostmar egy kicsit nagyobbak 4 ev utan), mert minden percben veluk vagyunk. Szoval persze igazatok van, de akkor fizessetek is meg a diplomas gyerekfelvigyazot, vagy ne legyen senki aki segit. Mert szerintetek mas lehetoseg nincs is.
2015. aug. 26. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
igen, az anyja mellett is érheti baleset. De nem mindegy hogy az anyja, vagy egy relatíve idegen mellett történik a dolog, akinek még fizetek is. Nekem nem mindegy, hogy egy tapasztalatlant, vagy egy tapasztalattal rendelkezőt választok arra, hogy a gyerekemmel legyen. Én is bébiszitter vagyok, nagyon is eleven gyerkőcök mellett, nem egyszer kellett komolyabb vészhelyzetet elhárítanom.
2015. aug. 26. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
Akkor meg mindig az a kerdes, hogy te akkor hol kezdted? Valaki csak alkalmazott teged is, amikor meg kezdo voltal? Vagy szerintetek, hogy lesz valakinek tapasztalata? Valaki csak alkalmazza mar azokat is nem? Ahogy engem is anno. Mostmar 4 ev tapasztalattal tuti en is valogathatnek, de engem is bevallalt valaki anno. Szoval ja.
2015. aug. 26. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
Kul ha minden kotel szakad, akkor meg vigyazhatsz gyerekekre ingyen ismerosoknek, csak tapasztalat szerzes vegett, de azt se felejtsetek el, hogy minden gyerek mas es lehet egy egesz mas kaliberu gyereket kap, akivel amugy sem tud akkor mit kezdeni. Valamint az elkovetkezo gyerekeknek is idegen lesz es ott is csak lesz szoktatas, akar a bolcsiben. Nalam is volt egy het, amig a regi au-pair el es az anyukaval kozosen vigyaztunk a picire es meg utana is egesz nap orditva sirt ha az anyja itt hagyta, mert anya az anya es minden gyerek ilyen. Aztan elobb utobb joban lettunk. Azert nem fekete es feher. Ne beszeljetek le rola.
2015. aug. 26. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy nem bíznám rá egy 18 éves, tapasztalatlan, és számomra ismeretlen lányra a gyerekemet 7-8 éves kor alatt. Nem is kellett, mert vannak nagymamák, és szerencsére lehetett is rájuk számítani. Tanfolyamot nem végeztek, de bőviben vannak a tapasztalatnak, nem idegenként tekintenek a gyerekre, és még fizetni sem kell nekik.:-) A tapasztalat egy részét lehet helyettesíteni a tanulás útján.

Azt pedig megnézném, hogy nyelvtudás nélkül hogyan kommunikálsz gyerekekkel, egyik válaszoló, valószínűleg kint élő magyaroknál vagy betanított háztartási alkalmazott túró pénzért, aki néha hozza-viszi a gyerekeket is. Az au-pair ennél kicsit több.

2015. aug. 26. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
34-es, igen kezdtem. Egészségügyi főiskolán, pici gyerekekkel kapcsolatos szakon tanultam, és másodéves koromtól vállaltam gyerekfelvigyázást önállóan, mikor már elsajátítottam a kisgyermekgondozás és elsősegély nyújtás alapjait.
2015. aug. 26. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
13-as, bocsánat:-)
2015. aug. 26. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Nem magyaroknal vagyok, hanem angoloknal es nagyon hamar megtanultam a nyelvet, mert szukseg volt ra. Es angol tanfolyamra is elmentem. Mara mar felsofoku angolom van. Es a gyerekekre vigyazok intenziven az ido nagy reszeben, de a hazimunkat sem kell lenezni, mert ugye anya letedre te is megcsinalod. Vagy akkor mar cselednek erzed magad? Majdnem csak anya jelyettes vagyok. En latom el a gyerekeket a-z-ig. Majdnem minden etkezes, furdetes, altatas stb az enyem. Es igen marha nehez volt az eleje, de talpraesett volta es az anyuka eszmeletlenul elegedett velem. Minden baratnojenek rolam mesel es sokszor jon a suliban is oda egy anyuka, hogy mennyi jot hallott rolam. Rugalmas vagyok es nem vagyok felhaborodva, ha valami nem ugy jon ki ahogy az elejen meg lett beszelve es ezt ertekeli az anyuka. amugy meg ha par hetes vegzettsegnel tobbed van gyerekneveles teren, akkor tuti nem au-pair-nek mesz. Tapasztalat!! Szoval akkor honnan szednenek au-pairt? A dadus az amirol beszeltek. Ok viszon sokkal tobbet keresnek mint mi.
2015. aug. 26. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Sot most jut eszembe, hogy hazit is csinalok veluk mar. Angolul termeszetesen. Es a semmibol kezdtem. Igy is lehet!!!
2015. aug. 26. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Off: Utolsó: és ez hogy lehet hogy azt írod hogy szinte minden étkezés és altatás a tiéd, mint babysitter? Az anyuka/apuka sosincs otthon vagy hogy, mindig dolgoznak, este is?

Nekem azért kicsit durva ha egy szülő ennyire nem foglalkozik a gyerekével és ennyire nem éli át a hétköznapjait... Mert az oké hogy jó lenne kettesben idő a férjemmel meg kell dolgozni is de azért ez már kicsit nekem túlzás...

2015. aug. 26. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!